Sníte o řízení auta a jste připraveni udělat si řidičský průkaz? Pak první věc, kterou musíte udělat, je absolvovat lékařskou prohlídku. Je to jedna z povinných fází řízení o získání řidičského průkazu. Chcete-li úspěšně projít lékařskou prohlídkou, budete muset shromáždit několik jednoduchých dokumentů a domluvit si schůzku ve zdravotnickém zařízení.

Prvním krokem k přihlášení k lékařské prohlídce je určení výběru zdravotnického zařízení, kde plánujete prohlídku podstoupit. Chcete-li to provést, zjistěte, která zdravotnická zařízení ve vašem městě provádějí tento typ lékařské prohlídky. Zvažte jejich pověst, recenze pacientů a dostupnost lokality. Vyberte si zdravotnické zařízení, které je pro vás nejvýhodnější.

Po výběru lékařské instituce si musíte domluvit schůzku. To lze provést telefonicky, zavoláním na recepci nebo prostřednictvím online formuláře na oficiálních stránkách instituce. Při registraci budete muset uvést své osobní údaje, jako je celé jméno a kontaktní telefonní číslo. Pokud si přejete, můžete si u svého konzultanta ověřit datum a čas, který bude pro vaši lékařskou komisi nejvhodnější.

Je důležité si uvědomit, že v době absolvování lékařské prohlídky musíte být zdraví a mít žádné kontraindikace pro řízení automobilu. Pokud máte nějaké chronické onemocnění nebo zdravotní problémy, určitě se poraďte se svým lékařem, zda se můžete kvalifikovat. A nezapomeňte si s sebou vzít všechny potřebné dokumenty pro spolehlivé potvrzení vaší totožnosti.

Postup pro přihlášení k lékařské prohlídce pro získání licence

Pro získání řidičského průkazu musíte podstoupit lékařskou prohlídku, která potvrdí vaši schopnost řídit vozidlo. V této sekci se dozvíte, jak se správně přihlásit na lékařskou prohlídku.

1. Měli byste se obrátit na místní kancelář Státního inspektorátu bezpečnosti dopravy (Státní inspektorát bezpečnosti dopravy) nebo se podívat na jejich oficiální webovou stránku, kde se dozvíte o požadavcích a postupech lékařské prohlídky ve vaší oblasti.

2. Připravte si potřebné dokumenty, jako je pas, řidičský průkaz (pokud jej již máte), potvrzení od narkologa a psychiatra a také lékařské potvrzení o zdravotním stavu. Ujistěte se, že všechny dokumenty splňují požadavky stanovené Státní inspekcí bezpečnosti provozu.

3. Určete nejbližší lékařskou organizaci, která má právo provádět lékařské prohlídky pro dopravní policii. Obvykle jsou tyto organizace uvedeny na webových stránkách dopravní policie nebo je lze objasnit na místním úřadě. Kontaktujte vybranou organizaci, abyste si ujasnili postup přihlášení k lékařské prohlídce.

ČTĚTE VÍCE
Cenné rady pro eliminaci uklouznutí na silnici - příčiny, akce a způsoby prevence

4. Přihlaste se na lékařskou prohlídku. V některých lékařských organizacích to lze provést online, na webových stránkách nebo telefonicky. Pokud tato možnost není k dispozici, přijďte do organizace osobně a přihlaste se na datum a čas, který vám vyhovuje.

5. V určený den odešlete na lékařskou prohlídku se všemi potřebnými doklady. Lékař vás vyšetří a určí, zda máte nárok na získání řidičského průkazu. Pokud je vše v pořádku, obdržíte lékařské potvrzení o způsobilosti k řízení.

6. Obdržet výsledky lékařské prohlídky. Obvykle jsou hotové během několika dnů. Pokud jste úspěšně absolvovali lékařskou prohlídku, bude vám vystaveno potvrzení o způsobilosti k řízení vozidla. Tento doklad budete potřebovat při žádosti o řidičský průkaz na dopravní policii.

Dodržením těchto kroků se budete moci úspěšně přihlásit k lékařské prohlídce a získat potřebné výsledky pro získání řidičského průkazu. Nezapomeňte, že všechny dokumenty musí být originální a splňovat požadavky dopravní policie, takže se před absolvováním lékařské prohlídky ujistěte, že jste je správně připravili.

Podívejte se na zdravotní požadavky

Než se přihlásíte na lékařskou prohlídku k získání řidičského průkazu, nezapomeňte se seznámit se zdravotními požadavky, které je nutné splnit pro získání řidičského oprávnění. Vyhnete se tak problémům a ztrátě času, pokud máte nemoci nebo stavy, které se mohou stát překážkou pro získání práv.

Základní zdravotní požadavky řidiče:

 • Absence nemocí a stavů, které mohou vést ke ztrátě vědomí nebo snížené reakci.
 • Absence duševní choroby, která může ovlivnit schopnost bezpečně řídit.
 • Dobré vidění bez korekce nebo s použitím brýlí či kontaktních čoček. Chcete-li získat průkazy způsobilosti kategorie C a D, musíte absolvovat další zrakový test k určení dalekozrakosti.
 • Absence progresivních očních onemocnění, jako je glaukom.
 • Žádné poruchy sluchu, které by mohly ztěžovat vnímání zvuků a signálů na silnici.

Další požadavky pro některé kategorie:

 1. Řidiči vozidel pro přepravu cestujících nebo nebezpečných věcí se musí podrobit dodatečné lékařské prohlídce.
 2. Řidiči vozidel kategorie C a D, ale i vozidel s přívěsem musí mít normální výhled do dálky (nejméně 0,8).

Pokud splňujete všechny zdravotní požadavky, můžete zahájit proces registrace k lékařské prohlídce pro váš průkaz.

ČTĚTE VÍCE
Za co se utrácejí miliony – zjistěte o nejdražším nástroji na světě

Připravte si potřebné dokumenty

Než se přihlásíte na lékařskou prohlídku k průkazu, ujistěte se, že máte všechny potřebné dokumenty. Nesprávné nebo chybějící dokumenty mohou zpozdit proces získání lékařského potvrzení.

Zde je seznam dokumentů, které budete potřebovat:

 1. Cestovní pas: Vezměte si s sebou originál pasu. Ujistěte se, že váš pas je platný a nevypršela platnost.
 2. Prohlášení: Připravte si předem přihlášku k lékařskému vyšetření. Obvykle jej lze nalézt na webových stránkách oddělení dopravní policie vašeho kraje.
 3. Zdravotní průkaz: Pokud trpíte chronickým onemocněním nebo užíváte pravidelně léky, vezměte s sebou svůj zdravotní záznam s těmito údaji.
 4. Výsledky předchozích lékařských prohlídek: Pokud jste již dříve absolvovali lékařskou prohlídku pro jiný řidičský průkaz nebo řidičský průkaz, přineste s sebou výsledky těchto lékařských prohlídek.
 5. Fotky: Zkontrolujte požadavky na fotografie lékařské komise vašeho regionu. Obvykle je vyžadováno několik barevných fotografií určité velikosti a pozadí.

Ujistěte se, že jsou vaše dokumenty v pořádku a připravené k předložení. Pomůže to urychlit proces registrace k lékařské prohlídce a získání lékařského potvrzení pro řidičský průkaz.

Jak se přihlásit k lékařské prohlídce pro váš průkaz

Pokud si plánujete udělat řidičák, pak jedním z nezbytných kroků bude absolvování lékařské prohlídky. Lékaři zkontrolují váš fyzický a psychický stav a přesvědčí se, že neexistují žádné kontraindikace pro řízení. Chcete-li se zaregistrovat na lékařskou prohlídku pro vaši licenci, postupujte takto:

1. Připravte si potřebné dokumenty

1. Подготовьте необходимые документы

Než se přihlásíte na lékařskou prohlídku, ujistěte se, že máte všechny potřebné dokumenty. Obvykle je vyžadován cestovní pas, lékařský záznam a fotografie. V případě potřeby můžete také potřebovat doporučení od dopravní policie nebo jiné dokumenty uvedené v požadavcích vašeho regionu. Zkontrolujte požadavky ve vaší oblasti, abyste byli připraveni na cokoli.

2. Najděte lékařské centrum

Dalším krokem je nalezení zdravotnického střediska, které provádí lékařskou prohlídku pro získání řidičského průkazu. Obvykle lze tato centra najít vyhledáním „lékařské prohlídky pro průkaz“ na internetu nebo pomocí informací poskytnutých dopravní policií. Věnujte pozornost hodnocení a recenzím vybraného centra, abyste si byli jisti jeho spolehlivostí a kvalitou služeb.

3. Domluvte si schůzku

ČTĚTE VÍCE
Je možné obnovit tvar a funkčnost disku? Na otázky odpovídají odborníci

Jakmile si vyberete vhodné lékařské centrum, kontaktujte je a domluvte si schůzku. To lze obvykle provést telefonicky, prostřednictvím online formuláře na webu centra nebo osobně. Zjistěte si v centru, jaké dokumenty budete k registraci potřebovat, a uveďte všechny potřebné informace. Pokud si přejete domluvit si schůzku na konkrétní datum a čas, pokuste se tak učinit s předstihem, abyste měli jistotu, že Vámi vybraný časový úsek bude volný.

4. Přijďte na lékařskou prohlídku

Podle těchto kroků budete moci úspěšně naplánovat lékařskou prohlídku a pokračovat v procesu získání řidičského průkazu. Pamatujte, že výsledky lékařské prohlídky mohou ovlivnit vaši schopnost řídit, proto buďte opatrní a poskytněte svým lékařům přesné informace.

Určete si vhodné místo a čas

Определите удобное для вас место и время

Než se přihlásíte k lékařské prohlídce za účelem získání licence, je důležité určit místo a čas, který je pro vás vhodný, abyste tuto proceduru podstoupili. V různých regionech jsou k dispozici různá zdravotní střediska, kde můžete podstoupit lékařskou prohlídku. Vyberte si zdravotní středisko, které je vám nejblíže, vyhnete se tak zbytečným komplikacím a cestovním výdajům.

Je také nutné určit nejvhodnější dobu, kdy se podrobit lékařské prohlídce. Zkontrolujte si otevírací dobu vybraného zdravotnického zařízení, abyste si vybrali správný čas. Některá centra nabízejí možnost objednat se na lékařské prohlídky o víkendech nebo večer, což může vyhovovat pracujícím lidem.

Vezměte prosím na vědomí, že některá lékařská centra vyžadují předběžnou registraci na lékařské vyšetření. Při registraci prosím upřesněte všechny potřebné podrobnosti a požadavky. Některá centra nabízejí přihlášení k lékařské prohlídce online, přes internet, což vám může ušetřit čas a zjednodušit proces registrace.

K dispozici zdravotní střediska

Доступные медицинские центры

Před výběrem konkrétního zdravotnického střediska se doporučuje přečíst si recenze od jiných lidí o kvalitě a profesionalitě zdravotnického zařízení a také o nákladech na provedení lékařské prohlídky.

V některých městech jsou zdravotnická střediska, kde můžete absolvovat lékařskou prohlídku pro svůj průkaz, přímo na odděleních Státního dopravního inspektorátu nebo ve speciálních školicích střediscích. Zjistěte si adresu a kontaktní údaje požadovaného zdravotnického zařízení a vyhodnoťte jeho dostupnost, zejména pokud se plánujete předběžně zaregistrovat a máte na to omezený čas.

ČTĚTE VÍCE
Chytré parkování - chytrý systém pro pohodlné vyhledávání, rezervaci a zaplacení parkovacího místa

Vhodný čas na lékařské vyšetření

Výběr vhodného času pro lékařskou prohlídku se může lišit v závislosti na vašem pracovním plánu a osobních okolnostech. Doporučuje se vybrat si dobu, kdy se můžete bezpečně dostat do zdravotnického střediska bez zbytečných obtíží na cestách a kdy je pro vás vhodné na chvíli odložit své záležitosti nebo práci.

Pokud se potřebujete na lékařskou prohlídku předem přihlásit, ověřte si možné termíny a časy, které nabízí vybrané zdravotnické středisko. Mnoho center nabízí časové úseky pro snadné plánování pacientů.

Video:

Řidičský průkaz od 1

Absolvoval lékařskou prohlídku za 30 minut: lékařské potvrzení na nahrazení řidičského průkazu

NOVÉ ZÁKONY od 1. LEDNA 2024 pro OBČANY RF, ZAHRANIČNÍ OBČANY. CO SE V LEDNU ZMĚNÍ? Právník