Převážet domácí mazlíčky v kabině může být náročný úkol. Všichni přece chceme, aby se naši mazlíčci cítili pohodlně a bezpečně, jak během takového výletu, tak po příjezdu do cíle.

V první řadě je důležité vybrat správnou nádobu nebo nosič pro vašeho mazlíčka. Optimální velikost přepravky by měla umožnit zvířeti volně stát, otáčet se a ležet. Nádoba musí být odolná, zabraňovat úniku zvířete zevnitř a dobře větrat.

Než vyrazíte, ujistěte se, že je váš mazlíček v přepravce bezpečně zajištěn. Pro zvíře se doporučuje použít speciální ramenní postroj nebo bezpečnostní pás. Chraňte svůj nosič před náhodným otevřením na cestách zipem nebo uzavřením dokořán.

Jak bezpečně přepravovat zvířata v kabině?

Přeprava domácích mazlíčků v autě vyžaduje zvláštní pozornost a péči. Je důležité zajistit bezpečnost a pohodlí vašeho mazlíčka během cesty. V tomto článku budeme hovořit o několika způsobech bezpečné přepravy zvířat v autě.

1. Použijte nosič nebo přepravku

Pro bezpečnou přepravu malých psů, koček a jiných malých zvířat se doporučuje používat speciální přepravky nebo přepravky. Chrání zvíře před případným zraněním a zabraňují pobíhání uvnitř auta. Pořízení kvalitního nosiče bude solidní investicí do bezpečí vašeho mazlíčka.

2. Připravte interiér vozu

Před jízdou se musíte ujistit, že interiér auta je pro vašeho mazlíčka bezpečný. Odstraňte ostré a nebezpečné předměty, zajistěte všechny pohybující se předměty, které by mohly způsobit zranění zvířete při nehodě nebo prudkém brzdění. Doporučuje se také chránit sedačky a koberce speciálními potahy nebo potahy, aby nedošlo k poškození materiálu zvířecími drápy nebo chlupy.

3. Nenechávejte zvíře bez dozoru

Důležité je nenechávat své zvíře v autě bez dozoru. Opuštěný mazlíček se může vyděsit a pokusit se dostat ze svého nosiče nebo klece, což může vést ke zranění nebo panice. Kromě toho v horkém počasí může být zvíře ponechané v kabině vystaveno přehřátí a hypertermii.

4. Zajistěte ventilaci

Při přepravě zvířete je důležité zajistit čerstvý vzduch a normální větrání v interiéru vozidla. Nezavírejte všechna okna a dveře, ponechte malou mezeru pro vstup čerstvého vzduchu. Při dlouhých cestách se doporučuje zastavit a vyvětrat interiér vozu.

ČTĚTE VÍCE
Kdo musí dát přednost při vstupu a výstupu ze dvora – pravidla a situace, které byste měli znát

5. Uvazujte velká zvířata

Pokud plánujete přepravu velkých psů, koček nebo jiných zvířat, která se nevejdou do přepravky, doporučuje se použít speciální tašky nebo bezpečnostní zařízení. Umožňují připevnění zvířete k zadnímu sedadlu nebo kotevním bodům vozidla, zabraňují jeho volnému pohybu a snižují riziko nehod.

6. Uspokojit potřeby zvířete

Před dlouhou cestou se ujistěte, že váš mazlíček odešel na záchod, je nakrmený a unavený. Pro pohodlnější cestu je možné připravit jeho oblíbené hračky nebo předměty, které zvíře během cesty uklidní.

Dodržováním jednoduchých pravidel zajistíte přepravu vašeho zvířete bezpečnou a pohodlnou pro všechny účastníky zájezdu.

Příprava vozu a interiéru

Подготовка автомобиля и салона

Před přepravou zvířete v autě je nutné připravit interiér vozu.

Odstraňte všechny předměty, které mohou být pro zvíře nebezpečné

Удалите все предметы, которые могут быть опасны для животного

Před jízdou odstraňte z interiéru všechny ostré a těžké předměty, jako jsou nože, drobné nářadí nebo lahve s tekutinami. V případě nehody nebo prudkého brzdění mohou zvíře poškodit.

Připravte pro zvíře speciální místo

Vytvořte zvířeti pohodlné podmínky, aby se po celou dobu cesty cítilo bezpečně. Doporučuje se používat nosič, který je pohodlný pro vás i pro zvíře. Umístěte nosič na zadní sedadlo a zajistěte jej bezpečnostními pásy nebo jinými speciálními zádržnými prvky.

Pokud není potřeba zařízení pro přenášení, můžete použít bezpečnostní pás vozidla nebo speciální sedačku pro domácí mazlíčky.

Je důležité zajistit, aby zvíře mohlo volně nastupovat a vystupovat z přepravky nebo speciální sedačky.

Chraňte interiér svého vozu

Защитите интерьер автомобиля

Pro ochranu interiéru před znečištěním zvířaty se doporučuje používat ochranné potahy na sedadla a podlahy interiéru vozidla. Usnadňují odstranění vlasů, nečistot a dalších nečistot po jízdě.

  • Tyto kryty mohou být vyrobeny z voděodolného a odolného materiálu, který chrání interiér vozu před poškrábáním, skvrnami a pachy tím, že zabraňuje pronikání tekutin do interiéru.
  • Ochranné potahy by také měly být pro zvíře pohodlné a zabraňovat jeho uklouznutí během cesty.
  • Pamatujte, že po každém výjezdu je třeba připravené ochranné kryty očistit a před dalším použitím nechat uschnout.

Výběr správného nosiče pro domácí mazlíčky

Při přepravě vašeho mazlíčka v autě je důležité vybrat správný nosič, abyste zajistili pohodlí a bezpečí vašeho mazlíčka během cesty.

ČTĚTE VÍCE
Je možné u automatické převodovky za jízdy přeřadit z polohy D do S?

Nosná velikost a typ

Před nákupem nosiče je třeba zvážit velikost zvířete. Mělo by mít dostatek prostoru pro volný pohyb a pohodlnou polohu. Pokud vaše zvíře například roste nebo přibývá na váze, pak by měl být nosič dostatečně prostorný, aby nepociťoval nepohodlí.

Musíte také zvážit typ dopravce. Nechybí transportní tašky, sítě, plastové boxy a mnoho dalších. Výběr typu závisí na preferencích zvířete a podmínkách cestování.

Větrání a viditelnost

Вентиляция и видимость

Je důležité zajistit, aby nosič měl dobré větrání. Přítomnost otvorů nebo síťových stěn zajistí dostatečné množství čerstvého vzduchu a zabrání přehřátí zvířete během cesty.

Kromě toho by měl mít přepravník dostatečnou viditelnost, abyste mohli mít svého mazlíčka pod dohledem a zajistili jeho bezpečnost po celou dobu cesty.

Bezpečnost a pohodlí

Před zakoupením nosiče se musíte ujistit, že udrží vaše zvíře během cesty v bezpečí. Zkontrolujte bezpečnostní pásy, které vám umožní bezpečně zajistit nosič v autě.

Dbejte také na pohodlí při nošení. Zahrňte měkký, potažený materiál a hračky, aby byla jízda pro vašeho mazlíčka zábavná a bezpečná.

Výběrem správného nosiče pro vašeho mazlíčka zajistíte jeho bezpečnost a pohodlí během cesty. Pamatujte, že každé zvíře je individuální a při výběru nosiče pro přepravu v autě je nutné vzít v úvahu jeho vlastnosti a preference.

Pravidla a doporučení během přepravy

Výběr správného dopravce

Zvířata musí být přepravována ve speciálních přepravcích, které splňují pravidla letecké společnosti a platnou legislativu. Nosič musí být dostatečně pevný a pohodlný pro zvíře. Zvíře by mělo být dostatek místa, aby si mohlo sednout, lehnout a otočit se.

Příprava zvířete na přepravu

Před letem se musíte ujistit, že je vaše zvíře v dobrém zdravotním stavu a má všechna potřebná očkování. V některých případech je nutné získat veterinární osvědčení potvrzující zdravotní stav a očkování zvířete. Před letem se také doporučuje vzít zvíře na procházku, aby se zklidnilo a ulevilo se mu.

Pravidla chování během letu

Během letu je nutné dodržovat pravidla chování, aby nedošlo k narušení pohodlí ostatních cestujících a byla zajištěna bezpečnost zvířete. Zvíře musí zůstat v přepravce po celou dobu letu, s výjimkou krátkých období, kdy cestující může zvíře odebrat na toaletu nebo hydrataci. Doporučuje se také uklidnit zvíře poskytnutím známých předmětů, jako jsou hračky nebo deka.

ČTĚTE VÍCE
Ochrana klikové skříně automobilu - podstata, princip činnosti a vlastnosti mechanismu, který chrání motor před poškozením v extrémních podmínkách
Předmět Doporučení
jídlo a vodu Nedoporučuje se krmit zvíře před letem, aby nedošlo k nepohodlí během letu. V nosiči je však nutné zajistit přístup k pitné vodě.
Ventilační zařízení Nosič musí být vybaven ventilačním systémem pro zajištění čerstvého vzduchu a udržení příjemné teploty. Před výsadbou se ujistěte, že větrací otvory nejsou ucpané.
Bezpečnostní pravidla Během letu musíte dodržovat bezpečnostní pravidla letecké společnosti a pokyny posádky. Nesmíte během letu otevírat nosič nebo procházet kabinou se zvířetem v náručí.

Dodržování těchto pravidel a doporučení pomůže učinit létání se zvířetem pohodlným a bezpečným pro všechny cestující.

Video:

Jak přepravit kočku v letadle? podrobné pokyny

Jak přepravovat kočky a psy v letadle? (2021) letadlo přepravce psů

JAK PŘEPRAVIT PSA V AUTĚ? | PŘEPRAVNÍ PRAVIDLA