Ekvalizéry – Jedná se o zařízení, která umožňují vytvořit vysoce kvalitní a harmonický zvuk v autě. Upravují úroveň zvuku na různých frekvencích a dodávají zvuku hloubku a bohatost.

Instalace ekvalizéru na zadní okno automobilu – to je úkol, se kterým si poradí každý majitel vozu. V tomto článku vám řekneme, jak správně nainstalovat ekvalizér a nakonfigurovat jej, abyste získali zvuk nejvyšší kvality.

Prvním krokem při instalaci ekvalizéru je výběr umístění na zadním skle vozu. Nejlepší možností je umístit ekvalizér do středu zadního okna. To zajišťuje lepší přenos zvuku a rovnoměrné rozložení zvukových vln po celém stroji.

Instalace ekvalizéru na zadní okno automobilu

Установка эквалайзера на заднее стекло автомобиля

Před instalací ekvalizéru je třeba zvolit optimální místo pro jeho umístění na zadním skle vozu. Chcete-li to provést, můžete provést malou studii zvukových charakteristik kabiny a určit místo s nejlepší akustikou.

Dalším krokem je vyčištění zadního skla od nečistot a prachu. K důkladnému vyčištění skleněného povrchu použijte měkký hadřík a čisticí prostředek.

Po zaschnutí skla můžete začít instalovat ekvalizér. Než začnete, ujistěte se, že máte čisté a suché ruce, aby nedošlo k poškození zařízení nebo zanechání otisků prstů na skle.

Vezměte ekvalizér a opatrně jej umístěte na zadní okno. Věnujte pozornost poloze zařízení – mělo by být umístěno tak, abyste snadno dosáhli na všechna tlačítka a ovládací prvky.

Když najdete optimální polohu ekvalizéru, jemně jej přitlačte ke sklu. Ujistěte se, že je zařízení pevně připevněno ke skleněnému povrchu a nehýbe se.

Po upevnění ekvalizéru na zadní okno jej připojte k autorádiu. V závislosti na modelu ekvalizéru a vozidle může být připojení provedeno kabely nebo bezdrátovými prostředky.

Zkontrolujte ekvalizér nastavením úrovně basů, středů a výšek. Proveďte potřebné úpravy pro dosažení nejlepšího zvuku.

Instalace ekvalizéru na zadní okno vašeho vozu vám umožní vychutnat si vysoce kvalitní zvuk na cestách. Pečujte o své zařízení a pravidelně kontrolujte jeho provoz.

Výběr správného ekvalizéru

Выбор подходящего эквалайзера

Při výběru ekvalizéru pro instalaci na zadní okno automobilu je třeba zvážit několik důležitých faktorů.

Nejprve byste měli věnovat pozornost počtu pásem v ekvalizéru. Čím více pásem, tím více možností můžete přizpůsobit zvuk vašeho autorádia. Obvykle na trhu najdete ekvalizéry se 7 nebo 10 pásmy, ale existují i ​​modely s více pásmy.

ČTĚTE VÍCE
Porovnání a výběr nejlepšího radarového detektoru pro efektivní řízení rychlosti na silnici

Za druhé, důležitým parametrem při výběru ekvalizéru je také nastavení úrovně zvuku. Dobrý ekvalizér by vám měl umožnit dosáhnout optimální rovnováhy mezi různými frekvenčními rozsahy a také upravit hlasitost pro každé z pásem.

Kromě toho je třeba věnovat pozornost typu připojení ekvalizéru. Existují dva hlavní typy připojení – přes RCA kabel nebo pomocí externího procesoru. V závislosti na dostupnosti volných konektorů na autorádiu a osobních preferencích si můžete vybrat vhodnou možnost.

Při výběru ekvalizéru byste také měli věnovat pozornost jeho designu a velikosti. Ekvalizér musí být kompatibilní s vozidlem a nezabírat příliš mnoho místa na zadním okně.

Nakonec byste si před nákupem měli prostudovat recenze a hodnocení různých modelů ekvalizérů, abyste si vybrali spolehlivé a vysoce kvalitní produkty.

Příprava na instalaci

Подготовка к установке

Než začnete instalovat ekvalizér na zadní okno auta, je třeba provést několik předběžných kroků, abyste zajistili správnou a bezpečnou instalaci.

1. Zkontrolujte neporušenost zadního okna

1. Проверьте целостность заднего стекла

Před instalací ekvalizéru se ujistěte, že zadní okno vašeho vozu je v dobrém stavu a nemá žádné praskliny nebo poškození. Pokud zjistíte nějaké závady, doporučuje se před montáží vyměnit sklo.

2. Očistěte povrch zadního skla

2. Очистите поверхность заднего стекла

Před připevněním ekvalizéru na zadní okno se ujistěte, že povrch skla je čistý a bez prachu, nečistot nebo mastnoty. K čištění můžete použít speciální čisticí prostředky na sklo a měkký hadřík.

Rada: Povrch zadního skla se doporučuje dodatečně ošetřit speciálním lepicím přípravkem pro zlepšení přilnavosti ekvalizéru.

3. Připravte si potřebné nástroje a materiály

3. Подготовьте необходимые инструменты и материалы

Před instalací ekvalizéru se ujistěte, že máte všechny potřebné nástroje a materiály, jako jsou:

 • ekvalizér;
 • Skotská páska;
 • alkohol nebo čisticí prostředek obsahující alkohol;
 • měkký hadr;
 • speciální příprava pro lepení (v případě potřeby);
 • pokyny výrobce.

Včasnou přípravou můžete instalaci zefektivnit a bez problémů.

Proces instalace ekvalizéru

Процесс установки эквалайзера

Instalaci ekvalizéru na zadní okno automobilu lze provést v několika jednoduchých krocích:

 1. Připravte zadní okno automobilu pro instalaci ekvalizéru. Očistěte jej od prachu a nečistot a také odstraňte všechny předměty, které brání přístupu ke sklu.
 2. Změřte rozměry zadního okna, abyste zjistili, kde na něm bude umístěn ekvalizér. Obvykle se nachází na dně sklenice.
 3. Připravte ekvalizér k instalaci. Ujistěte se, že funguje správně a má potřebné upevnění.
 4. Očistěte skleněnou plochu, kde bude ekvalizér instalován, od prachu a nečistot. K tomu můžete použít speciální čisticí prostředky na sklo.
 5. Na držáky ekvalizéru naneste lepidlo nebo oboustrannou pásku. Rovnoměrně je rozmístěte, abyste zajistili bezpečné uchycení zařízení ke sklu.
 6. Opatrně umístěte ekvalizér na sklo a zarovnejte jej s předem naměřenými rozměry.
 7. Zatlačte na ekvalizér, abyste zajistili silnou přilnavost ke sklu.
 8. Zkontrolujte kvalitu instalace ekvalizéru a ujistěte se, že je bezpečně připevněn ke sklu a nepohybuje se.
 9. Dejte lepidlu nebo oboustranné pásce čas, aby úplně zaschlo a ztuhlo.
 10. Po dokončení procesu instalace ekvalizéru zkontrolujte jeho funkčnost zapnutím autorádia. Upravte ekvalizér na požadované nastavení zvuku.
ČTĚTE VÍCE
Jak uniknout z auta, které je na pokraji potopení

Dodržováním těchto jednoduchých kroků můžete úspěšně nainstalovat ekvalizér na zadní okno vašeho vozu a vychutnat si kvalitní zvuk při jízdě.

Video:

Všechny funkce návod jetour dmychadlo objem 1.6l. kontrola hlavního počítače od majitele

⛔DPS! PROČ? ZAKÁZANÉ VÝROBKY AUTOMOBILŮ z ALIEXPRESS 2019

Ekvalizér Adesivo Equalizador Ekvalizér pro zadní sklo osobního náklaďáku custom tuning