Dual Clutch Torque Converter (DCT) je technologie, která nahradila tradiční manuální převodovku. DSG spojuje výhody automatické a manuální převodovky a poskytuje maximální komfort a jízdní dynamiku. Je však třeba mít na paměti, že s takovým převodem stále existují omezení a je třeba se vyhnout některým akcím.

V první řadě byste neměli dovolit prudký posun zezadu dopředu nebo naopak, když je vůz v pohybu. To může poškodit převodovku a dokonce způsobit poruchu vašeho vozidla. Toto upozornění se obvykle nachází v návodu k obsluze vašeho konkrétního modelu vozidla, proto je důležité věnovat velkou pozornost pokynům výrobce.

Při jízdě vysokou rychlostí se navíc nedoporučuje ignorovat provozní režimy DSG a nepřiměřeně zpomalovat. Faktem je, že DSG výrobci koncipovali jako převodovku pracující při vysokých otáčkách motoru a takové akce mohou negativně ovlivnit provoz převodovky a životnost vozidla jako celku.

A nakonec je třeba připomenout, že za bezpečnost na silnici je zodpovědný řidič. I při používání moderních technologií spojených s automatickým řazením je proto nutné na silnici projevovat disciplínu a zdvořilost a také dodržovat pravidla provozu vozidla.

Jednoduše řečeno, co je lepší nedělat s DSG?

Простыми словами, что лучше не делать с ДСГ?

Při použití dvounápravové hlavy (DSG) v autě byste měli být obzvláště opatrní a vyvarovat se následujících bodů:

1. Nepokoušejte se používat spojku

Pamatujte, že s DSG nemusíte sešlápnout spojkový pedál. Veškeré řazení a manipulace se spojkou jsou automaticky řízeny systémem. Pokus o použití spojky může způsobit poruchu DSG.

2. Během jízdy nepřeřazujte na „P“.

Když je vozidlo v pohybu, nikdy nepřeřazujte do polohy P (parkování), mohlo by dojít k poškození převodovky.

3. Vyvarujte se náhlých pohybů při startování a zastavování

Při startování a zastavování vozu se nedoporučuje prudce sešlápnout plynový nebo brzdový pedál, mohlo by dojít k poškození DSG. Buďte při řízení plynulí a jemní.

4. Nezařazujte “R” při jízdě vpřed

Nikdy se nepokoušejte zařadit zpátečku („R“) při jízdě vpřed. To může způsobit selhání systému a vést k nehodě.

5. Vyhněte se DIY Opravám

Pokud máte problémy s DSG, je lepší se je nepokoušet vyřešit sami. Jedná se o komplexní systém, který vyžaduje speciální znalosti a vybavení k opravě. Obraťte se na odborníka, aby nedošlo k poškození DSG.

ČTĚTE VÍCE
Kde skrývají tlačítko alarmu v autě - možná umístění

Dodržováním těchto jednoduchých pravidel můžete prodloužit životnost vašeho DSG a vyhnout se nákladným opravám.

Definice DSG

Определение ДСГ

DSG je oblíbené mezi automobilovými nadšenci díky své vysoké účinnosti a hospodárnosti. Zkracuje časy řazení, což má za následek rychlejší a plynulejší jízdu. DSG navíc poskytuje menší ztráty výkonu a větší průchodnost ve srovnání s jinými typy převodovek.

Existují však i určitá omezení a doporučení pro použití DRG. Je důležité dodržovat doporučení výrobce vozidla a při řazení nepřekračovat maximální otáčky motoru. Rovněž se nedoporučuje zapínat sportovní režim DSG na mokrém nebo kluzkém povrchu, aby nedošlo ke ztrátě trakce.

Výhody DSG Omezení používání DSG
Vysoká rychlost řazení Nepřekračujte maximální otáčky motoru
Menší ztráta výkonu Nepoužívejte sportovní režim na mokrém povrchu
Velká propustnost Vyhněte se přepínání do režimu „P“ během jízdy

Co je lepší nedělat s DSG?

Что лучше не делать с ДСГ?

1. Při řazení nesešlápněte plynový pedál

Jednou z vlastností DSG je automatické řazení bez ztráty výkonu. Pokud však při řazení sešlápnete plynový pedál, může to vést ke zbytečnému opotřebení DSG a dokonce k selhání. Před sešlápnutím plynového pedálu je proto lepší počkat na dokončení řazení.

2. Neuchylujte se k náhlým manévrům

2. Не прибегайте к резким маневрам

DSG má jedinečnou schopnost rychle přepínat mezi rychlostními stupni. Díky tomu je skvělý pro rychlou a plynulou jízdu. Náhlé manévry jako náhlé zrychlení nebo brzdění však mohou převodovku příliš zatížit, což může vést k poruše převodovky. Proto se doporučuje vyhýbat se náhlým manévrům a upřednostňovat plynulou a mírnou jízdu.

Dodržováním těchto doporučení můžete výrazně prodloužit životnost vašeho DSG a vyhnout se nepříjemným poruchám a opravám. Buďte opatrní a pečujte o své auto!

Video:

Adaptace dsg7 (dsg7) Jak podvádějí opravárenské služby

Jak správně jezdit s DSG, aby se nerozbilo?

Ildar Auto výběr DSG – nejlepší box současnosti