Toyota je jednou z nejoblíbenějších a nejžádanějších automobilových značek v Evropě. Každý rok si tisíce Evropanů kupují vozy této značky kvůli jejich spolehlivosti, pohodlí a účinnosti. Ale kde přesně se tito slavní „Japonci“ vyrábějí v Evropě? V tomto článku se podíváme na nejznámější továrny Toyoty na evropském kontinentu.

V Evropě má Toyota jakousi „koordinační centrálu“ – Toyota Motor Europe. Řídí všechny divize Toyota v Evropě a je také zodpovědná za marketing, prodej a sortiment vozidel. Prostřednictvím úzké spolupráce s místními vládami a ekonomickými organizacemi Toyota Motor Europe rozvíjí a rozšiřuje svou přítomnost v Evropě.

V různých evropských zemích je několik továren, kde se Toyota montuje. Například Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) se nachází ve Francii a je jednou z největších továren Toyota v Evropě. Montují se zde modely Toyota Yaris, Toyota Yaris Verso a Toyota Urban Cruiser pro evropský trh. Každé vozidlo sestavené v továrně prochází přísnou kontrolou kvality, aby byla zajištěna vysoká kvalita a spolehlivost výrobků pro zákazníky.

Umístění továren Toyota v Evropě

V Evropě má Toyota také několik továren v různých zemích:

britský závod Toyota

Завод Toyota в Великобритании

Завод Toyota в Великобритании

Jeden z největších závodů Toyota v Evropě se nachází v Burnstley-on-Sea ve Velké Británii. Zde společnost vyrábí různé modely vozů Toyota, jako jsou Corolla, Auris a Avensis.

Závod Toyota ve Francii

Toyota má také závod ve Valenciennes ve Francii. Zde kromě produkce Toyoty Yaris vyrábějí i hybridní verzi tohoto modelu – Toyota Yaris Hybrid.

Továrna Toyota v Turecku

Завод Toyota в Турции

Továrna Toyota v Turecku se nachází ve městě Adapazari. Zde firma vyrábí nejen osobní vozy, ale i užitkové vozy a motory pro ně.

To jsou jen některé z evropských továren Toyoty. Společnost má také továrny v České republice, Polsku a dalších zemích, kde se vyrábějí různé modely aut a jejich komponenty.

Toyota nadále rozvíjí své výrobní kapacity v Evropě, aby uspokojila poptávku po svých vozidlech a udržuje vysoké standardy kvality a spolehlivosti.

Historie Toyoty v Evropě

История компании Toyota в Европе

V roce 1971 Toyota otevřela svůj první závod v Evropě, který se nacházel ve městě Yapsilon ve Francii. Tento závod se stal výchozím bodem pro další rozvoj společnosti v Evropě.

Během následujících let Toyota pokračovala v rozšiřování své přítomnosti v Evropě otevíráním nových továren a obchodních zastoupení. Společnost začala vyrábět automobily ve Velké Británii, Turecku a dalších evropských zemích. Charakteristickým rysem všech továren Toyota v Evropě je používání pokročilých technologií a závazek k ekologické udržitelnosti.

ČTĚTE VÍCE
Jaká kategorie dopravních značek patří do Cyklostezky a co o ní potřebujete vědět?

Dnes je Toyota jednou z předních automobilových značek v Evropě. Společnost nabízí širokou škálu vozidel, včetně hybridních a elektrických modelů. Díky své kvalitě, spolehlivosti a inovativním řešením si Toyota získala důvěru a preference milionů automobilových nadšenců po celé Evropě.

Historie Toyoty v Evropě demonstruje její odhodlání rozvíjet a posilovat svou přítomnost na mezinárodním trhu. Díky neustálému zavádění nových technologií a inženýrských řešení zaujímá Toyota nadále vedoucí postavení v evropském automobilovém průmyslu.

Moderní továrny Toyota v Evropě

britský závod Toyota

Jeden z největších a nejmodernějších závodů Toyoty v Evropě se nachází v Burnstonu ve Velké Británii. Tento závod zahájil provoz v roce 1992 a montuje modely jako Toyota Corolla, Toyota Avensis a Toyota Auris.

Závod Toyota ve Francii

Toyota má také automobilový závod ve Valenciennes ve Francii. Závod ve Valenciennes byl otevřen v roce 2001 a od té doby vyrábí různé modely, včetně Toyota Yaris a Toyota AYGO.

Továrna Toyota v Turecku

Další moderní továrna Toyota v Evropě se nachází v Adapazari v Turecku. Vyrábí se zde modely Toyota Corolla a Toyota C-HR. Tento závod byl otevřen v roce 1994 a je jedním z největších v zemi.

Moderní továrny Toyota v Evropě nejsou jen místy výroby automobilů, ale také centry inovací a technického rozvoje. Hrají důležitou roli v rozvoji automobilového průmyslu a zajišťují vysokou úroveň kvality a spolehlivosti produktů Toyota.

Továrna Země Modely aut
Burnston, Spojené království Velká Británie Corolla, Avensis, Auris
Valenciennes, Francie Francie Yaris, AYGO
Adapazari, Turecko Turecko Corolla, C-HR

Video:

Jak se Toyota montuje v Japonsku. Přehled montážní linky a instalace jednotek.

KDO A KDE VYRÁBÍ MOTOROVÉ A PŘEVODOVÉ OLEJE TOYOTA PRO ROK 2022. EVROPA, JAPONSKO, USA, SAE.

Jak se montuje Toyota Camry v závodě v USA. Japonská kvalita a kontrola montáže aut