Krymský most je úžasná stavba, která spojila Krym s kontinentálním Ruskem a stala se skutečným symbolem jednoty. Most vám umožní rychle a pohodlně se dostat na poloostrov, užít si jeho krásy a relaxovat na jeho plážích. V tomto článku vám řekneme, jak cestovat přes Krymský most, abyste si mohli cestu zorganizovat co nejpohodlněji a bez problémů.

Chcete-li cestovat přes Krymský most, musíte mít auto nebo použít veřejnou dopravu. Pokud plánujete cestovat osobním autem, budete pro vstup na most potřebovat cestovní registrace a cestovní poplatek. Cestovní registraci lze provést předem na speciálním portálu nebo přímo v době zájezdu.

Je také důležité si uvědomit, že cestování přes Krymský most je pro chodce a cyklisty zdarma. Pokud neplánujete cestovat autem, pak můžete využít MHD, která po mostě pravidelně jezdí. Jedná se o pohodlnou a ekologickou možnost, jak se dostat na Krym a užít si jeho krásné přírodní atrakce.

Trasy přes Krymský most

Пути проезда через Крымский мост

Průjezd automobilem

Автомобильный проезд

Chcete-li cestovat autem přes Krymský most, musíte mít motorové vozidlo a platné doklady pro oprávnění k jeho řízení. Před cestou na most se doporučuje objednat si elektronickou permanentku předem, abyste se vyhnuli dlouhým frontám.

Chcete-li cestovat, musíte zaplatit mýtné, které je vybíráno za jednonápravová i vícenápravová vozidla. Cestovné lze uplatnit na webových stránkách nebo na speciálních prodejních místech.

Železniční průjezd

Железнодорожный проезд

Krymský most můžete přejet i vlakem. Moderní infrastruktura mostu umožňuje železniční spojení s ruskou pevninou. Chcete-li cestovat vlakem přes most, musíte si zakoupit jízdenky na pokladně a předem se seznámit s jízdním řádem a trasami.

Cestování přes Krymský most má významné výhody, jako je zkrácení doby cestování, pohodlí, komfort a bezpečnost. Všechny cestovní trasy vám umožní bez problémů proplout úžinou a užít si krásy Krymského poloostrova.

Cesta autem přes Krymský most

Автомобильный маршрут через Крымский мост

Cestování po silniční trase přes Krymský most je možné jak pro občany, tak pro turisty a řidiče všech vozidel. Chcete-li cestovat přes most, musíte zvážit následující kroky:

  1. Zkontrolujte, zda máte požadované dokumenty. Abyste mohli projet Krymský most, musíte mít řidičský průkaz a technický pas na auto.
  2. Jeďte až ke kontrolnímu bodu. Chcete-li cestovat na Krymský most, musíte se zastavit na kontrolním stanovišti a projít kontrolou dokumentů.
  3. Zaplaťte si jízdné. Chcete-li cestovat přes Krymský most, musíte zaplatit mýtné. Platbu lze provést v hotovosti nebo platební kartou.
  4. Jeďte přes most. Po absolvování kontroly a zaplacení můžete pokračovat v jízdě po Krymském mostě. Dávejte pozor na dopravní značky a dodržujte rychlostní limity.
ČTĚTE VÍCE
Náklady na parkování na letišti – vše, co potřebujete vědět o cenách a sazbách

Automobilová trasa přes Krymský most poskytuje příležitost pro pohodlné a rychlé cestování z Krymu na ruskou pevninu a zpět. Užijte si používání mostu!

Železniční trasa přes Krymský most

Железнодорожный маршрут через Крымский мост

První železniční most na Krymu byl postaven v roce 2019 spolu se silničním mostem. Spojuje pevninské Rusko s Krymem a je dlouhá asi 19 kilometrů. Most je unikátní inženýrská stavba, která pojme jak železniční, tak silniční dopravu.

Železniční trasa přes Krymský most začíná na stanici Taman na Krasnodarském území. Odtud elektrické vlaky sledují speciálně vybudované koleje do stanice Krymskaja, která se nachází vedle mostního nadjezdu. Poté cestující přestoupí do osobního vlaku, který jede po mostě přímo do Sevastopolu nebo Simferopolu.

Cestování po železniční trase přes Krymský most je mezi turisty a obyvateli Krymu velmi oblíbené. Díky mostu je mnohem jednodušší a rychlejší dostat se na poloostrov vlakem. Most má zároveň moderní infrastrukturu a pohodlné vlaky, díky čemuž je cestování příjemné a pohodlné.

Cestování po železniční trase přes Krymský most se stalo atrakcí samo o sobě. Cestující si užijí úžasný výhled na Kerčský průliv a okolní krajinu. Jízda přes most také poskytuje vynikající příležitost pořídit krásné fotografie a uchovat si živé dojmy z cesty.

Pěší trasa přes Krymský most

Пешеходный маршрут через Крымский мост

Krymský most, spojující poloostrov Krym s ruskou pevninou, nabízí různé možnosti cestování. Kromě aut se však most dá přejít i pěšky. Pěší trasa je jedinečným zážitkem, který vám umožní vychutnat si krásné výhledy na Krymský poloostrov a Azovské moře.

Chcete-li přejít Krymský most pěšky, musíte dodržovat určitá pravidla. Za prvé, přechod je proveden na pravé straně mostu, po samostatné pěší cestě. Před cestou se doporučuje seznámit se s jízdním řádem pro pěší a také zkontrolovat podmínky pro přecházení mostu na oficiálních stránkách.

Pěší trasa začíná poblíž silničního přechodu na Krymském poloostrově. K dispozici je zastávkový komplex, kde si můžete zakoupit jízdenku a zaregistrovat se. Je důležité si uvědomit, že na most mohou pouze chodci starší 14 let, kteří mají u sebe identifikační doklad.

Po registraci mají chodci možnost vylézt na speciální eskalátory, které vedou na stezku pro chodce. Od této chvíle začíná fascinující cesta přes Krymský most.

ČTĚTE VÍCE
Jak si sami nainstalovat osvětlení kufru auta a učinit jej funkčnějším a bezpečnějším

Stezka pro pěší je speciálně vybavená stezka výhradně pro chodce. Zde si můžete vychutnat čistý vzduch, krásné scenérie a křišťálově čisté moře. Během cesty byste měli dbát na bezpečnost a nepřekračovat cestu.

Na konci trasy sestupují chodci z cesty a vstupují do příjezdové stanice. Zde se můžete projít po území zastávkového komplexu, navštívit kavárny nebo obchody a poté se vrátit zpět na Krymský poloostrov nebo se vydat na výlet po Rusku.

Pěší trasa přes Krymský most je jedinečným zážitkem, který zanechá nezapomenutelný dojem. Cestující po této stezce mají možnost vychutnat si krásu Krymu a Azovského moře a také pocítit historický a ekologický význam této úžasné inženýrské stavby.

Video:

Vylepšení Krymského mostu | Dnes fronta

Ferries uvolnil frontu před Krymským mostem