Auto není jen dopravní prostředek, ale také jakési rozšíření osobnosti. A není divu, že každý chce, aby jeho auto vonělo. Jedním z nejjednodušších a cenově nejefektivnějších způsobů, jak vonět vaše auto, je použití parfému. To je nejen pohodlné, ale také vám umožní vybrat si vůni, která vám osobně vyhovuje.

Vyrobit osvěžovač do auta z parfému je velmi snadné. Budete potřebovat malou lahvičku s rozprašovačem a svůj oblíbený parfém. Otevřete lahvičku a naplňte ji parfémem. Poté do láhve přidejte trochu vody a uzavřete víčkem. Nyní je vaše chuť připravena! Před použitím je vhodné lahvičku dobře protřepat, aby se přísady promíchaly.

Abyste vytvořili ještě delší a intenzivnější aroma, můžete do lahvičky přidat pár kapek esenciálního oleje. Nejenže dodají vůni zvláštní tón, ale také pomohou déle zachovat vůni. Vyberte si esenciální olej, který vyhovuje vašemu aroma nebo jeho vlastnostem. Například levandule uklidňuje a uvolňuje, pomeranč zase navrací energii a náladu.

Vytváření chuti do auta

Potřebné materiály:

 • Parfém nebo parfém, který chcete použít;
 • Malá láhev nebo nádoba s víkem;
 • Kus látky nebo vaty;
 • Provázek nebo stuha pro zavěšení vůně v autě.

Kroky k vytvoření chuti:

 1. Vyberte parfém nebo parfém, který chcete použít. Při výběru hledejte vůni, která vám bude příjemná a dbejte na to, aby nebyla příliš intenzivní, aby způsobovala bolesti hlavy nebo nepohodlí během cesty.
 2. Připravte si láhev nebo nádobu s víčkem. Můžete použít malou skleněnou lahvičku, prázdnou punčovou láhev nebo dokonce průhlednou plastovou nádobu.
 3. Naneste několik kapek vámi zvoleného parfému nebo vůně na kousek látky nebo vaty.
 4. Do lahvičky vložte voňavý kousek látky nebo vaty a uzavřete víčkem.
 5. Udělejte malý otvor ve víčku láhve a protáhněte jím provázek nebo stuhu, abyste vůni zavěsili do auta.

Váš osvěžovač do auta je nyní připraven k použití! Můžete jej zavěsit na zpětné zrcátko nebo na mřížku ventilace v autě. Pamatujte, že vůně se bude uvolňovat při cestování, takže se ujistěte, že se vám vůně, kterou si vyberete, líbí a není vám nepříjemná.

Od duchů

Chcete-li vytvořit příchuť auta z parfému, budete potřebovat:

 • Prázdná lahvička s rozprašovačem;
 • Parfém podle vašeho vkusu;
 • Čistá voda;
 • Glycerin;
 • Alobal;
 • Nůžky nebo nůž;
 • Scotch tape.
ČTĚTE VÍCE
Nechat či nezanechat číslo při koupi auta - důležitost bezpečnosti a ochrany osobních údajů

Kroky k vytvoření chuti:

 1. Smíchejte stejné díly parfému a vody ve spreji. Pro zachování aroma přidejte trochu glycerinu.
 2. Láhev důkladně protřepejte, aby se všechny ingredience rovnoměrně promíchaly.
 3. Pomocí nůžek nebo nože udělejte do hliníkové fólie několik malých otvorů.
 4. Láhev se směsí parfému a vody zakryjte hliníkovou fólií.
 5. Zajistěte fólii k láhvi páskou, aby se nehýbala.
 6. Výslednou příchuť lze nainstalovat do klimatizace automobilu nebo jednoduše umístit do kabiny.

Nyní si můžete ve svém autě vychutnat příjemnou vůni vytvořenou z vašeho oblíbeného parfému!

Life hacky a užitečné tipy

Chcete-li vytvořit vůni do auta z parfému, musíte se poradit s pokyny výrobce a dodržovat stanovená doporučení. Kromě toho však existuje několik užitečných tipů a triků, které vám mohou pomoci vytvořit jedinečnou vůni a prodloužit její životnost.

Použití éterických olejů

Přidáním několika kapek esenciálních olejů do vůně může být aroma bohatší a originální. Esenciální oleje jako levandule, citron nebo pomeranč příjemně voní a mají relaxační nebo energizující vlastnosti. Vyberte si olej podle vašich preferencí a nálady.

Míchání chutí

Můžete smíchat několik parfémů a vytvořit tak jedinečnou vůni. To vám umožní vytvořit si vlastní vůni, která bude dokonale vyhovovat vašim preferencím. Využijte svůj volný čas k experimentování s různými kombinacemi a najděte dokonalou kombinaci vůní.

– Mezi oblíbené kombinace vůní patří:

 • citrusové a mátové tóny pro svěžest a energii;
 • ovocné a sladké tóny pro vytvoření útulné a příjemné atmosféry;
 • dřevité a kořenité tóny pro pocit tepla a pohodlí.

Správné použití

Abyste zajistili, že si chuť déle uchová svou intenzitu, doporučuje se používat ji správně. Po použití nezapomeňte zavřít víko, aby se vůně nerozptýlila. Také při parkování vozu na slunci se doporučuje odstranit vůni z interiéru, aby nedošlo ke zvýšenému teplu a nepříjemným pachům.

Dodržováním těchto užitečných tipů a triků můžete vytvořit jedinečnou vůni pro své auto a užívat si jeho nádherné aroma po dlouhou dobu.

Pro výrobu ochucení

Для изготовления ароматизатора

K výrobě osvěžovače do auta z parfému budete potřebovat následující ingredience a materiály:

1. Parfém

Vyberte si parfém, který se vám líbí a který odpovídá vašim preferencím vůně. Parfém je lepší volit s intenzivní vůní, aby vůně v autě vydržela dostatečně dlouho.

ČTĚTE VÍCE
Jak ověřit, že při koupi auta není zastaveno a má čistou historii?

2. Voda

K vytvoření aromatické kapaliny potřebujete destilovanou vodu. Můžete použít běžnou destilovanou vodu ze supermarketu.

3. Láhev s rozprašovačem

3. Бутылочка с распылителем

Kupte si malou plastovou lahvičku s rozprašovačem nebo recyklujte starou prázdnou lahvičku s rozprašovačem a použijte ji na vůni.

Pro ochranu tekutiny před přímým slunečním zářením a prodloužení její trvanlivosti se doporučuje používat lahvičku z tmavého skla.

4. Nosič

Jako nosič aromatické kapaliny můžete použít rozpouštědlo, jako je isopropylalkohol nebo vodka, abyste zajistili rovnoměrné odpařování aroma.

Je důležité, aby se: Před použitím isopropylalkoholu se ujistěte, že je bezpečný pro použití ve vašem vozidle.

To jsou základní materiály, které budete potřebovat k výrobě osvěžovače do auta z parfému. V další části se podíváme na proces výroby aromatické kapaliny a její použití ve stroji.

Life hacky: tři varianty chutí

Chcete si vyrobit vlastní osvěžovač do auta z parfému? Máme tři jednoduché a cenově dostupné možnosti.

1. Papírové aroma

K výrobě papírové vůně budete potřebovat: svůj oblíbený parfém, kartu nebo karton, nůžky, šroubovák, nit nebo pásku.

Nejprve si z kartonu nebo kartonu vystřihněte požadovaný tvar chuti, například vánoční stromeček nebo srdce. Nahoře vytvořte malý otvor pro zavěšení. Poté do své vůně přidejte několik kapek parfému. Počkejte, až se parfém vstřebá, a poté provlékněte nit nebo stuhu otvorem a uvažte uzel. Vaše papírová příchuť je připravena!

2. Gelová příchuť

K výrobě gelové příchutě budete potřebovat: svůj oblíbený parfém, želatinu, vodu, nádobu, tinkturu nebo esenciální olej na ochucení, potravinářské barvivo (volitelné).

Nejprve si želatinu nařeďte ve vodě podle návodu na obalu. Do rozpuštěné želatiny přidejte pár kapek tinktury nebo silice. Pokud chcete, můžete přidat i trochu potravinářského barviva. Všechny ingredience dobře promíchejte. Výslednou směs pak nalijte do nádoby dle vašeho výběru. Nádobu se směsí dejte na několik hodin do lednice, aby gel ztuhnul. Vaše gelová příchuť je připravena k použití!

3. Vůně bavlny

K výrobě bavlněné vůně budete potřebovat: svůj oblíbený parfém, vatu, plastovou nádobku.

Nejprve na vatu nalijte trochu parfému a dobře namočte. Poté namočenou vatu vložte do plastové nádoby. Pro lepší ventilaci aroma můžete ve víku nádoby vyvrtat několik otvorů. Umístěte svou vůni bavlny do auta a užijte si příjemnou vůni!

ČTĚTE VÍCE
Důležité vědět – Kde se v autě nachází plyn, brzda a spojka?

Nyní víte, jak si vyrobit vlastní vůni do auta z parfému. Vyberte si pro vás nejpohodlnější možnost a vychutnejte si vlastní chuť!

Video:

Dělal jsem to skoro zadarmo! NEJLEPŠÍ DIY osvěžovač do auta

CHIC VŮNĚ pro váš domov pro PENKEYS! Přátelé budou v šoku! Udělej si sám AromadifFuzOr!

Jak si vyrobit osvěžovač vzduchu do auta vlastníma rukama za haléře! Lifehack pro automobilové nadšence.