Klíče od auta s technologicky vyspělými přístupovými systémy jsou dnes nedílnou součástí našeho každodenního života. Poskytují nám pohodlí a bezpečnost tím, že nám umožňují otevírat a zamykat naše auta stisknutím tlačítka. Baterie v těchto klávesách je však pro jejich činnost také nezbytná a při jejím vybití je potřeba vědět, jak ji správně vyměnit.

Za prvé, než začnete s výměnou baterie, musíte se ujistit, že máte správný typ baterie pro váš klíč. Obvykle se jedná o kulatou knoflíkovou baterii. Zkontrolujte štítek na baterii nebo v pokynech ke klíči, abyste se ujistili, že kupujete správný typ.

Pro výměnu baterie je potřeba najít šroubovák vhodné velikosti, kterým odšroubujete víčko na zadní straně klíče. Upozorňujeme, že některé moderní klíče od auta jsou vodotěsné a vyžadují speciální způsob otevření krytu. Pokud si nejste jisti, jak správně otevřít klíč, podívejte se na pokyny nebo vyhledejte odbornou pomoc.

Novinky: Jak rychle a bezpečně vyměnit baterii v klíči

Krok 1: příprava

Шаг 1: Подготовка

Než začnete s výměnou baterie, ujistěte se, že máte novou baterii správného typu. Klíč obvykle používá baterie CR2032 nebo CR2025. Ujistěte se, že zakoupená baterie odpovídá požadavkům vašeho klíče.

Krok 2: Otevřete klíč

Na zadní straně klíče najdete otvor určený k otevírání. Pomocí mince nebo plochého šroubováku opatrně otevřete klíč.

Uvnitř klíče uvidíte obvodovou desku a baterii. Opatrně vyjměte starou baterii pomocí plochého šroubováku nebo pinzety.

Krok 3: Vložte novou baterii

Připravte novou baterii tak, že se ujistěte, že jsou kontakty zarovnány s kontakty uvnitř klíče. Opatrně vložte novou baterii do přihrádky a dbejte na správnou polaritu.

Zavřete klíč a ujistěte se, že je pevně uzavřen. Ujistěte se, že je baterie bezpečně upevněna uvnitř klíče.

Po výměně baterie v klíči zkontrolujte jeho funkčnost. Zkuste otevřít a zavřít auto pomocí dálkového ovladače.

Při výměně baterie v klíči buďte opatrní a opatrní. V případě obtíží je lepší kontaktovat odborníka.

Nyní, když víte, jak rychle a bezpečně vyměnit baterii v klíči, můžete jej vždy udržovat v dobrém provozním stavu a užívat si používání svého vozu!

Krok 1: Požadované nástroje a příprava

Než začnete s výměnou baterie klíče, ujistěte se, že máte všechny potřebné nástroje. Pro tento postup budete potřebovat:

ČTĚTE VÍCE
Fólie proti štěrku je nezbytnou ochranou před poškozením a rzí pro váš vůz!

1. Šroubovák. Vyberte si šroubovák, který je vhodný pro odstranění šroubů na klíči. Šroubovák musí být specializovaný a musí mít správnou velikost, aby byla zajištěna správná operace.

2. Nová baterie. Než začnete s výměnou baterie, ujistěte se, že máte novou baterii, kterou chcete vyměnit. Typ baterie je obvykle uveden na baterii, například CR2032. Zkontrolujte, jaký typ baterie váš klíč používá, a kupte si stejnou.

3. Pracovní plocha. Připravte si pracovní plochu, na které budete výměnu provádět. Doporučuje se používat čistý a rovný povrch, aby se zabránilo vypadávání malých dílů a usnadnila se práce.

Jakmile shromáždíte všechny potřebné nástroje a připravíte si pracovní plochu, můžete přejít k dalšímu kroku – výměně baterie v klíči.

Krok 2: Otevřete klíč a vyjměte starou baterii

Před výměnou baterie v klíči jej musíte otevřít. Chcete-li to provést, najděte na těle klíče malou štěrbinu a vložte do ní tenký šroubovák nebo jiný vhodný nástroj. Opatrně otáčejte nástrojem, abyste oddělili dvě poloviny pouzdra.

Po úspěšném otevření klíče věnujte pozornost umístění baterie. Může být vlepen do těla klíče nebo mít kovový kontakt. Zkontrolujte klíč a najděte speciální zařízení pro vyjmutí staré baterie.

Pomocí pinzety nebo jiných vhodných nástrojů opatrně vyjměte starou baterii z klíče. Dbejte na to, abyste nepoškodili kontakty a nenechali žádné části uvnitř klíče.

Je důležité, aby se: Pokud máte potíže s vyjmutím baterie nebo pochybujete o svých schopnostech, je lepší kontaktovat odborníka nebo autoservis.

Jakmile úspěšně vyjmete starou baterii, můžete přejít k dalšímu kroku – instalaci nové baterie do klíče.

Krok 3: Nainstalujte novou baterii a zamkněte klíč

Шаг 3: Установка новой батарейки и закрытие ключа

Jakmile úspěšně vyměníte starou baterii, je čas nainstalovat novou a uzamknout klíč.

3.1. Otevřete přihrádku na baterie

Pomocí šroubováku nebo jiného nástroje opatrně otevřete přihrádku na baterie. Přihrádka je obvykle uzavřena víkem, které lze snadno otevřít otočením nebo stisknutím.

3.2. Nainstalujte novou baterii

Vložte novou baterii do přihrádky se správnou polaritou. Věnujte pozornost kladným a záporným znaménkům na baterii a odpovídajícím značkám v přihrádce.

Kladná strana baterie má obvykle znaménko „+“ nebo červené označení a záporná strana znaménko „-“ nebo černé označení.

ČTĚTE VÍCE
Jak zjistit viskozitu proplachovacího oleje a jak to ovlivňuje výsledky čištění?

3.3. Zavřete přihrádku na baterie

Bezpečně zavřete přihrádku na baterie a ujistěte se, že je kryt bezpečně zajištěn. To je důležité, aby se zabránilo náhodnému otevření přihrádky a vypadnutí baterie při používání klíče.

Vaše nová baterie je nyní nainstalována a klíč je připraven k použití.

Video:

Jak vyměnit baterii v chytrém klíči KIA Rio

Výměna baterie v klíči Toyota / Výměna klíče baterie Toyota

Klíč zapalování Lada Vesta, výměna baterie