Čeká vás dlouhá cesta a vy jste všichni připraveni – auto bylo zkontrolováno, zavazadla sbalená, máte skvělou náladu. Po cestě se však může objevit nepříjemnost v podobě propíchnutí pneumatiky. Co dělat, když není rezervní kolo a auto je bezbranné na kraji silnice? Nepanikařte! Řekneme vám několik užitečných lifehacků, které vám pomohou tento problém vyřešit.

Nejprve musíte zůstat v klidu a posoudit situaci. Pokud jste na rušné dálnici nebo na cestě do města, pravděpodobně je poblíž čerpací stanice, autoservis nebo jiné místo, kde můžete získat pomoc. Zkuste pomocí mobilního telefonu najít nejbližší místo pomoci nebo zavolejte odtahovku.

Pokud se ocitnete daleko od civilizace a musíte problém vyřešit sami, nezoufejte! Jednou z možností je použití aerosolového tmelu. Postupujte podle pokynů přiložených k produktu pro vyplnění defektu a nafouknutí pneumatiky. Pravda, jde o dočasné řešení a i tak budete muset co nejrychleji najít čerpací stanici.

Další možností je zkusit vyměnit prázdnou pneumatiku za jinou z auta nebo od řidiče, který zastavil vedle vás, pokud máte rezervní pneumatiku. Můžete požádat o pomoc projíždějící řidiče, autobusové nádraží nebo jednoduše využít důvěryhodných vztahů se členy vaší cestovní kanceláře.

Co dělat, když pneumatika praskne, ale není rezervní?

Что делать, если пробило колесо, а запаски нет?

Na silnici často vznikají nepředvídatelné situace, včetně díry v kole, když není rezervní kolo. To může být pořádná otrava, zvláště pokud jste daleko do města nebo nejbližších autoservisů. Nepropadejte však panice! Existuje několik možností, které vám mohou pomoci problém vyřešit.

1. Zkontrolujte, zda jsou k dispozici nástroje na opravu kola

1. Проверьте, есть ли инструменты для ремонта колеса

Nejprve zkontrolujte, zda je v kufru nářadí na opravu kola. Některá vozidla mají sady pro dočasné opravy, které mohou obsahovat kompresor k nahuštění pneumatiky, záplaty k vyplnění otvoru a další nástroje. Pokud je taková sada k dispozici, můžete problém dočasně opravit a dojet do nejbližšího autoservisu nebo čerpací stanice.

2. Využijte služeb odtahového vozu nebo auto asistenční služby

2. Воспользуйтесь услугами эвакуатора или автопомощи

Pokud nemáte sadu na opravu pneumatik nebo je problém příliš vážný, zavolejte odtahovku nebo autoopravnu. Odtahovka přiveze váš vůz do nejbližšího autoservisu, kde vám technici kolo opraví nebo vymění.

ČTĚTE VÍCE
Proč používat 4 kamery ve video monitorovacím systému NVD?

Nezapomeňte, že vozit s sebou náhradní pneumatiku je nejlepší způsob, jak se vyhnout problémům na silnici. Před jízdou se proto ujistěte, že máte rezervní pneumatiku, zkontrolujte její tlak a potřebné nářadí k její montáži. Užitečné je také oprášit, jak vyměnit pneumatiku sami, abyste byli připraveni na nepředvídané situace.

Výhody Omezení
Dočasné opravy vám umožní pokračovat v jízdě Metoda časového plánování nemusí být příliš spolehlivá
Odtah vám umožní dopravit váš vůz na bezpečné místo. Vyžaduje zavolání/platbu za odtahové vozidlo nebo asistenční službu

Lifehacks pro majitele aut bez náhradní pneumatiky

Лайфхаки для автовладельцев без запаски

Velmi často se řidiči ocitnou v nepříjemné situaci, kdy se jim propíchne pneumatika a v kufru není náhradní pneumatika. To se může stát kdykoliv a na těch nejnevhodnějších místech. V takových případech je důležité zachovat klid a znát pár užitečných lifehacků, které vám pomohou problém vyřešit a pokračovat v cestě bez zbytečných průtahů.

1. Použijte opravnou sadu

1. Воспользуйтесь ремкомплектом

Pokud nemáte náhradní pneumatiku, ale máte opravnou sadu, můžete defekt dočasně opravit. Opravná sada obvykle obsahuje speciální lepidlo a krytky pro utěsnění otvorů v pneumatice. Postupujte podle pokynů pro použití opravné sady a pamatujte, že se jedná o dočasné řešení. Přesto budete muset pneumatiku co nejdříve vyměnit.

2. Použijte snímatelný střešní kryt

2. Воспользуйтесь съемным крышеобразным покрытием

Pokud nemáte náhradní pneumatiku a sadu na opravu, můžete se obrátit na speciální snímatelné střešní kryty. Jsou to tuhé nebo flexibilní konstrukce vyrobené z odolných materiálů, které jsou umístěny přes prázdnou pneumatiku, aby poskytly dočasnou podporu. Takové nátěry však nejsou určeny k dlouhodobému používání a nemusí být vhodné pro některé modely automobilů.

Pokud nemáte náhradní pneumatiku, zkuste kontaktovat servisní středisko nebo odtahovku. Nepokoušejte se pokračovat v jízdě s proraženou pneumatikou, protože by to mohlo poškodit vaše vozidlo a vést k nehodě.

Dobrou alternativou k chybějícímu rezervnímu kolu je pravidelná kontrola stavu kol a včasná výměna opotřebených kol. Vyhnete se tak problémům na cestách a nebudete trávit dlouhý čas čekáním na pomoc.

Dalším důležitým bodem je správné použití náhradní pneumatiky. Při jeho nákupu byste měli zvážit typ a model vašeho vozu, aby velikostně a vlastnostmi odpovídal. Doporučuje se také provést školení o výměně kola nebo kontaktovat odborníka, abyste získali potřebné dovednosti a znalosti.

ČTĚTE VÍCE
Jak nastavit připojení k internetu na televizoru a získat přístup k online službám?

Co byste měli dělat, když vám propíchne pneumatika bez rezervního kola?

Что делать в случае прокола покрышки без резервного колеса?

Mít defekt pneumatiky na silnici může být skutečný problém, zvláště pokud nemáte náhradní pneumatiku. Ale nepropadejte panice! Existuje několik možností, které vám pomohou tuto situaci vyřešit.

1. Použijte nouzovou sadu

1. Воспользуйтесь аварийным набором

Mnoho vozidel je vybaveno nouzovou sadou, která může obsahovat nástroje, jako je náplast, tmel na pneumatiky nebo kompresor. Tyto nástroje vám mohou pomoci dočasně opravit defekt a dostat se do nejbližšího autoservisu nebo čerpací stanice, kde si můžete nechat pneumatiku vyměnit.

2. Zavolejte odtahovku nebo silniční službu

2. Вызовите эвакуатор или дорожную службу

Pokud nejste schopni problém s defektem vyřešit sami, můžete zavolat odtahovou službu nebo silniční službu. Budou moci odvézt váš vůz do nejbližšího autoservisu nebo pneuservisu k opravě nebo výměně pneumatik.

Je důležité mít na paměti: Než zavoláte odtahovku nebo silniční službu, nezapomeňte si ověřit, zda máte možnost nechat auto pod dohledem nebo zda je požadována záloha.

Pokud budete opatrní a přijmete nezbytná bezpečnostní opatření, nemělo by vám mít defekt pneumatiky bez záložní pneumatiky příliš velký problém. Pamatujte, že hlavní je zachovat klid a přijmout účinná opatření k vyřešení situace.

Video:

Co dělat, když máte defekt pneumatiky, jak vyměnit náhradní pneumatiku.

Co nedělat, když vám praskne pneumatika

Instalace kabelového svazku. To vám ušetří na cestě! Co dělat, když máte defekt pneumatiky a nemáte rezervu.