V zimě se mnoho automobilových nadšenců potýká s nepříjemným problémem – zamrzají jim zámky aut. To může být skutečná bolest hlavy, zvláště pokud spěcháte nebo je venku velmi drsné počasí. Naštěstí existují jednoduché kroky, které můžete podniknout, abyste zabránili zamrznutí zámků auta a problémům s otevíráním dveří auta v chladných zimních dnech.

První věc, kterou byste měli udělat, abyste zabránili zamrznutí zámků v autě, je věnovat pozornost jejich samotnému designu. Otevřete kryt zámku a zkontrolujte, zda uvnitř není vlhkost nebo cizí předměty. Pokud se vám podaří odstranit přebytečnou vlhkost, výrazně se tím sníží pravděpodobnost zamrznutí zámků.

Pro ještě účinnější ochranu proti zamrznutí zámků se doporučuje používat speciální maziva. Věnujte pozornost teplotním charakteristikám maziva a vyberte takové, které je navrženo speciálně pro provoz při extrémně nízkých teplotách. To pomůže ochránit zámky vašeho vozu před účinky chladu a silného mrazu.

Proč zamrzají zámky aut?

Почему замерзают замки в машине?

  1. Vlhkost v zámku: Vlhkost se může dostat do zámku deštěm, sněhem nebo jednoduše vlhkými podmínkami prostředí. Pokud zámek není vodotěsný, může se uvnitř zámku nahromadit vlhkost a zamrznout.
  2. Olej v zámku: Pokud není zámek správně udržován a mazán, může v chladných dnech zamrznout olej, který se běžně používá k mazání vnitřních mechanismů zámku.
  3. Kalení zámkových vložek: V mrazivých dnech může také zamrznout cylindrická vložka zámku, což znesnadňuje otáčení klíčem.
  4. Těsnění mrazicích dveří: Pokud vám těsnění dveří auta zamrzne, může to způsobit problémy s otevíráním zámku.

Aby zámky ve vašem autě nezamrzly, doporučuje se používat speciální maziva na zámky, která zabraňují zamrznutí vody. Také pravidelně kontrolujte stav těsnění a zámku, abyste se ujistili, že nejsou poškozená a v řádném stavu. Zámek také pravidelně udržujte mazáním vnitřních mechanismů.

Jak zabránit zamrznutí zámků auta?

Как предотвратить замерзание замков в машине?

V zimě se mnoho majitelů automobilů potýká s problémem zamrzání zámků automobilů. To může způsobit mnoho nepříjemností a zdržet vás, zvláště pokud potřebujete auto akutně použít. V tomto článku se podělíme o několik užitečných tipů, jak zabránit zamrznutí zámků vašeho auta.

1. Použijte silikonový sprej

1. Используйте силиконовый спрей

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zabránit zamrzání zámků, je pravidelné ošetřování silikonovým sprejem. Silikonový sprej vytváří ochrannou vrstvu, která zabraňuje kondenzaci a umožňuje snadné otevírání zámků i při nízkých teplotách. Nastříkejte klíč a vnitřek zámku.

ČTĚTE VÍCE
Důsledky nalití koncentrátu do chladicího systému - důsledky, způsoby řešení problému, doporučení

2. K ochraně zámků používejte speciální přípravky

2. Используйте специальные изделия для защиты замков

Na trhu jsou speciální přípravky na ochranu zámků před zamrznutím. Mohou to být plastové krytky nebo kryty, které se nasazují přes zámek a zabraňují pronikání vlhkosti. Takové výrobky se snadno nasazují na zámek a chrání jej před zamrznutím i při nízkých teplotách.

Výhody použití speciálních přípravků k ochraně zámků:
Poskytuje spolehlivou ochranu proti mrazu
Snadná instalace a odstranění
Nepoškozuje zámek

Pokud pravidelně používáte stroj při nízkých teplotách, doporučuje se zakoupit takové produkty, abyste chránili zámky.

Dodržováním těchto tipů můžete zabránit zamrzání zámků v autě a vyhnout se zbytečným problémům a nepříjemnostem v chladném období.

Co dělat, když jsou zámky zamrzlé?

Что делать, если замки все-таки замерзли?

I přes všechna přijatá opatření, která zamezují zamrznutí zámků ve vašem autě, někdy mohou zamrznout. Co dělat, když narazíte na takový problém?

1. Zkuste zahřát zámek

1. Попробуйте разогреть замок

Pokud je zámek zamrzlý, zkuste jej zahřát. K tomu můžete použít běžný vysoušeč vlasů. Aby došlo k odmrazení, stačí zámek na několik minut zahřát. Dávejte však pozor, abyste zámek nepoškodili přehřátím.

2. Používejte rozmrazovací přípravky

2. Используйте средства для размораживания

Pokud fén nepomůže nebo jej nemáte po ruce, můžete použít speciální nástroje na rozmrazování zámků. Takové výrobky lze zakoupit v obchodech s automobily. Postupujte podle pokynů na obalu a pomohou vyřešit váš problém.

Je důležité pamatovat na to, že náplně do zapalovačů nebo jiné podobné metody rozmrazování mohou způsobit požár nebo poškodit zámek, proto je třeba se jejich použití vyvarovat.

Pokud vše ostatní selže, je nejlepší kontaktovat specialisty v autoservisu, aby mohli zámek odmrazit, aniž by to ovlivnilo jeho činnost.

K otevření zámku se nedoporučuje používat fyzickou sílu, protože byste jej mohli poškodit nebo zlomit klíč.

Video:

ZÁMEK DVEŘÍ AUTA JE ZMRZNUTÝ CO DĚLAT?

Proč zámky zamrzají a jak se s tím vypořádat.

5 chyb při jízdě v MRAZU! Co byste v ZIMĚ neměli dělat se svým autem? Zahřívání a poruchy aut