Chevrolet je známá a oblíbená americká automobilka, která již více než století vyrábí různé modely aut. Je známá svými výkonnými a spolehlivými vozy, které se staly ikonickými v mnoha zemích světa.

Společnost založená v roce 1911 Louisem Chevroletem zažila mnoho potíží, ale i přes to své fanoušky stále těší novými modely aut. Chevrolet je momentálně pod kontrolou velká americká automobilka.

Od svého založení se malá automobilka rozrostla v jednu z nejúspěšnějších firem v automobilovém průmyslu. Historie Chevroletu je plná důležitých událostí a úspěchů, díky nimž je značka rozpoznatelná a uznávaná po celém světě.

Kdo nyní vlastní Chevrolet? [Lifehacks Lifehacks]

Кому сейчас принадлежит Шевроле? [Лайфхаки Лайфхаки]

V tuto chvíli společnost General Motors (GM) je vlastníkem značky Chevrolet. General Motors je jednou z největších automobilových společností na světě, která byla založena v roce 1908 a sídlí v Detroitu, Michigan, USA.

General Motors je multiznačková společnost, která vlastní automobilové značky jako Chevrolet, Cadillac, Buick, GMC, Opel, Vauxhall a další. Chevrolet se stal jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších značek General Motors, která nabízí vozy různých kategorií a cenových segmentů.

Chevrolet dnes vyrábí auta nejen pro domácí trh v USA, ale i pro mezinárodní trh. Značka je známá svými spolehlivými a cenově dostupnými vozy, které jsou oblíbené mezi širokým publikem kupujících.

Chevrolet tak dnes patří společnosti General Motors, která pod touto značkou nadále vyvíjí a nabízí inovativní a vysoce kvalitní vozy.

Historie a původ Chevroletu

История и происхождение Шевроле

Historie Chevroletu sahá více než sto let zpět. Společnost vytvořil Louis Chevrolet, francouzský závodní jezdec, který v roce 1911 spolu s Williamem Durantem, zakladatelem General Motors, vytvořil vlastní společnost s názvem Chevrolet Motor Car Company.

První model pod značkou Chevrolet byl představen v roce 1912. Byl to Chevrolet Classic Six, první automobil společnosti s pohonem šesti kol. Nový produkt získal široké uznání díky své spolehlivosti, pohodlí a přijatelné ceně.

Během let své existence Chevrolet vydal mnoho ikonických modelů, které se staly skutečnými legendami automobilového průmyslu. Patří mezi ně legendární Chevrolet Corvette, který byl představen v roce 1953 a stal se jedním z nejslavnějších amerických sportovních vozů.

V současné době je Chevrolet jednou z největších automobilek na světě a nabízí širokou škálu modelů pro různé segmenty trhu. Značka Chevrolet je známá svou inovativní technologií, spolehlivostí a dostupnou cenou. A nejnovějším krokem ve vývoji značky je uvedení elektromobilů, mezi nimiž vyniká model Chevrolet Bolt EV s jednou z nejvyšších výkonových rezerv ve své třídě.

ČTĚTE VÍCE
Kolik stojí optimalizace naftového motoru na plyn - všechny klady, zápory a náklady na přestavbu na zkapalněný plyn pro auto

Struktura základního kapitálu

Структура акционерного капитала

Struktura akciového kapitálu Chevroletu se skládá z různých typů akcií, které lze koupit a vlastnit různí investoři. Tento základní kapitál může být reprezentován takto:

  • Jednoduché akcie: Jedná se o akcie, které představují právo na dividendy a hlasování na valných hromadách. Držitelé těchto akcií se mohou podílet na klíčových rozhodnutích společnosti.
  • Preferované akcie: Jedná se o akcie, které mají přednostní právo na dividendy před kmenovými akciemi. Mají také přednost před rozdělením majetku společnosti v případě její likvidace.
  • Akcie s omezeným hlasováním: Jedná se o akcie, které mají omezená nebo žádná hlasovací práva na valných hromadách akcionářů. Mohou být použity k přilákání investic bez ztráty kontroly nad řízením společnosti.

Základní kapitál Chevroletu je tedy rozdělen do různých typů akcií, které investorům poskytují různá práva a výsady. To umožňuje společnosti přilákat různé investory s různými očekáváními a preferencemi.

Dočasné vlastnictví Chevroletu společností US Motors

Временное владение Шевроле компанией US Motors

V roce 2009 se americká automobilová společnost General Motors dostala do vážných finančních potíží a byla nucena hledat pomoc u vlády USA. V důsledku současné situace společnost US Motors dočasně získala právo vlastnit řadu aktiv General Motors, včetně značky Chevrolet.

US Motors vlastní Chevrolet od 10. července 2009. Toto období dočasného vlastnictví trvalo asi 4 měsíce, poté General Motors znovu získal plnou kontrolu nad svými aktivy.

V té době provedla společnost US Motors u Chevroletu řadu významných změn, včetně revize modelové řady a strategie rozvoje značky. Po návratu General Motors však byly tyto změny revidovány a obráceny.

Navzdory dočasnému vlastnictví zůstala značka Chevrolet jednou z předních značek na americkém automobilovém trhu a po návratu General Motors pokračovala v rozvoji a posilování svého vedoucího postavení.

Video:

Historie založení Chevroletu – část 1

Chevrolet SPARK 2023, NOVINKA na AUTOMAT za cenu LADA GRANTA

TOP problémy Chevroletu Orlando | Nejčastější poruchy a nedostatky Chevroletu Orlando