Silniční provoz je vždy vážný a zodpovědný proces, který vyžaduje dodržování určitých pravidel a předpisů. Jedním z důležitých bodů na silnici je rozdíl mezi předjížděním a předjížděním. Přestože jsou si tyto dva pojmy podobné, mají své vlastní významné rozdíly, které musí každý řidič znát.

Předjíždění je manévr na silnici, který vám umožní předjet jiné vozidlo jedoucí před vámi. Předjíždění zahrnuje co nejrychlejší a nejbezpečnější předjetí jiného vozidla. K předjíždění může dojít buď na levé nebo pravé straně silnice, v závislosti na pravidlech platných v konkrétní zemi.

Předjíždění je další způsob předjetí jiného vozidla. Zůstat vpředu je dosaženo zvýšením rychlosti a vzdálenosti mezi vaším vozidlem a druhým vozidlem. Posun lze provést před nebo za jiným vozidlem. To vám umožní zůstat před ostatními vozidly a mít lepší manévrovatelnost na silnici.

Definice a hlavní rozdíly

Определение и основные отличия

Předjíždění

Обгон

Обгон

Předjíždění je manévr, který umožňuje jednomu vozidlu zachytit a předjet jiné vozidlo jedoucí před ním ve stejném směru. Při předjíždění musí řidič zajistit dostatek prostoru pro bezpečné manévrování a vzít v úvahu všechny podmínky vozovky, jako je viditelnost a povětrnostní podmínky. Předjíždět lze jak na jednoproudé, tak na víceproudé silnici, kdy řidič může pro předjíždění změnit jízdní pruh.

Záloha

Опережение

Опережение

Vedení je manévr, který umožňuje řidiči zkrátit vzdálenost nebo překonat překážku před vozidlem jedoucím nižší rychlostí ve stejném směru. Předjíždění může být provedeno v případech, kdy předjíždění není možné z důvodu dopravních omezení nebo jiných faktorů. Řidič, který jede vpřed, musí dbát především na to, aby tento úkon byl bezpečný a neohrožoval sebe ani ostatní účastníky silničního provozu.

Předjíždění a předjíždění na silnici má tedy podobný význam, liší se však v základních činnostech a podmínkách provedení. Je důležité si uvědomit, že jak předjíždění, tak předjíždění musí být prováděno v souladu s pravidly silničního provozu as ohledem na bezpečnost všech účastníků silničního provozu.

Právní aspekty

Правовые аспекты

V Rusku se předjíždění a postupování řídí pravidly silničního provozu (TRAF), schválenými vyhláškou vlády Ruské federace. Dopravní předpisy vymezují pravidla chování účastníků silničního provozu a zajišťují bezpečnost na pozemních komunikacích.

Podle dopravních předpisů je předjíždění manévr řidiče, jehož cílem je překonat rozdíl v rychlosti mezi účastníky silničního provozu jedoucími stejným směrem. Předjíždění je povoleno pouze na místech k tomu určených, kde je to možné bez nebezpečí pro ostatní účastníky silničního provozu.

ČTĚTE VÍCE
Kolik stupňů alkoholu obsahuje nealkoholické pivo a jak to ovlivňuje jeho chuť a konzumované množství?

Předjíždění je manévr, při kterém se řidič zařadí do protijedoucího provozu nebo do vzájemného předjížděcího pruhu, aby objel nebo se dostal před jiné vozidlo. Předjíždění je povoleno pouze v případě, že je na vozovce značení a platí určitá pravidla a dopravní předpisy.

V případě porušení pravidel předjíždění nebo předjíždění mohou být řidiči pohnáni k odpovědnosti. Za porušení pravidel předjíždění jsou stanoveny sankce, a pokud v důsledku porušení pravidel předjíždění nebo předjíždění dojde k mimořádné události, může být viník zbaven práva řídit vozidlo.

Právní aspekty předjíždění a předjíždění na pozemních komunikacích jsou důležité pro bezpečnost všech účastníků silničního provozu a musí je dodržovat každý řidič.

Bezpečnost a rizika

Безопасность и риски

Na silnici je bezpečnost vždy na prvním místě. Jízda s předjížděním a předjížděním vyžaduje zvláštní pozornost a opatrnost, protože je spojena s riziky a možnými nebezpečími.

Předjíždění a předjíždění jsou dvě různé operace na silnici, z nichž každá má své vlastní charakteristiky a potenciální rizika.

Předjíždění

Předjíždění je manévr, který umožňuje autu dostat se před jiné vozidlo na silnici. Při předjíždění se řidič auta zařadí do protijedoucího pruhu, překoná překážku a vrátí se do původního pruhu. Tento manévr vyžaduje dobrou viditelnost, dostatečný prostor k jeho bezpečnému provedení a rychlost manévrujícího vozidla.

Operace předjíždění se může stát nebezpečnou a vést k nehodám, pokud je manévr proveden na špatné silnici nebo za nepříznivých povětrnostních podmínek. Řidič musí mít jistotu, že může předjíždět bezpečně a v souladu s pravidly silničního provozu.

Záloha

Předjíždění je manévr, při kterém vozidlo volí vyšší rychlost pro předjetí nebo přiblížení k jinému vozidlu ve stejném jízdním pruhu. Na rozdíl od předjíždění, předjíždění nevyžaduje zařazení do protijedoucího pruhu.

Riskantní může být i předjíždění, zvláště pokud řidič nepočítá s rychlostí a umístěním ostatních vozidel na vozovce. Nesprávný postup může vést ke kolizím, zpožděním a nouzové situaci.

Pamatujte, že bezpečnost a rizika předjíždění a míjení závisí na mnoha faktorech, včetně povětrnostních podmínek, viditelnosti, stavu vozovky a dovedností řidiče. Vždy dodržujte pravidla silničního provozu, buďte na silnici opatrní a obezřetní.

Video:

Rozdíl mezi předjížděním a předjížděním

Pravidla provozu v jednoduchém jazyce 2019! TÉMA 8 „Předjíždění, předjíždění, protijedoucí provoz“ [ČERVENÁ Autoškola]

Předbíhání a předbíhání ve zkoušce. Zkouška Rostov.