Pokud jste se někdy dostali do situace, kdy jste potřebovali otevřít kufr svého auta zevnitř, pak víte, že to může být docela náročný úkol. Zvláště pokud nemáte klíč nebo se k zámku nedostanete. Ale nebojte se, existují různé způsoby, jak otevřít kufr bez klíče.

Jedním z nejjednodušších způsobů otevření kufru je použití tlačítka pro uvolnění kufru, které se obvykle nachází uvnitř vozu. Najděte toto tlačítko – může být umístěno na přístrojové desce nebo na středové konzole. Klikněte na něj a kufr se otevře.

Pokud vaše auto nemá tlačítko pro uvolnění kufru nebo nefunguje, dalším způsobem je použití fyzické síly. Kufr se nemusí otevřít kvůli poškození zámku nebo mechanismu otevírání. V tomto případě může pomoci lehké zatlačení nebo úder v oblasti zámku. Ujistěte se, že nenarážíte příliš silně, aby nedošlo k poškození kufru nebo auta jako celku.

Způsoby otevírání kufru uvnitř auta

Otevření kufru auta zevnitř může být nutné v různých situacích, například když zapomenete zavřít kufr před odjezdem nebo když potřebujete přístup do kufru zevnitř kabiny. Existuje několik způsobů, jak otevřít kufr uvnitř auta, a v tomto článku se podíváme na některé z nich.

Způsob otevírání popis
Tlačítko ovládacího panelu Většina moderních aut má na ovládacím panelu tlačítko, které umožňuje otevřít kufr zevnitř. Toto tlačítko má obvykle symbol kufru. Najděte toto tlačítko a stisknutím jej otevřete kufr.
Páka v kabině Některé vozy mají speciální páku umístěnou poblíž zadního sedadla nebo pod podlahou interiéru. Tato páka umožňuje otevřít kufr zevnitř stisknutím nebo zatažením. Přesné umístění páky ve vašem vozidle zjistíte v uživatelské příručce vašeho vozidla.
Tlačítko na klíči Pokud máte klíčenku s tlačítkem pro uvolnění kufru, můžete jeho stisknutím otevřít kufr zevnitř. Pokyny, jak správně používat tuto funkci, naleznete v pokynech k vaší klíčence.

Je důležité si uvědomit, že každý vůz může mít různé systémy otevírání kufru zevnitř. Ujistěte se, že jste v uživatelské příručce vašeho vozidla nalezli konkrétní způsoby otevírání kufru vašeho modelu.

Pomocí vyhrazeného tlačítka na předním panelu

Některé vozy jsou vybaveny speciálním tlačítkem na předním panelu, které umožňuje otevřít kufr zevnitř vozu. Toto tlačítko je obvykle umístěno vedle sedadla řidiče nebo na středové konzole.

ČTĚTE VÍCE
Jak mohu přesvědčivě prokázat, že auto je mým vlastním vozidlem?

Chcete-li tuto funkci použít, musíte stisknout tlačítko a chvíli jej podržet. Obvykle má tlačítko ikonu zobrazující otevřený kufr. Když tlačítko podržíte, systém se automaticky aktivuje a otevře kufr.

Je třeba si uvědomit, že speciální tlačítko na předním panelu otevírá pouze zadní dveře kufru. Pokud má vaše vozidlo samostatné zadní skleněné dveře, mohou při použití tohoto tlačítka zůstat zavřené.

Někdy ve vozidlech s bezklíčovým přístupem můžete k otevření zadních dveří použít klíč nebo dálkové ovládání. V tomto případě nemusí být k dispozici funkce otevírání kufru zevnitř vozu nebo nemusí být vyžadováno použití speciálního tlačítka.

Použití vyhrazeného tlačítka na předním panelu je praktické v situacích, kdy potřebujete rychle otevřít kufr, například do něj něco vložit nebo vyjmout. To je zvláště užitečné, pokud máte velké nebo těžké předměty, které je obtížné držet jednou rukou a druhou otevřít kufr.

Je důležité pamatovat na to, že ne všechna auta mají tuto funkci, takže při používání svého vozu byste se měli seznámit s pokyny výrobce nebo se informovat u svého prodejce, zda není na předním panelu vyhrazené tlačítko pro otevření kufru zevnitř vozu.

Pomocí klíče s možností otevření interiéru a kufru

Использование ключа с возможностью открывания салона и багажника

Některá auta jsou vybavena klíči, kterými lze otevřít a zavřít interiér a kufr. To je velmi pohodlné, zvláště když se potřebujete rychle dostat do kufru, aniž byste museli vystupovat z auta.

Chcete-li použít tuto funkci, musíte provést jednoduché kroky:

 1. Ujistěte se, že máte klíč v ruce nebo v kapse.
 2. Nastupte do auta a zavřete dveře.
 3. Vložte klíč do zapalování a otočte jej do polohy „ACC“ nebo „ON“, abyste zapnuli napájecí systém.
 4. Klíč musí mít samostatná tlačítka pro otevírání interiéru a kufru. Najděte tlačítko označené symbolem auta nebo kufru a stiskněte ho.
 5. Ve většině případů se interiér vozu a kufr automaticky otevřou po stisknutí tlačítka. Pokud se tak nestane, zkuste stisknout tlačítko znovu nebo se ujistěte, že jsou všechny dveře vozu správně zavřené.
 6. Když skončíte s používáním interiéru nebo kufru, jednoduše jej zavřete tlačítkem nebo jednoduše zavřete dveře auta.
ČTĚTE VÍCE
Proč auto potřebuje diferenciál a jak to funguje v převodovce?

Použití klíče s funkcí otevírání a zavírání interiéru a kufru je velmi pohodlné a šetří čas. Nezapomínejte však na bezpečnost: vždy dávejte pozor na své okolí a nenechávejte cennosti v otevřeném kufru bez dozoru.

Pomocí aplikace do auta otevřete kufr

Использование автомобильного приложения для открытия багажника

Moderní auta často přicházejí se speciálními automobilovými aplikacemi, které vám umožní otevřít kufr zevnitř auta. Jedná se o pohodlné a bezpečné řešení pro přístup do kufru, zejména pokud máte cennosti, které chcete mít v bezpečí.

Chcete-li tuto funkci používat, musíte si do chytrého telefonu nainstalovat příslušnou aplikaci do auta. Po instalaci aplikace a jejím úspěšném nastavení budete moci otevřít kufr vašeho auta odkudkoli v oblasti pokrytí signálem vašeho smartphonu a auta.

Chcete-li otevřít kufr pomocí aplikace do auta, musíte provést následující kroky:

 1. Ujistěte se, že je váš smartphone připojen k internetu. Aplikace do auta vyžaduje připojení k internetu, aby fungovala, takže se ujistěte, že máte přístup k Wi-Fi nebo mobilním datům.
 2. Otevřete aplikaci pro auto. Najděte a spusťte nainstalovanou aplikaci do auta na svém smartphonu.
 3. Vyberte možnost “Otevřít kufr”.. V závislosti na designu a nastavení automobilové aplikace může být tato volba nazývána odlišně. Obvykle je prezentován ve formě ikony s obrázkem kufru nebo textového odkazu.
 4. Potvrďte své přání otevřít kufr. Některé automobilové aplikace mohou vyžadovat potvrzení od uživatele před provedením této operace. V takovém případě svůj záměr potvrďte podle pokynů na obrazovce.
 5. Počkejte na dokončení procesu. Po dokončení výše uvedených kroků vyšle aplikace do vašeho auta příslušný signál k otevření kufru. Počkejte na dokončení tohoto procesu.

Použití aplikace pro otevírání kufru auta je pohodlný a bezpečný způsob přístupu k položkám v kufru vašeho auta. Tato funkce je zvláště užitečná, když jste uvnitř vozu a chcete otevřít kufr, aniž byste museli vystupovat.

Video:

Jak otevřít kufr zevnitř

20 způsobů, jak otevřít auto bez klíče. Všechno kontrolujeme.

Zamčené ve ŠKODA OCTAVIA? Jak otevřít kufr zevnitř?!