V dnešní době se chytrý telefon stal nedílnou součástí našich životů. Používáme ho všude: v práci, doma a samozřejmě v autě. Jedním z nejpohodlnějších způsobů použití smartphonu v autě je připojení k rádiu přes USB.

Připojení telefonu k rádiu přes USB nabízí mnoho výhod. Za prvé, můžete poslouchat svou oblíbenou hudbu přímo přes reproduktorový systém vozu a užívat si vysoce kvalitní zvuk. Za druhé, tato metoda vám umožňuje nabíjet smartphone na cestách, což je zvláště důležité, pokud plánujete dlouhou cestu bez možnosti dobití baterie.

K připojení telefonu k rádiu přes USB budete potřebovat vhodný kabel (obvykle dodávaný se smartphonem) a USB port na rádiu. Vložte kabel do portu USB a připojte jej k telefonu. Jakmile je spojení navázáno, vaše rádio by mělo automaticky rozpoznat vaše zařízení a zobrazit jej na obrazovce.

DŮLEŽITÉ: Před připojením telefonu k rádiu přes USB se ujistěte, že je v telefonu povolen režim přenosu dat nebo možnost pracovat jako „Mediální zařízení“ nebo „Úložiště“. Také se ujistěte, že je baterie vašeho telefonu dostatečně nabitá pro delší používání.

Když je váš telefon připojen k rádiu přes USB, můžete bezpečně používat všechny funkce vašeho smartphonu pomocí pohodlného a intuitivního rozhraní rádia. Můžete poslouchat hudbu, přijímat hovory, posílat zprávy a dokonce i navigovat a přitom zůstat na silnici a zůstat v bezpečí.

Připojení telefonu k autorádiu přes USB je tedy jednoduchý a pohodlný způsob, jak používat funkce smartphonu na cestách. Můžete si užívat svou oblíbenou hudbu a zůstat ve spojení a přitom zůstat na cestách a chránit sebe i své okolí.

Připojení telefonu k autorádiu přes USB

Подключение телефона к магнитоле в машине через USB

Moderní autorádia umožňují připojit telefon přes USB a používat jej k přehrávání hudby, handsfree hovorům nebo navigaci. Připojení telefonu k rádiu přes USB má oproti použití AUX vstupu nebo Bluetooth řadu výhod.

Chcete-li připojit telefon k rádiu přes USB, nejprve se ujistěte, že vaše rádio tuto funkci podporuje. Zařízení s porty USB obvykle podporují přehrávání hudby a nabíjení telefonu.

Připojení telefonu k rádiu přes USB je následující:

 1. Vezměte kabel USB dodaný s telefonem.
 2. Připojte jeden konec kabelu k USB portu vašeho rádia.
 3. Připojte druhý konec kabelu k portu USB telefonu.
 4. Na rádiu vyberte režim USB a v případě potřeby nakonfigurujte požadovaná nastavení zvuku.
 5. V telefonu vyberte režim přenosu USB a povolte připojení.
ČTĚTE VÍCE
Proč auto skřípe při přejíždění nerovností na silnici?

Po úspěšném připojení se váš telefon zobrazí v rádiu jako zdroj pro přehrávání hudby nebo zvukových nahrávek. Přehrávání můžete ovládat pomocí tlačítek na rádiu nebo na volantu, zapínat a vypínat zvuk a provádět další akce, aniž byste byli rozptylováni od silnice.

Připojení telefonu přes USB umožňuje kromě přehrávání hudby také jeho použití k nabíjení, přenosu dat nebo zobrazení informací na displeji rádia, pokud to váš model podporuje.

Nyní víte, jak připojit telefon k autorádiu přes USB a užívat si výhod tohoto způsobu přehrávání hudby a komunikace.

Pohodlný způsob, jak si užívat hudbu na cestách

Удобный способ наслаждаться музыкой в дороге

Chcete-li připojit telefon k rádiu přes USB, budete potřebovat speciální USB kabel. Tento kabel můžete zakoupit v každém obchodě s elektronikou nebo si jej objednat online. Správně připojte jeden konec kabelu USB k portu USB na rádiu a druhý konec k portu USB na telefonu.

Po připojení telefonu k rádiu přes USB se na displeji rádia automaticky zobrazí vaše oblíbené skladby uložené v telefonu. Pomocí tlačítek na rádiovém dálkovém ovladači můžete vybrat album, interpreta, žánr nebo seznam skladeb, o který máte zájem.

Kouzlo připojení telefonu přes USB se navíc neomezuje pouze na přehrávání hudby. Budete mít také přístup k navigaci ve složkách telefonu, což vám umožní najít a poslouchat vaše oblíbené hudební soubory.

Takže připojení telefonu k autorádiu přes USB je snadný a pohodlný způsob, jak si užívat hudbu na cestách. Nenechte si ujít příležitost vychutnat si vysoce kvalitní zvuk a pohodlnou správu skladeb přímo z telefonu na autorádiu.

Jednoduchý návod na zapojení

Простая инструкция для подключения

 1. Najděte USB port na rádiu. Obvykle je umístěn buď na předním panelu rádia nebo na zadní straně, v závislosti na modelu.
 2. Zkontrolujte, zda rádio podporuje přehrávání zvuku přes USB. Možná budete muset nahlédnout do manuálu rádia nebo se obrátit na výrobce, aby si tyto informace ověřil.
 3. Připravte si telefon. Před připojením zkontrolujte, zda máte potřebný kabel USB pro připojení telefonu a rádia.
 4. Připojte kabel USB k portu rádia a druhý konec k portu USB telefonu.
 5. Nastavte si rádio. Přepněte vstup na USB (pokud existuje) nebo vyberte režim USB v nabídce rádia.
 6. Váš telefon je nyní připojen k rádiu přes USB. Pomocí tlačítek na rádiu můžete přehrávat hudbu, přijímat hovory a používat další funkce telefonu.
ČTĚTE VÍCE
Co dělat, když je dálkové ovládání auta rozbité?

Upozorňujeme, že některá autorádia mohou mít speciální požadavky nebo nastavení pro připojení telefonu přes USB. V tomto případě se doporučuje nahlédnout do uživatelské příručky vašeho rádia nebo kontaktovat výrobce pro další informace.

Video:

Nastavení telefonu pro přehrávání hudby v autě přes USB

Spárování rádia s Phone Link

Jak bezdrátově přehrávat hudbu z telefonu v autě.