Polepy aut mohou být pro majitele skutečným bolehlavem. Ať už jsou jakékoli – reklama, polepy s logy, SPZ nebo propagační materiály – špatně odstraněné polepy zanechávají nevzhledné stopy lepidla a mohou zničit celkový vzhled vozu. Abychom se zbavili takových značek a vrátili auto do reprezentativního vzhledu, je nutné provést postup odstranění nálepek a zbytků lepidla.

Než začnete s odstraňováním nálepky, měli byste se rozhodnout, jak to uděláte. Možností je zde poměrně hodně a je dobře, že máte na výběr. V závislosti na typu a velikosti samolepky a také na materiálu, ze kterého je vyrobena, určí nejlepší způsob odstranění. Také stojí za zvážení, jak pevně je nálepka přilepena: protože po mnoha letech používání může sedět velmi těsně.

Jedním z nejoblíbenějších a možná nejjednodušších způsobů, jak odstranit nálepky a lepicí značky z auta, je použití tepla. Zahřátí samolepky pomůže roztavit lepidlo, což vám umožní samolepku snadno a bez lepidla nalepeného na povrchu těla odstranit. Můžete použít fén nebo horkou vodu, nebo jednoduše přitisknout žehličku na samolepku, aby se lepidlo změkčilo. Když lepidlo změkne, opatrně odstraňte nálepku širokou špachtlí, abyste nepoškodili povrch auta.

Jak odstranit nálepku z auta

Nálepky na auta mohou vypadat pěkně, ale postupem času nebo jak se mění vkus a preference, možná budete chtít nálepku odstranit. Pokud se chcete zbavit nálepky na autě, měli byste použít následující tipy.

1. Připravte povrch

Před odstraněním nálepky musíte připravit povrch. Ujistěte se, že oblast, kde je nálepka umístěna, je čistá a suchá. Pokud je povrch špinavý nebo mokrý, může to ztížit proces odstraňování.

2. Zahřejte nálepku

K zahřátí samolepky použijte fén nebo horkou vodu. Nálepku několik minut jemně zahřejte. To pomůže změkčit lepidlo a usnadní odstranění.

3. Odlepte nálepku

Jakmile je obtisk již nahřátý, pomocí plastové špachtle nebo prstu vám pomůže obtisk z povrchu sloupnout. Dělejte to pomalu a opatrně, aby nedošlo k poškození karoserie vozu.

4. Odstraňte zbytky lepidla

Po odstranění nálepky mohou na povrchu vozu zůstat zbytky lepidla. K odstranění lepidla můžete použít speciální odstraňovače lepidla nebo běžný autošampon. Naneste produkt na měkký hadřík a jemně otřete zbytky lepidla, dokud je zcela neodstraníte.

ČTĚTE VÍCE
Mezi tuningem a restylingem – rozdíl v přístupu a výsledku v automobilovém průmyslu

5. Zkontrolujte povrch

Po odstranění nálepky zkontrolujte, zda na povrchu nejsou zbytky lepidla nebo poškození. Pokud jsou na povrchu stopy lepidla, opakujte proces odstranění nebo použijte speciální odstraňovače lepidla.

Vezměte prosím na vědomí, že při odstraňování nálepky musíte být opatrní, abyste nepoškodili karoserii vozu. Pokud si nejste jisti svými schopnostmi, je lepší vyhledat pomoc od profesionálů.

Fáze nového začátku

Následující kroky vám pomohou odstranit nálepky a stopy lepidla z auta:

1. Příprava povrchu

1. Подготовка поверхности

Než začnete nálepku odstraňovat, ujistěte se, že je povrch vozidla čistý a suchý. Očistěte povrch od nečistot, prachu a jiných nečistot pomocí vody a měkkého hadříku. Pokud jsou na povrchu staré nálepky nebo zbytky lepidla, je třeba je před zahájením procesu také odstranit.

2. Využití tepla

Připravte si fén nebo horkou vodu. Samolepku nahřejte fénem nebo na povrch samolepky naneste horkou vodu hadříkem. Teplo pomůže změkčit lepidlo a usnadní jeho odstranění.

3. Přihrádka na nálepky

Po změknutí lepidla samolepku opatrně sloupněte. Začněte v rohu a pomalu zvedněte štítek, v případě potřeby použijte dodatečné teplo. Vyvarujte se však používání ostrých předmětů, aby nedošlo k poškození povrchu vozu.

4. Odstranění stop lepidla

Po odstranění nálepky odstraňte z povrchu zbytky lepidla. K tomu můžete použít speciální odstraňovač lepidla nebo domácí recepty, jako je olivový olej a jedlá soda odstraňovač lepidla. Naneste produkt na hadřík a jemnými krouživými pohyby jemně setřete zbytky lepidla. V případě potřeby postup opakujte.

5. Čištění a leštění

Po odstranění nálepky a případných zbytků lepidla očistěte povrch čistým hadříkem a vodou. Poté použijte autoleštidlo, abyste povrchu vrátili lesk a lesk.

Nepoužívat použití
Ostré předměty Fén nebo horká voda
Hrubé materiály Měkká látka
Agresivní chemikálie Speciální odstraňovač lepidla nebo domácí recepty
Suchý povrch Voda

Mistři prokrastinace

Мастера прокрастинации

Známky mistra prokrastinátora:

 • Neustálé odkládání důležitých věcí na neurčito;
 • Ztráta termínů, vysoký počet nedokončených úkolů;
 • Nedostatek motivace a nálady k plnění úkolů;
 • Časté rozptýlení nedůležitými záležitostmi;
 • Touha vyhnout se odpovědnosti a myslet na budoucnost.

Jak překonat prokrastinaci:

 1. Stanovte si jasné termíny a plánujte svůj čas;
 2. Rozdělte složité úkoly na menší dílčí úkoly;
 3. Odměňte se za splněné úkoly;
 4. Vyhněte se rušivým vlivům, jako jsou sociální média a chytré telefony;
 5. Vytvořte vhodnou atmosféru pro práci, odstraňte všechny možné zdroje rozptýlení;
 6. Určete si priority a zaměřte se pouze na ně;
 7. Zlepšete své schopnosti plánování a řízení času;
 8. Pokud vás prokrastinace vážně trápí, kontaktujte psychologa nebo kouče;
 9. Najít vnitřní motivaci k plnění úkolů;
 10. Vybudujte si dobré návyky tím, že je zařadíte do své rutiny.
ČTĚTE VÍCE
Co je to jednoduchými slovy tuning auta a jak funguje?

Pamatujte, že boj s prokrastinací vyžaduje vnitřní motivaci a neustálé úsilí. Nebojte se zkoušet nové strategie a najít vlastní cestu ke zvýšení produktivity a lepší kvalitě života.

Nedostatek metodologie procesu

Při pokusu o odstranění nálepek a lepicích značek z auta se můžete setkat s problémy, pokud pro tento proces neexistuje jasná metodika. Bez správného přístupu k odstraňování polepů riskujete poškození karoserie vašeho vozu nebo zanechání nepříjemných stop.

Trénink

Prvním krokem v procesu odstraňování nálepek a lepicích značek z auta je důkladná příprava pracovní plochy. Dbejte na to, aby byl vůz ve stínu, aby použité přípravky rychle nevysychaly a sluneční paprsky nepoškodily povrch. Doporučuje se také umýt vůz vodou a jemným mýdlem, aby se odstranily nečistoty a prach.

Výběr správných nástrojů

Pro účinné odstranění nálepek a lepicích značek z auta je důležité vybrat si správné produkty. Některé mohou obsahovat rozpouštědla, jako je aceton nebo isopropylalkohol, které obvykle skvěle fungují při odstraňování zbytků lepidla. Před použitím rozpouštědel byste je však měli vyzkoušet na malé ploše karoserie, abyste se ujistili, že nepoškodí lak.

 • Kromě rozpouštědel můžete použít i přípravky jako odstraňovač lepidel, specializované autošampony nebo vazelínový olej.
 • Zbytky lepidla může pomoci odstranit i zubní pasta s kartáčkem. Nanáší se na stopy lepidla a krouživými pohyby se jemně tře.
 • Při výběru přípravků na odstranění nálepek a lepicích značek se doporučuje obrátit se na výrobce vozidla nebo se poradit s odborníkem o doporučení pro konkrétní typ laku.

Výběr správných produktů může výrazně zjednodušit proces odstraňování nálepek a lepicích značek z vašeho vozu a zabránit poškození karoserie.

Odstranění stop lepidla

Po přípravě pracovní plochy a výběru vhodných produktů můžete začít odstraňovat stopy lepidla.

 1. Naneste produkt dle vlastního výběru na značky lepidla a nechte několik minut působit, aby mohl lepidlo změkčit.
 2. Poté pomocí měkkého hadříku nebo houbičky opatrně krouživým pohybem odstraňte všechny zbytky lepidla. Vyvarujte se náhlých a silných pohybů, aby nedošlo k poškození karoserie vozu.
 3. V případě potřeby proces opakujte, abyste zcela odstranili veškeré zbývající lepidlo.
 4. Po odstranění zbytků lepidla povrch vozu opláchněte čistou vodou a osušte měkkým hadříkem.
ČTĚTE VÍCE
Metody kontroly řídicí jednotky žhavicích svíček automobilu - rady odborníků

Správné odstranění nálepek a lepicích značek z vašeho vozidla může vyžadovat trpělivost a přesnost. S jasnou metodikou procesu a správnými produkty však můžete dosáhnout vynikajících výsledků, aniž byste poškodili své vozidlo.

Video:

Jak odstranit stopy po pásce a nálepkách z karoserie.

Jak odstranit film a lepidlo z auta. Nejjednodušší způsob.

Jak odstranit stopy lepidla z nálepek, reklamy a pásky.