Krádeže kol jsou v dnešní době běžným jevem. Mohou být odcizeny v nejneočekávanější chvíli a způsobit majiteli vozu spoustu problémů. V tomto článku se podíváme na několik jednoduchých, ale účinných způsobů, jak ochránit své auto před tímto nepříjemným incidentem.

Prvním krokem k ochraně kol vašeho vozu je instalace zámků kol. Jedná se o speciální zařízení, která pasují na kola a zabraňují jejich otáčení. Toto bezpečnostní opatření zlodějům značně ztíží krádež vašich kol. Zámky kol se dodávají v různých typech a mohou vyhovovat různým typům kol, takže si vyberte ten správný model pro své vozidlo.

Dále se doporučuje instalovat poplašný systém s funkcí varování před neoprávněným pohybem vozidla. Tyto systémy fungují na bázi senzorů, které reagují na změny polohy stroje. Když se pokusíte ukrást kola svého auta, aktivuje se alarm a přitáhne pozornost ostatních. Zlodějům to značně ztíží a zvýší šance na vymožení odcizeného majetku.

Jak zabránit krádeži kol vašeho auta

Как сохранить колеса автомобиля от кражи

Instalace pojistných matic nebo šroubů. Jedná se o dodatečné šrouby, které znesnadňují demontáž kol z vozu bez specializovaných nástrojů. Instalace pojistných matic nebo šroubů je jednoduchý a levný způsob, jak zabránit krádeži kola.

Pomocí speciálních zámků. Jedná se o mechanismy, které zajišťují kola automobilu, nelze je demontovat bez příslušného klíče. Speciální zámky mohou být o něco dražší na instalaci, ale poskytují další vrstvu zabezpečení.

Parkování na hlídaných parkovištích. Zabezpečená parkoviště jsou bezpečnější místo pro zaparkování auta, protože mají nainstalované video monitorovací systémy, bezpečnostní stráže nebo jiná bezpečnostní opatření. Zaparkováním auta na hlídaném parkovišti výrazně snižujete riziko krádeže kol.

Instalace alarmu. Instalace autoalarmu pomáhá předcházet krádeži kol. Instalace alarmu s pohybovými senzory nebo vestavěným porovnáním tlaku v pneumatikách vás může upozornit na pokus o krádež nebo demontáž kola.

Parkování na dobře osvětlených místech. Ke krádežím kol s největší pravděpodobností dochází v tmavých a špatně osvětlených prostorách. Parkování auta na dobře osvětlených místech zvyšuje vaše šance na odhalení zločince a zabránění krádeži.

Dodržením těchto opatření můžete výrazně snížit riziko krádeže kol a ochránit majetek svého vozidla. Pamatujte, že profesionální zloději mohou být vysoce kvalifikovaní, takže nejúčinnější může být kombinace několika ochranných opatření. Buďte ostražití a zajistěte svou osobní bezpečnost a bezpečnost svého vozidla.

ČTĚTE VÍCE
Efektivní metody odstraňování pryskyřice z jedle a borovice doma bez použití chemikálií

Preventivní opatření na ochranu kol automobilů

Превентивные меры для защиты автомобильных колес

1. Montáž matic kol s ochranou

1. Установка колесных гаек с защитой

Instalace speciálních bezpečnostních matic kol je účinný způsob, jak zabránit krádeži kol. Tyto matice mají jedinečný klíč, který je nutný k jejich odšroubování. Tímto způsobem, i když se zlodějům podaří odstranit jeden ořech, všechny ostatní budou mít problém odstranit.

2. Instalace zabezpečovacího systému

2. Установка системы сигнализации

Instalace poplašného systému na vaše auto může pomoci zabránit krádeži kol. Alarm se snímači pohybu nebo vestavěným snímačem náklonu se může spustit, když se někdo pokusí zvednout auto nebo sundat kola.

Je však třeba poznamenat, že zloději mohou být rychlí a zruční a mnoho poplašných systémů lze obejít nebo deaktivovat. Proto se doporučuje dodatečně používat další preventivní opatření.

3. Montáž zámků kol

3. Установка колесных замков

Instalace zámků kol je dalším účinným způsobem ochrany kol vašeho auta. Zámky jsou instalovány na kole a zabraňují jeho odstranění bez speciálního klíče. Tento klíč musí být uložen odděleně od vozidla a mimo dosah ostatních.

Zámky kol lze nainstalovat na každé kolo nebo pouze na jedno nebo dvě kola, abyste ušetřili peníze. Pro maximální ochranu se však doporučuje instalovat je na všechna kola vozidla.

4. Parkování na hlídaných parkovištích

4. Парковка на охраняемых стоянках

Parkování na zabezpečených parkovištích nebo v uzamčených garážích může také snížit riziko krádeže kol. Bezpečná parkoviště jsou vybavena bezpečnostními kamerami a bezpečnostními strážci, kteří mohou zloděje překazit nebo včas odhalit podezřelou aktivitu.

Pokud není parkování na hlídaném parkovišti možné, doporučuje se volit místa, která jsou dobře osvětlená a mají velký počet kolemjdoucích. Pro zloděje to vytvoří další komplikaci a může je odradit.

  • Montáž matic kol s ochranou;
  • Instalace poplašného systému;
  • Montáž zámků kol;
  • Parkování na hlídaných parkovištích.

V konečném důsledku neexistuje spolehlivá obrana proti krádeži kol, ale provedením výše uvedených preventivních opatření lze výrazně snížit riziko, že se stanete obětí takového trestného činu. Kombinací několika opatření zvýšíte účinnost ochrany vašeho vozu a jeho kol.

Montáž mechanických ochranných zařízení kol

Установка механических устройств для защиты колес

Existuje několik typů mechanických zařízení na ochranu kol, včetně:

ČTĚTE VÍCE
Je možné utáhnout hřeben řízení - zvážení problému a způsoby jeho řešení
Typ zařízení popis
Zámky kol Jsou instalovány na kole a zabraňují jeho otáčení. Zámky jsou obvykle navrženy tak, aby byly složité, aby je bylo pro zloděje obtížné odstranit. Zámky kol mohou být tajné nebo použít klíče.
Čepice se zámky Jedná se o speciální krytky, které se nasazují přes matice kol. Víčka mají integrované zámky, které chrání matice před povolením. Před instalací poklic se musíte ujistit, že jejich velikost odpovídá maticím vašeho vozu.
Svěrky na kola Upínače kol jsou jedním z nejjednodušších a cenově nejdostupnějších mechanických zařízení. Jsou instalovány na kolech a zabraňují jejich pohybu. Svorky kol nelze odstranit bez speciálního nástroje.

Při výběru mechanické ochrany kol je třeba vzít v úvahu několik faktorů:

  • Kvalita a spolehlivost zařízení;
  • Obtížnost při odstraňování zařízení bez klíče nebo speciálního nástroje;
  • Přizpůsobte rozměry zařízení maticím a kolům vašeho auta.

Před instalací mechanického zařízení je důležité důkladně prostudovat návod výrobce a dodržovat všechna doporučení pro instalaci a použití. Bez správné instalace a používání nemusí zařízení poskytovat dostatečnou ochranu.

Instalace mechanických bezpečnostních zařízení kol je jedním z nejúčinnějších opatření, jak zabránit krádeži kol. Tato zařízení vám pomohou bezpečně nechat auto na parkovišti s vědomím, že je pod spolehlivou ochranou.

Video:

Krádež katalyzátoru. Jsi si jistý, že ho ještě máš?

PŘEDPOVĚĎ PROSINCE NA TÝDEN 04.12 — 10.12 VŠECHNA TAROTOVÁ ZNAMENÍ

Jak ochránit kola auta před krádeží?