Vozy Kia jsou jedny z nejoblíbenějších aut na světě. Vyznačují se vysokou kvalitou, spolehlivostí a moderní technologií. Málokdo ale ví, kdo přesně tato auta vyrábí.

Kia Motors Corporation je jihokorejská automobilka založená v roce 1944. Kia Motors Corporation je součástí skupiny Hyundai-Kia Automotive Group. V současné době je Kia druhým největším výrobcem automobilů v Jižní Koreji a předčí mnoho známých značek, jako jsou Nissan, Honda a Volkswagen.

Továrny Kia se nacházejí nejen v Jižní Koreji, ale i v dalších zemích po celém světě. Montážní linky společnosti se nacházejí například na Slovensku, v Mexiku, USA, Číně a Rusku. Díky tomu jsou vozy Kia dostupné téměř po celém světě a splňují nejvyšší standardy kvality a bezpečnosti.

Historie značky Kia a jejích výrobců.

История марки Kia и ее производители.

První vozy Kia se vyráběly ve spolupráci s japonskou společností Mazda a jmenovaly se Brisa.

V roce 1992 koupila Kia Motors Corporation 50% podíl v korejské automobilce Asia Motors Company a zahájila výrobu v Korejské republice. Interakce s mezinárodními výrobci automobilů také pomohla společnosti Kia Motors Corporation zlepšit její technologii a kvalitu vozidel.

Dnes je Kia Motors Corporation jednou z nejrychleji rostoucích automobilek na světě. Společnost je známá svými inovativními technologiemi, moderním designem a vysokou úrovní kvality svých vozů.

Výroba vozů Kia.

Производство автомобилей Kia.

  • Závod v Hwasun v Jižní Koreji je hlavním výrobním centrem Kia. Sídlí zde ústředí společnosti, výzkumné a vývojové centrum a největší závod, kde se vyrábějí různé modely vozidel Kia.
  • Závod v Suwonu, Jižní Korea – Tento závod se specializuje na výrobu motorů a komponentů pro Kia. Vyrábí se zde také hybridní a elektrické verze koncernových vozů.

Kromě toho se vozy Kia vyrábějí v řadě továren v jiných zemích, včetně:

  1. Slovensko – Nachází se zde největší závod Kia v Evropě, kde se vyrábí modely Ceed, Sportage a Venga. Závod na Slovensku byl otevřen v roce 2004 a stal se jedním z klíčových výrobních závodů Kia v Evropě.
  2. USA – Ve Státech má Kia montážní závody v Georgii a West Pointu, kde se vyrábí modely Optima a Sorento. Společnost aktivně rozvíjí svou přítomnost na americkém trhu a spolupracuje s místními společnostmi.
  3. Mexiko – Kia tam otevřela svůj první závod v roce 2016. Závod v Mexiku vyrábí modely Forte a Rio, které jsou určeny pro trhy Severní a Latinské Ameriky.
ČTĚTE VÍCE
Jednoduché kroky – Jak připojit flash disk k rádiu a užívat si oblíbenou hudbu v autě

Vozy Kia se tak vyrábějí v různých zemích, což společnosti umožňuje být blíže spotřebitelům a efektivně uspokojovat poptávku po svých vozech po celém světě.

Přední společnosti vyrábějící vozy Kia.

Ведущие компании, производящие машины Kia.

Vozy Kia vyrábí několik společností v různých zemích. Zde jsou některé z předních společností vyrábějících vozy Kia:

Hyundai Motor Manufacturing Rus

Hyundai Motor Manufacturing Rus

Dceřiná společnost Hyundai Motor Group se sídlem v Rusku. Vyrábí se zde různé modely vozů Kia, včetně Ceed, Rio a Sorento.

Kia Motors Slovakia

Kia Motors Slovakia

Závod Kia na Slovensku, kde se vyrábí vozy Kia pro evropský trh. Vyrábí se zde modely jako Sportage, Cee’d a Venga.

Česká společnost NaftaLOBBY sro montuje na českém trhu některé modely Kia, včetně Picanta.

To jsou jen některé ze společností, které vyrábějí vozy Kia. Kia Motors Corporation je aktivní v mnoha zemích po celém světě, aby uspokojila poptávku po svých vozidlech.

Regiony, ve kterých se vyrábějí vozy Kia.

Регионы, в которых производят машины Kia.

Kia Motors Corporation má výrobní závody v různých regionech světa. To umožňuje společnosti uspokojit poptávku po jejích produktech v různých zemích a regionech. Hlavní výrobní závody Kia se nacházejí v následujících regionech:

Jižní Korea

Южная Корея

Sídlo a hlavní výrobní centrum Kia Motors se nachází v Jižní Koreji. Továrny společnosti v tomto regionu se nacházejí ve městech Soul, Hwaseong a Seohwo. Vyrábí se zde různé modely vozů Kia pro tuzemský trh i export.

United States

США

Kia má výrobní závody ve Spojených státech. Jeden z důležitých závodů Kia se nachází ve West Point ve státě Georgia. Pro uspokojení poptávky na americkém trhu se zde vyrábějí modely jako Kia Optima a Kia Sorento.

Evropa

Европа

V Evropě má Kia výrobní centra v několika zemích. Jedna z největších továren se nachází na Slovensku, ve městě Žilina. Vyrábí se zde vozy Kia cee’d, Sportage a Venga. Také v Evropě jsou továrny Kia v České republice, Maďarsku a Rusku.

To jsou jen některé z regionů, kde Kia Motors Corporation vyrábí svá vozidla. Společnost aktivně rozvíjí a rozšiřuje svou výrobní kapacitu, aby uspokojila rostoucí poptávku po vozidlech Kia v různých částech světa.

Video:

Všichni majitelé Kia a Hyundai by to měli vědět

Top 5 aut, která NEREZUJÍ! 2021!

Jak nenáročná a snadná na údržbu je KIA Rio 4. generace? | Ojetá auta