Pokud se teprve začínáte učit pravidla silničního provozu nebo si chcete oprášit své znalosti, jedno z nejdůležitějších pravidel, které je třeba si zapamatovat, je pravidlo pravé ruky. Toto pravidlo říká, že při průjezdu křižovatkou máte přednost před vozidly po vaší pravici.

Jak si však toto pravidlo zapamatovat a neudělat na silnici chybu? Lifehacks na vás čekají!

První hack, který vám pomůže zapamatovat si Pravidlo správného rušení, je použít graf nebo mnemotechnickou pomůcku. Můžete si například představit, že máte na ruce rukavici a je po vaší pravici. Nebo můžete vytvořit jednoduchou asociaci pomocí slov „správně“ a „správně“, která znějí podobně.

Techniky pro zapamatování správného pravidla handicapu

Приемы запоминания правила помеха справа

Zapamatovat si pravidlo pravé ruky může být obtížné, zejména pro začínající řidiče. Ale s pomocí některých technik můžete zjednodušit a zlepšit proces zapamatování.

1. Asociace

1. Ассоциации

Jedním z nejúčinnějších způsobů zapamatování je vytváření asociací. Spojte pravidlo s nějakým znakem nebo obrázkem, který vám toto pravidlo okamžitě vybaví v paměti. Můžete si například představit, že se vám v cestě náhle objeví velký nápis „Překážka napravo“, který vám připomíná, abyste dali přednost v jízdě.

2. Mnemotechnická zařízení

2. Мнемонические устройства

Mnemotechnická zařízení jsou speciální techniky, které vám pomohou zapamatovat si informace pomocí asociací a obrázků. Můžete například vymyslet frázi, ve které každé slovo začíná písmenem, které odpovídá prvnímu písmenu každého slova v pravidle. Taková fráze bude spojena s pravidlem a pomůže vám si ji zapamatovat. Například fráze „Pomoc na společném setkání“ vám může připomenout pravidlo rušení pravé ruky.

Použití těchto technik vám pomůže zapamatovat si a efektivněji aplikovat pravidlo pravé ruky, což je důležitá dovednost pro bezpečnou jízdu. Nezapomeňte si pravidlo procvičit a zopakovat, aby se pro vás stalo automatickým.

Zkratka

Pro zapamatování pravidla interference vpravo můžete použít zkratku PSPOS, která se skládá z prvních písmen slov Interference, Right, Rule, Help a Word.

Písmeno „P“ ve zkratce znamená „Zásah“, totiž že pokud při vjezdu do křižovatky nastane situace, kdy je vpravo jiné vozidlo, tak mu řidič musí dát přednost.

„C“ ve zkratce znamená „vpravo“ a připomíná řidiči, že pokud je na křižovatce vpravo překážka, musí dát přednost vozidlu jedoucímu po hlavní nebo vlevo.

ČTĚTE VÍCE
Hlavní věc, kterou potřebujete vědět při výběru kompresoru pro vysoce kvalitní lakování auta

Písmeno „P“ ve zkratce znamená „Pravidlo“, které řidiči připomíná stávající pravidlo pravostranného rušení na křižovatce.

Písmeno „P“ ve zkratce znamená „Pomoc“ a umožňuje řidiči zapamatovat si, že při vjezdu do křižovatky musí pomáhat jinému řidiči jedoucímu po hlavní silnici tím, že dá přednost v jízdě.

„C“ ve zkratce znamená „Word“ a znamená, že řidič si musí tuto zkratku zapamatovat, aby nezapomněl na pravidlo rušení vpravo na křižovatce.

Rhyme

Рифма

Abychom si zapamatovali pravidlo, rušení vpravo

Pomozte si svou oblíbenou říkankou

Rhyme: Rušivé pravidlo:
Vlk Jak
Redhead Býk
Dlouho Beetle
Statečný Los
Ospalý Medvídek

Zapamatujte si říkanku a pomůže vám zapamatovat si správné pravidlo handicapu snadno a rychle!

Asociace

Chcete-li si zapamatovat pravidlo pro překážku vpravo v provozu, můžete použít asociace, které vám pomohou toto pravidlo snadno a přesně zapamatovat a aplikovat.

1. Trolejbus: spojte překážku vpravo s trolejbusem pohybujícím se po čáře, přičemž překážka (možná jiné vozidlo) blokuje pohyb ve vašem jízdním pruhu. Vozík vám tak připomene pravidlo rušení vpravo.

2. Spínací operace: Přiřaďte pravidlo rušení vpravo k řazení na vašem voze. Při řazení držte často ruku na pravé straně řadicí páky. To může sloužit jako připomínka, že pravidlo rušení pravé ruky vyžaduje zvláštní pozornost a péči.

Příklad použití asociací:

Пример использования ассоциаций:

Představte si, že sedíte za volantem a najednou se před vámi objeví trolejbus, který se pohybuje po jeho lince. Kromě trolejbusu se po vaší pravici pohybuje i další vozidlo, například nákladní. Podle pravidla správné překážky musíte kamionu dát přednost, protože je po vaší pravici a blokuje váš pohyb. Tím, že si zapamatujete asociaci s trolejbusem, uděláte správné rozhodnutí a bezpečně dáte přednost náklaďáku.

Video:

Internet vybuchl smíchy! Stačí se podívat na tento levný cirkus pro jednoho diváka!

Rušení vpravo, 5 možností

Pravidla provozu Ruské federace. PRAVIDLO PRAVÉ RUKY (RUŠENÍ PRAVÉ)