Občas se při hledání nových pneumatik pro naše auto můžeme setkat s označeními jako H a T. Co znamenají? V tomto článku pochopíme význam těchto symbolů a jak ovlivňují výkon pneumatik.

Udávají rychlostní index pneumatiky, tedy maximální rychlost, při které může spolehlivě fungovat. Písmeno H označuje, že pneumatika je dimenzována pro rychlosti do 210 km/h, zatímco písmeno T označuje maximální rychlost do 190 km/h.

Je třeba poznamenat, že při výběru pneumatik pro váš vůz je třeba vzít v úvahu index rychlosti pneumatik. Pokud často jezdíte po dálnici nebo preferujete vysoké rychlosti, pak vám budou lépe vyhovovat pneumatiky s vyšším indexem (například H), kdy nepřekročíte jejich maximální rychlost. Zároveň, pokud se nechystáte zrychlovat do tak vysokých rychlostí, pak budou pneumatiky s T indexem zcela vhodnou variantou.

Co znamenají H a T na pneumatikách?

Písmeno H označuje použití pneumatiky pro nákladní vozidla. Pneumatiky označené H mají zesílenou strukturu a speciální pryžovou směs, které poskytují zvýšenou zátěž a odolnost.

Písmeno T naopak označuje, že pneumatika je určena pro montáž na osobní automobily. Tyto pneumatiky mají lepší ovladatelnost a trakci při vysokých rychlostech a poskytují pohodlnou jízdu.

Je důležité si uvědomit, že používání nesprávně označených pneumatik může být nebezpečné. Před nákupem a montáží pneumatik je proto potřeba věnovat pozornost jejich označení a vybrat si takové, které se hodí pro konkrétní typ vozu. To pomůže zvýšit bezpečnost silničního provozu a prodloužit životnost vašich pneumatik.

značkování Jmenování
H Nákladní pneumatiky
T Pneumatiky pro osobní automobily

Dekódování označení pneumatik

Расшифровка маркировки шин

Písmeno „H“ označuje, že pneumatika má rychlostní hodnocení H, což odpovídá maximální rychlosti 210 km/h. To znamená, že pneumatika je určena pro vysokorychlostní vozidla a má dobrou stabilitu při vysokých rychlostech. Pneumatiky s indexem H lze použít na dálnicích a na dlouhé cesty po dálnici.

Písmeno „T“ označuje, že pneumatika má rychlostní hodnocení T, což odpovídá maximální rychlosti 190 km/h. To znamená, že pneumatika je určena pro vozidla střední rychlosti a poskytuje dobrou trakci. Pneumatiky s T indexem jsou vhodné pro městské silnice a každodenní použití.

Výběr mezi pneumatikami H a T závisí na vašich potřebách a stylu jízdy. Pokud často cestujete na dlouhé vzdálenosti po dálnicích a rádi jezdíte vysokou rychlostí, pak budou lepší volbou pneumatiky s hodnocením H. Pokud obvykle jezdíte po městských silnicích a preferujete mírné rychlosti, pak pro vás budou vhodnější pneumatiky s T indexem.

ČTĚTE VÍCE
Otázka a odpověď - je povoleno používat antidešť k ošetření zrcátek na autech?

Co znamená písmeno H na pneumatikách?

Jedním z písmen, které lze na pneumatikách najít, je písmeno H. Spolu s dalšími písmeny jako T, V nebo Z označuje rychlostní charakteristiku pneumatiky.

H – rychlostní index

H - индекс скорости

V souvislosti se značením pneumatik písmeno H znamená rychlostní index, který udává maximální přípustnou rychlost, při které může pneumatika spolehlivě a bezpečně fungovat.

Index rychlosti je alfanumerická hodnota, jako je H, která je spojena s maximální rychlostí v mph nebo km/h. Hodnota H udává maximální rychlost 130 mph nebo 210 km/h.

Je důležité si uvědomit, že rychlostní index udává pouze maximální rychlost, při které lze pneumatiku provozovat. Neudává výkon pneumatiky v jiných aspektech, jako je ovladatelnost, trakce nebo odolnost proti opotřebení.

Při výběru pneumatik pro vaše vozidlo je důležité vzít v úvahu místní předpisy a požadavky a měli byste nahlédnout do příručky výrobce vašeho vozidla, abyste určili doporučené specifikace pneumatik, včetně rychlostního hodnocení.

Tabulka indexu rychlosti

Níže je uvedena tabulka některých nejběžnějších rychlostních indexů a jejich odpovídající maximální rychlosti:

Rychlostní index Maximální rychlost (mph) Maximální rychlost (km / h)
H 130 210
T 118 190
V 149 240
Z 149 + 240 +

Nyní, když víte, co znamená písmeno H na vašich pneumatikách, můžete se při nákupu nových pneumatik pro své vozidlo rozhodnout lépe.

Co znamená písmeno T na pneumatikách?

Что означает буква T на шинах?

Písmeno T označuje, že tato pneumatika je určena pro použití při rychlostech do 190 km/h. To znamená, že pneumatiku s hodnotou T lze bezpečně používat na vozidlech s nízkou až střední rychlostí.

Při výběru pneumatik pro vaše vozidlo je velmi důležité zvážit význam písmene T. Pokud plánujete jezdit vyšší rychlostí, měli byste zvážit pneumatiky s vyšším rychlostním indexem, abyste zajistili bezpečnost a spolehlivost na silnici.

Další informace o písmenech rychlosti pneumatik:

Na trhu existuje mnoho různých písmenných označení rychlosti na pneumatikách. Různá písmena označují různé maximální rychlosti, při kterých lze pneumatiky používat.

Mezi oblíbené zápisy rychlosti patří například následující:

  • H – maximální rychlost 210 km/h
  • V – maximální rychlost 240 km/h
  • W – maximální rychlost 270 km/h
  • Y – maximální rychlost 300 km/h
  • Z – maximální rychlost nad 240 km/h (bez explicitního uvedení přesné rychlosti)
ČTĚTE VÍCE
Cena výměny spínače zapalování automobilu - zjistěte, kolik možností můžete najít za své peníze

Určení správného rychlostního stupně pro vaše pneumatiky je velmi důležité pro vaši bezpečnost a bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu. Před nákupem nových pneumatik si proto pečlivě prohlédněte jejich specifikace a ujistěte se, že jsou vhodné pro maximální povolenou rychlost pro vaše vozidlo.

Video:

Ikony a písmena na pneumatikách: dekódování symbolů.

M+S jak se jezdí v zimě?? Celou sezonu? Nebo zvolit 3PMSF?

NIKDY NEKUPOVAT PNEUMATIKY, DOKUD SI TO NEZKONTROLUJTE!