Bezklíčový přístup je jednou z nejmodernějších technologií, která umožňuje majiteli vozu otevřít a nastartovat svůj vůz bez použití klíče tradičním způsobem. Tato technologie má několik názvů, například „bezklíčový vstup“, „bezdotykový vstup“, „bezklíčový vstup“ nebo „chytrý klíč“.

Základním principem bezklíčového vstupu je využití radiofrekvenčních signálů pro komunikaci mezi vozidlem a klíčem. Namísto vložení klíče do zapalování nebo stisknutí tlačítka pro odemknutí dveří se majitel vozu jednoduše přiblíží k vozidlu s klíčem v kapse nebo tašce a vozidlo se automaticky odemkne nebo nastartuje v závislosti na tom, jaké funkce konkrétní model podporuje.

Bezklíčový vstup do auta je nejen pohodlná, ale také bezpečná varianta. Mnoho moderních vozů je vybaveno systémy, které rozpoznají autorizovaný klíč a zabrání nastartování motoru bez správného klíče. To znamená, že ukrást auto pomocí falešného klíče je téměř nemožné.

Co je to bezkontaktní přístup v autě?

Что такое бесконтактный доступ в автомобиле?

Chcete-li používat bezkontaktní přístup v autě, musíte mít speciální klíčenku nebo zařízení, které lze propojit s telefonem nebo jiným mobilním zařízením. V některých případech lze bezkontaktní přístup realizovat prostřednictvím mobilní aplikace.

Jak funguje bezkontaktní přístup v autě

Принцип работы бесконтактного доступа в автомобиле

Bezkontaktní přístup ve voze je založen na bezdrátové komunikační technologii, jako je RFID (Radio Frequency Identification) nebo NFC (Near Field Communication). Když se řidič přiblíží k vozu pomocí speciální klíčenky nebo mobilního zařízení, které je již synchronizováno s vozem, dojde k výměně signálů.

Vůz zpracuje přijatý signál a automaticky odemkne dveře. K nastartování motoru v automatickém režimu lze použít i klíčenku nebo zařízení, tzn. bez nutnosti klíče zapalování.

Výhody bezkontaktního přístupu

Преимущества бесконтактного доступа

  • Snadné použití: řidič již nemusí hledat klíč a vkládat jej do zapalování;
  • Zabezpečení: Bezdotykové vstupní systémy často obsahují funkci, která automaticky zamyká dveře při odchodu pro zvýšení bezpečnosti;
  • Ochrana proti krádeži: Tyto systémy mají obvykle zabudovaná opatření proti vloupání, což znesnadňuje krádež auta;
  • Další funkce: Některé systémy přiblížení nabízejí další funkce, jako je paměť sedadla, ovládání klimatizace a nastavení zpětných zrcátek.

Bezdotykový přístup v autě se stále vyvíjí a zlepšuje. Tato technologie je stále běžnější a očekává se, že v budoucnu bude mít většina automobilů schopnosti přiblížení.

ČTĚTE VÍCE
Proč potřebujete síť v autě?

Definice a princip fungování

Определение и принцип работы

Princip fungování bezklíčového vstupu je založen na použití radiofrekvenčních signálů. Vůz je vybaven rádiovým přijímačem, který je neustále v pohotovostním režimu. Když je chytrý klíč blízko auta, vysílá vysokofrekvenční signál, který je rozpoznán přijímačem.

Pokud se signál shoduje se správným kódem, systém bezklíčového vstupu automaticky odemkne dveře vozidla. Správný signál je také nutný ke spuštění motoru; Po přijetí systém řidiči umožní nastartovat vůz stisknutím startovacího tlačítka nebo otočením klíčku v zapalování.

Tento systém má oproti tradičnímu fyzickému klíči výhody. Za prvé, není nutné vkládat klíč do zámku a otáčet jím, díky čemuž je proces otevírání a startování pohodlnější a rychlejší. Za druhé, systém bezklíčového vstupu zvyšuje bezpečnost, protože klíče mají jedinečné kódy, které je obtížné zfalšovat, a zloději nemohou auto otevřít a nastartovat bez správného klíče.

Výhody používání bezkontaktního přístupu

Преимущества использования бесконтактного доступа

  1. Zabezpečení: Bezkontaktní přístup pomáhá předcházet krádeži a krádeži vozidla, protože klíčové informace jsou chráněny a přístupné pouze majiteli.
  2. Pohodlí: již nemusíte hledat klíče a vkládat je do zámku. Stačí mít klíčenku nebo mobilní aplikaci a auto se automaticky otevře.
  3. Rychlost: Proces otevření a nastartování vozu trvá jen několik sekund, což šetří čas hledáním klíčů a nakládáním do vozu.
  4. Komfort: bezkontaktní přístup vám umožní otevřít a zavřít vůz bez vytahování klíčů z kapsy nebo tašky. To je zvláště výhodné, když máte plné ruce.
  5. Styl: tento způsob přístupu vytváří módní a moderní image majitele vozu, zdůrazňující jeho technologii a postoj k novým trendům.

Bezkontaktní přístup samozřejmě znamená pohodlí a bezpečnost, kterou poskytují nejmodernější technologie a moderní elektronické systémy v autech.

Alternativní technologie bezklíčového vstupu

Альтернативные технологии бесключевого доступа

Kromě oblíbené technologie bezklíčového vstupu existují další řešení, která vám umožní získat přístup do vozu bez použití klíče. Podívejme se na několik alternativních technologií:

Технология popis
Smartphone Pomocí speciální aplikace na vašem smartphonu můžete otevřít a zavřít auto a také nastartovat motor. Chcete-li to provést, musíte spárovat své mobilní zařízení a auto přes Bluetooth nebo Wi-Fi.
Biometrické ověřování Místo klíče jsou použity unikátní biometrické informace řidiče, jako je otisk prstu nebo sken obličeje. Speciální senzory rozpoznávají biometrické údaje a umožňují přístup do vozu.
RFID karty Karty RFID obsahují mikročipy, které mají jedinečný identifikátor. Pro získání přístupu do vozu musí řidič kartu předložit speciální čtečce. To pomáhá zabránit neoprávněnému použití vozidla.
ČTĚTE VÍCE
Výběr ideálních kabelů pro přívěs - tipy a triky

Každá z těchto technologií má své výhody a nevýhody, takže výběr konkrétního systému bezklíčového vstupu závisí na potřebách a preferencích majitele vozu.

Video:

ZRCÁTKA AMG a TLAČÍTKO START-STOP s BEZKLÍČOVÝM PŘÍSTUPEM jako v DRAHÝCH AUTECH

BYD Yuan PLUS – recenze!

Keyless: jak ochránit bezklíčový vstup před krádeží auta