Oprava auta může být poměrně nákladný a časově náročný proces. Někdy musíte poškozené části nejen obnovit, ale také překrýt novou vrstvou laku. Po takové opravě vyvstává mnoho otázek, z nichž jedna se týká možnosti umytí vozu. Tento problém je zvláště důležitý ve vztahu k lakovaným nárazníkům – během provozu jsou náchylné k vysokému stupni znečištění.

Musíte vědět, že po lakování nárazníku auta se nedoporučuje v prvních týdnech jej mýt. To je způsobeno tím, že nová vrstva barvy ještě nestihla úplně zaschnout a přilnout k povrchu. V tomto období může být barva velmi citlivá na vodu, saponáty a další vnější faktory.

Ihned po lakování a během prvních týdnů se proto nedoporučuje auto umývat sami. Je lepší svěřit tento postup odborníkům, kteří mohou vůz vyčistit s ohledem na jeho vlastnosti a stav. Pokud potřebujete umýt nárazník v prvních týdnech po lakování, měli byste se obrátit na mycí linku nebo požádat odborníka o doporučení týkající se péče o vůz.

Je možné umýt auto po lakování nárazníku?

Можно ли мыть машину после покраски бампера?

Po lakování nárazníku auta se majitelé někdy ptají, zda je možné umýt vůz bez obav z poškození nového nátěru. Aby váš nárazník vypadal svěží a krásný, zde je několik tipů, které je třeba zvážit.

1. Doba schnutí

1. Время сушки

Před mytím vozu po lakování nárazníku je vhodné počkat, až lak zcela zaschne. To obvykle trvá asi dva týdny. Vezměte prosím na vědomí, že doba schnutí se může lišit v závislosti na podmínkách prostředí, jako je teplota a vlhkost.

2. Používejte měkké materiály

2. Используйте мягкие материалы

Při mytí nového nárazníku se doporučuje používat měkké materiály, aby nedošlo k poškrábání nebo jinému poškození. K tomu jsou vhodné speciální měkké houbičky nebo utěrky z mikrovlákna. Vyvarujte se použití tvrdých kartáčů nebo houbiček, které mohou poškodit lak.

3. Jemné prací prostředky

3. Деликатные моющие средства

Vybírejte šetrné prací prostředky, které neobsahují agresivní chemikálie. Tvrdé čisticí prostředky nebo odstraňovače nečistot mohou čerstvou barvu velmi poškodit. Doporučuje se používat autošampony, které jsou přímo určené pro mytí aut.

Rada Vyhněte se používání parních čističů
Proč? Parní mytí může poškodit čerstvou barvu, protože vysoká teplota páry může odstranit zahuštěné látky v laku. To může způsobit, že se barva krytu nárazníku bude lišit a vytvořit pruhy nebo skvrny.
ČTĚTE VÍCE
Kryt bezpečnostního pásu - bezpečné řešení nebo potenciálně nebezpečná úprava?

Důležité vědět před praním

Важно знать перед подмывкой

Po nalakování nárazníku auta je důležité při mytí auta dodržovat určitá pravidla. Nedodržení těchto pravidel může poškodit lak a zhoršit vzhled vozidla.

Počkejte, až barva úplně zaschne

Дождитесь полного высыхания краски

Před mytím vozu se ujistěte, že je nový lak zcela suchý. Po natírání se doporučuje počkat 2-3 týdny. Při dřívějším umytí vozu může voda poškodit lak a způsobit odštípnutí.

Používejte měkký materiál a bezpečné výrobky

Используйте мягкую материю и безопасные средства

Při čištění vozu po lakování nárazníku použijte měkký hadřík, aby nedošlo k poškrábání a poškození laku. Nepoužívejte hrubé houby nebo kartáče. Důležité je také vybrat bezpečné čisticí prostředky, které nepoškodí lak. Doporučujeme vám kontaktovat odborníka nebo používat produkty doporučené výrobcem automobilu.

Kromě těchto doporučení se také doporučuje vyhýbat se přímému slunečnímu záření po lakování nárazníku, aby nedošlo k deformaci nebo deformaci laku. Pečlivý přístup a správná údržba pomohou udržet krásný vzhled vašeho vozu po dlouhou dobu.

Nemůžete: Můžete dělat:
Použijte hrubé houbičky nebo štětce K mytí používejte měkký hadřík
Po lakování vůz ihned umyjte Počkejte, až barva úplně zaschne
Používejte agresivní čisticí prostředky Vybírejte bezpečné produkty

Doporučení pro péči o nový nárazník

Рекомендации по уходу за новым бампером

Po nalakování nárazníku, zvláště pokud se jednalo o kompletní lakování, je třeba provést určitá opatření a údržbu, abyste jej udrželi v nejlepším stavu. Zde je několik tipů pro péči o váš nový nárazník:

Čekání po malování

Ожидание после покраски

Před mytím nebo jinými mechanickými zásahy na novém nárazníku se doporučuje nechat jej zcela vyschnout. Obvykle proces schnutí trvá přibližně 24 hodin, ale načasování byste měli zkontrolovat u specialisty, který nátěr provedl.

Jemné čisticí prostředky

Нежные моющие средства

Při mytí nového nárazníku je třeba se vyvarovat použití agresivních a abrazivních čisticích prostředků. Mohou negativně ovlivnit lak a materiál použitý k výrobě nárazníku. Nejlepší je používat speciální jemné mycí prostředky, které neobsahují zbytečné chemikálie.

Vyhněte se nadměrnému mechanickému namáhání

Избегайте чрезмерных механических воздействий

Při mytí nárazníku nového vozu se nedoporučuje používat silný tlak. Mohlo by dojít k poškození laku a povrchu nárazníku. Aby nedošlo k poškrábání a oděru, doporučuje se k čištění povrchu použít měkkou houbu nebo mikrovlákno.

ČTĚTE VÍCE
Jaké kategorie rádií lze považovat za vynikající volbu pro auto a jak vybrat to, které je pro vás to pravé?

Pravidelná údržba

Регулярное обслуживание

Pro zachování vzhledu a udržení nového nárazníku ve výborném stavu se doporučuje pravidelně jej čistit a aplikovat ochranné přípravky. Takové produkty pomohou předcházet skvrnám, udržovat lesk a chránit nárazník před UV zářením.

Dodržováním těchto doporučení můžete prodloužit životnost vašeho nového nárazníku a zachovat jeho atraktivní vzhled.

Video:

Chyby v malování. Praktický trénink. Lifehacky pro každou příležitost. Colormarket.

5 chyb při mytí, které zničí vaše oblíbené auto➤ Mytí auta➤ Jak správně umýt auto

Jak správně umýt auto ukázal ředitel myčky na samoobslužné myčce. Tajemství a triky