Otevření auta s klíči stále uvnitř může být skutečný problém, zvláště pokud nemáte duplikáty klíčů nebo přístup k záložním klíčům. Nepropadejte však panice! Existuje několik metod, které vám mohou pomoci dostat se zpět do auta bez poškození dveří.

Prvním způsobem je použití techniky zvané „rybář“. K tomu budete potřebovat pružný a pevný drát a také trochu trpělivosti. Nejprve ohněte drát do smyčky a nechte volné konce dostatečně dlouhé. Poté vložte pant do mezery mezi sklem a tělem a držte jej mezi sklem a zámkem dveří. Zvedněte smyčku nahoru a dolů, dokud nezapadne do zámku a neuvolní jej.

Další metodou je použití pneumatické dveřní zarážky. K tomu budete potřebovat nafukovací zařízení, které dokáže vytvořit tlak vzduchu. Vložte zarážku dveří do mezery mezi dveřmi a rámem a ponechte dostatek místa pro vytvoření těsného vakuového těsnění. Poté zátku nafoukněte, abyste vytvořili tlak uvnitř mezery. To může způsobit vytlačení dveří a uvolnění zámku, což vám umožní otevřít dveře bez klíče.

Jak otevřít auto, když jsou klíče ponechány uvnitř

Как открыть машину, если ключи остались внутри

Nechat klíče v autě může být velmi stresující situace, ale nezoufejte, existuje několik způsobů, které vám mohou pomoci otevřít dveře a vrátit se ke klíčům. Zde je několik metod, které můžete vyzkoušet:

1. Použijte náhradní klíč

Pokud máte náhradní klíč, může to být nejjednodušší řešení. Stačí vytáhnout náhradní klíč a otevřít dveře auta.

2. Využijte možnosti otevírání vzduchu

Budete potřebovat nafukovací karimatku nebo vzduchový kompresor. Vložte jej do mezery mezi rámem dveří a korbou. Poté jej nafoukněte, abyste vytvořili malou mezeru mezi dvířky a korbou. Poté pomocí drátu nebo jiného tenkého předmětu vyjměte klíče.

3. S drátem

Použití drátu k otevření zámku je stará, ale účinná metoda. Pomocí tenkého ohebného drátu jej vložte do zámku a jemným pohybem otevřete dveře. Pokud si nejste jisti, jak to udělat správně, abyste zabránili poškození zámku, poraďte se s odborníkem.

4. Poraďte se s odborníkem

Pokud nemáte náhradní klíč nebo jste to sami nezvládli, obraťte se na odborníka. Servisní střediska nebo odtahové služby vám pomohou otevřít dveře auta a vrátit klíče.

ČTĚTE VÍCE
Výzkum příčin blikání AFS v autech - hlavní problémy a možná řešení

V každém případě pamatujte na svou bezpečnost a snažte se nepoškodit své auto, když se ho budete snažit sami otevřít. Pokud nemůžete auto otevřít, je lepší se obrátit na profesionály, abyste předešli problémům a zbytečným nákladům na opravy.

Použijte duplicitní klíč

Используйте дубликат ключа

Máte-li duplikát klíče od auta, může to být nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak jej otevřít, když jsou klíče ponechány uvnitř. K tomu budete potřebovat přístup k náhradnímu klíči nebo duplikátu, který si můžete uschovat doma nebo dát někomu blízkému. Tato metoda nevyžaduje speciální nástroje ani znalosti.

Pokud máte duplikát klíče, odemkněte auto podle těchto jednoduchých kroků:

1. Zkontrolujte všechny dveře

1. Проверьте все двери

Před použitím duplikátu klíče se ujistěte, že jsou všechny dveře vašeho auta zamčené. Zkontrolujte také zadní nebo kufrové dveře. Pokud jedny z dveří nejsou zamčené, duplikát klíče může být k ničemu.

2. Vložte klíč do zámku

2. Вставьте ключ в замок

Vložte duplikát klíče do zámku dveří řidiče. Otočením klíče v normálním směru otevřete dveře. Obvykle to bude doleva nebo proti směru hodinových ručiček. Jemně zatlačte klíč do zámku a zkuste jím otáčet, dokud se dveře neotevřou. Pokud se klíč neotáčí nebo se dveře neotevírají, možná jste vložili klíč do nesprávného otvoru. Zkuste vložit klíč do jiných dveří vašeho auta.

Použití duplikátu klíče vám poskytne snadný a bezpečný způsob, jak otevřít auto, když jsou klíče zamčené uvnitř. Dbejte však na to, abyste svůj duplikát klíče vždy uschovali na bezpečném místě, aby nedošlo k jeho ztrátě nebo odcizení.

Použijte drát a trsátka

Prvním krokem je pořídit si vhodný drát, který je dostatečně pevný, ale zároveň dostatečně pružný, aby se dal ohnout a použít k otevření dveří bez poškození zámku.

Existuje několik možností použití drátu v závislosti na typu zámku a modelu auta. Jedním ze způsobů je vložit drát mezi okno a kryt dveří, aby se dosáhlo tlačítka nebo páky odpovědné za otevírání dveří. Pečlivě prohmatejte, jak drát prochází touto oblastí, a pokuste se pečlivě vypočítat jeho délku a úhel zasunutí.

Druhým způsobem je použití drátu skrz mezeru mezi dveřmi a karoserií vozu. Centrální zámek napojený na vodiče od kliky dveří má na jednom z vodičů ne zcela pravoúhlý pevný zámek. Zde se drát dostane dovnitř, držák se vytrhne a poté se ze zakryté mezery vytáhne odpovídající kabeláž, která nezakrývá vstup. Další vertikální kabeláž je odstraněna mezerou mezi vnější stranou zadní kliky a dveřmi.

ČTĚTE VÍCE
Jak používat multimetr ke kontrole funkce vyhřívaného zrcátka

Uvědomte si prosím, že použití této metody může poškodit zámek nebo způsobit jiné problémy. Pokud tedy potřebujete otevřít auto pomocí drátěných a generálních klíčů, nejlepším řešením je kontaktovat specialisty nebo autoservisy, abyste předešli poškození a problémům v budoucnu.

Zavolejte specialisty nebo požádejte o pomoc kolemjdoucí

Позвоните специалистам или попросите помощи у прохожих

Pokud volání specialistů trvá příliš dlouho nebo potřebujete naléhavě vytáhnout klíče z auta, můžete požádat o pomoc kolemjdoucí. Zkuste se zeptat majitelů aut v okolí nebo lidí, kteří mohou být obeznámeni se základními technikami otevírání auta. Nestyďte se požádat o pomoc – existují velmi vstřícní a přátelští lidé, kteří jsou připraveni vám svou pomoc nabídnout.

Video:

20 způsobů, jak otevřít auto bez klíče. Všechno kontrolujeme.

Jak otevřít auto bez klíče | AUTODOC TIPY

Jak otevřít auto bez klíče bez incidentu 04/03/2021