AFS OFF Toyota je funkce, která umožňuje řidiči deaktivovat systém automatického nastavování sklonu světlometů vozidla. Toyota tuto funkci vyvinula, aby řidičům usnadnila ovládání osvětlení vozidla v různých situacích.

AFS (Adaptive Front-lighting System) je systém, který automaticky mění směr a jas světlometů v závislosti na úhlu natočení volantu, rychlosti vozidla a dalších faktorech. Je navržen tak, aby poskytoval maximální viditelnost na silnici za různých podmínek.

Existují však situace, kdy řidič může potřebovat tuto funkci zakázat. Například při nočním parkování nebo při jízdě po úzkých silnicích, kde není potřeba měnit směr a jas světlometů. V takových případech může řidič aktivovat režim AFS OFF a ovládat osvětlení vozidla ručně.

AFS OFF Toyota umožňuje řidiči vybrat si nejvhodnější možnost osvětlení na základě aktuálních podmínek vozovky. Díky tomu je ovládání světlometů flexibilnější a přispívá k bezpečnosti a pohodlí řidiče a cestujících.

Co je funkce AFS OFF ve vozech Toyota?

Что такое функция AFS OFF в автомобилях Toyota?

Funkce AFS OFF (Adaptive Front-lighting System OFF) je určena k ovládání adaptivních světlometů vozidel Toyota. Adaptivní světlomety vám umožňují osvětlovat zatáčky v noci, což zvyšuje bezpečnost jízdy.

V některých situacích však může být nutné tuto funkci deaktivovat. Například při používání vozu na závodní dráze nebo v jiných specifických podmínkách, kdy rozsvícení světel za zatáčkou nemusí být žádoucí.

Pro deaktivaci funkce AFS OFF mají vozidla Toyota obvykle speciální tlačítko nebo kombinaci kláves na přístrojové desce. Povolení režimu AFS OFF může v závislosti na modelu vozidla a specifikacích vypnout adaptivní světlomety nebo změnit jejich činnost.

Je důležité si uvědomit, že použití funkce AFS OFF by mělo být omezeno na dočasné situace a nedoporučuje se pro nepřetržité používání během každodenního řízení. Adaptivní světlomety jsou důležitým prvkem bezpečnosti silničního provozu a pomáhají předcházet nehodám v noci.

Stručný přehled funkce AFS OFF

Краткий обзор функции AFS OFF

AFS OFF umožňuje řidiči ručně ovládat světlomety v závislosti na stavu vozovky a preferencích řidiče. Na rozdíl od automatického režimu AFS, který upravuje směr světlometů v závislosti na úhlu natočení volantu a rychlosti vozidla, umožňuje funkce AFS OFF řidiči nastavit konstantní směr paprsku.

ČTĚTE VÍCE
Jak efektivně odstranit pryskyřici z borovice bez poškození povrchu?

Funkce AFS OFF se zapíná nebo vypíná pomocí speciálního spínače na přístrojové desce vozidla. Když je AFS OFF zapnuto, systém automatického adaptivního osvětlení je deaktivován a světlomety zůstávají ve stálé poloze bez automatického nastavování.

Funkce AFS OFF je užitečná zejména v situacích, kdy řidič potřebuje nastavit konstantní směr světla, například při jízdě po silnicích se špatnou viditelností nebo při parkování v noci.

Je důležité si uvědomit, že zapnutí funkce AFS OFF je nutné pouze ve speciálních případech, kdy automatický systém osvětlení není schopen zajistit optimální osvětlení vozovky nebo vytváří nepohodlí pro řidiče nebo ostatní účastníky silničního provozu.

Výhody funkce AFS OFF ve vozidlech Toyota

Преимущества функции AFS OFF в автомобилях Toyota

Jednou z hlavních výhod funkce AFS OFF je možnost volby úhlu svícení přední svítilny. Řidič si jej může upravit podle stavu vozovky a osobních preferencí. To je užitečné zejména za snížené viditelnosti nebo na špatně osvětlených silnicích.

Díky možnosti deaktivace funkce AFS OFF může řidič ovládat osvětlení sám a není závislý na automatickém nastavení. To vám umožní být flexibilnější v osvětlení a mít lepší výhled na své okolí.

Další výhodou funkce AFS OFF je zlepšená viditelnost směrových světel. Když je tato funkce aktivována, přední světla poskytnou maximální osvětlení ve směru, ve kterém se zatáčí. To zvyšuje bezpečnost silničního provozu a upozorňuje ostatní účastníky silničního provozu na úmysly řidiče.

Výhody funkce AFS OFF ve vozidlech Toyota činí jízdu pohodlnější, bezpečnější a zvyšují viditelnost na silnici. Řidič má osvětlení plně pod kontrolou a může je přizpůsobit jakýmkoli podmínkám vozovky. Jedinečná technologická řešení Toyoty zlepšují bezpečnost a pohodlí řidiče a cestujících ve všech fázích cesty.

Video:

VSC OFF VSC ON lexus rx 300 330 350 (2003-2009)

(Část 1) Jak opravit výstražná světla Check Engine, VSC, Trac Off

Jak deaktivovat výstražnou kontrolku Lexus AFS: Odstraňte varování do 5 MINUT!