Zjistit historii auta před nákupem nebo prodejem je úkol, který může způsobit spoustu úzkosti. Samozřejmě můžete kontaktovat specializované služby, ale to obvykle znamená dodatečné náklady. Existuje však několik metod, jak můžete zdarma zjistit historii automobilu. Níže vám řekneme o některých životních hackech, které vám pomohou získat informace, které potřebujete, aniž byste utráceli peníze navíc.

Nejprve musíte kontaktovat databáze dopravní policie. V těchto databázích můžete najít informace o dříve uskutečněných transakcích, ujetých kilometrech a stavu vozu. K tomu potřebujete znát státní poznávací značku vozu nebo VIN kód. Ke kontrole prostřednictvím dopravní policie můžete použít webové stránky vládních služeb nebo oficiální mobilní aplikace.

Dalším způsobem, jak zdarma zjistit historii vozu, je vyhledávání na stránkách s inzeráty a online aukcemi. Prodejci často v inzerátu uvádějí poměrně podrobné informace o stavu a historii vozu. Můžete také zkontrolovat recenze o prodejci nebo se zeptat jiných uživatelů. Účastí v online aukcích můžete vidět cenu, za kterou byl vůz dříve prodán, což vám dá představu o jeho aktuální hodnotě.

Na webu dopravní policie najdete také otevřená data o pojistných událostech atp. Tyto informace vám mohou pomoci zjistit nehody, kterých se auto účastnilo, a případné opravy. Pro přístup k těmto údajům se musíte na stránce zaregistrovat.

Jak zjistit historii auta zdarma?

Как узнать историю автомобиля бесплатно?

1. Zkontrolujte podle VIN kódu

1. Проверка по VIN-коду

Chcete-li zdarma zjistit historii vozu, můžete použít VIN kód. VIN je jedinečné identifikační číslo, které je přiděleno každému vozidlu. Pomocí VIN kódu můžete zkontrolovat historii vozu včetně informací o najetých kilometrech, nehodách, registraci a dalších údajích.

Existuje mnoho online služeb, které poskytují možnost zdarma zkontrolovat auto pomocí VIN kódu. Stačí zadat VIN a získat zprávu o stavu vozidla.

2. Kontrola proti vládním databázím

2. Проверка по государственным базам данных

Další možností, jak zdarma zjistit historii auta, je obrátit se na vládní databáze. V různých zemích existují databáze, které uchovávají informace o registrovaných vozech. Budete muset zadat registrační značku vozidla a získat přístup k základním údajům o vozidle, jako jsou informace o majiteli a končící/vypršené pojištění.

3. Kontaktování pojišťoven

3. Обращение к страховым компаниям

Pojišťovny mají své vlastní databáze, které uchovávají informace o autech a nehodách, kterých se účastnily. Kontaktováním vaší pojišťovny si můžete vyžádat informace o konkrétním vozidle a získat informace o jeho historii.

ČTĚTE VÍCE
Jak vybrat nejlepší rychlovarnou konvici - hodnocení a tipy pro výběr nejlepšího modelu

Je důležité si uvědomit, že ačkoli vám tyto metody umožňují zjistit historii automobilu zdarma, někdy může získání podrobných informací vyžadovat placenou službu nebo kontaktování specializovaných organizací.

Vždy je lepší před koupí vozidla zkontrolovat jeho historii, abyste předešli případným problémům. To vám pomůže učinit informovanější volbu a zajistí, že vůz bude v dobrém stavu a nebude mít žádné skryté problémy.

Oficiální stránky vládních orgánů

Официальные сайты государственных органов

Ministerstvo vnitra Ruské federace

Jedním z nejuznávanějších zdrojů informací o historii vozu jsou webové stránky Ministerstva vnitra Ruské federace. Na webu naleznete informace o pokutách, nedoplatcích na dani z dopravy, účasti na dopravních nehodách a další informace o vozidlech. Pro přístup k těmto informacím musíte zadat státní poznávací značku vozidla.

Portál státních a komunálních služeb Ruské federace

Портал государственных и муниципальных услуг РФ

Dalším užitečným zdrojem informací o historii vozu je portál státních a komunálních služeb Ruské federace. Zde máte přístup k informacím o majiteli vozu, jeho právní historii, přítomnosti pátrání, dluzích za bydlení a komunální služby a další důležité informace. Chcete-li na portálu dostávat takové informace, musíte se zaregistrovat a přihlásit pomocí Dokumentu jednotné identifikace a autentizace.

Pomocí oficiálních stránek vládních agentur můžete získat bezplatné a spolehlivé informace o historii vozu, které vám pomohou správně se rozhodnout při jeho nákupu.

Online služby a databáze

Онлайн сервисы и базы данных

Existuje mnoho online služeb a databází, které vám umožní zdarma zjistit historii automobilu. Tyto služby shromažďují informace o minulých majitelích vozu, jeho údržbě a opravách a také historii nehod a jiných vážných poruch.

Jednou z takových služeb je „Státní inspektorát bezpečnosti provozu Ruské federace“. Pomocí této služby můžete získat informace o předchozích evidenčních úkonech, technické prohlídce vozu a také zkontrolovat auto na účast na nehodě.

Existují také komerční služby, které poskytují podrobné informace o minulých majitelích, přítomnosti zástavního práva nebo exekuce na voze, jeho opravě a dalších důležitých bodech. Některé nabízejí online služby a některé nabízejí možnost objednat si kompletní zprávu o vozidle online nebo po telefonu.

V databázích o stavu vozů jsou o každém voze uchovávány informace, které pocházejí od oprávněných orgánů, jako je Státní dopravní inspekce a databázový systém RAMBLER. Umožňují vám rychle zkontrolovat vůz podle několika faktorů, jako je přítomnost omezení, dluhy nebo problémy s technickým stavem.

ČTĚTE VÍCE
Tajemství úplné bezpečnosti převodovky – podívejme se, jak funguje Mul-T-Lock na automatické převodovce
Služba popis
Státní inspektorát bezpečnosti dopravy Ruské federace Služba poskytovaná Státním dopravním inspektorátem Ruské federace. Umožňuje získat informace o předchozích evidenčních akcích, technické prohlídce a zkontrolovat auto na účast na nehodě.
databáze RAMBLER Online databáze obsahující informace o stavu vozů. Umožňuje zkontrolovat auto na omezení, dluhy a technické problémy.
Komerční služby Různé služby, které poskytují podrobné informace o minulých majitelích vozu, opravách, přítomnosti zástavního práva nebo zatčení a dalších důležitých bodech. Většina nabízí online služby nebo možnost objednat si kompletní zprávu.

Pomocí těchto služeb a databází si můžete udělat úplný obrázek o minulosti vozu a zjistit všechny důležité body ještě před nákupem. Buďte ostražití a kontrolujte informace z více zdrojů, abyste zajistili jejich přesnost.

Crash test a služby pojišťovny

Услуги краштестов и страховых компаний

Mnoho majitelů chce mít při koupi vozu nebo jeho pojištění jistotu, že je jejich vozidlo bezpečné. Za tímto účelem existují služby crashtestů a pojišťovny, které pomáhají určit úroveň bezpečnosti vozidla.

Crash testy jsou speciální testy, při kterých auto narazí na překážku nebo jiné auto s určitým nárazovým impulsem. Prostřednictvím těchto testů můžete určit, která část vozidla je náchylnější k poškození, a podniknout kroky ke zlepšení její bezpečnosti.

Za zmínku stojí také pojišťovny, které poskytují služby kontroly historie vozu. Shromažďují informace o předchozích majitelích, výsledky technické kontroly, datum poslední registrace a další důležité údaje. To pomáhá potenciálnímu kupci získat úplné a spolehlivé informace o vozidle.

Díky službám crash testů a pojišťoven se majitelé aut mohou spolehnout na kvalitu a bezpečnost svého vozidla. To je zvláště důležité při nákupu ojetého vozu, protože jeho stav a historii můžete sledovat nejen kontrolou, ale také shromažďováním informací od profesionálů.

Video:

AUTO JIŽ NENÍ POTŘEBNÉ! Jak ZKONTROLOVAT AUTO pomocí databáze ZDARMA!!

Jak řídit auto základnami? Právní čistota vozu. ILDAR AVTO-PODBOR

Bezplatná a snadná kontrola VIN