Brzdové kotouče jsou jednou z nejdůležitějších součástí automobilu, na které závisí jeho bezpečnost na silnici. Jsou vystaveny různým agresivním faktorům, včetně vlhkosti a oxidačních procesů. Nesprávné skladování kotoučů může vést k tvorbě rzi, která negativně ovlivňuje účinnost brzdového systému. Jak chránit brzdové kotouče před korozí při skladování? V tomto článku se podělíme o několik účinných životních hacků.

Je důležité si uvědomit, že správné skladování disků začíná řádnou přípravou na skladování. V první řadě je nutné důkladně očistit povrch kotoučů od nečistot, prachu a zbytků brzdové kapaliny. K odstranění viditelných nečistot použijte měkký kartáč nebo hadřík. Vyčistěte také vnitřek disku, kde jsou připevněny podložky. Než budete pokračovat, ujistěte se, že je povrch disku zcela suchý.

Jednou z možností ochrany proti rzi je použití antikorozní směsi. Povrch kotoučů pokryjte tenkou vrstvou antikorozního prostředku. Pomůže zabránit vystavení vlhkosti a obnovit ochranný povlak disku. K tomu můžete použít speciální maziva, tekuté antikorozní prostředky nebo ochranné laky. Je důležité vybrat produkt, který je vhodný pro použití na brzdové kotouče a má skutečně ochranné vlastnosti. Ujistěte se, že nanesete antikorozní prostředek rovnoměrně po celém povrchu disku a před uložením jej necháme zaschnout.

Jak zajistit, aby brzdové kotouče nezrezly při skladování?

Как сохранить тормозные диски от ржавчины во время хранения?

Čištění a sušení

Чистка и сушка

Před uskladněním musí být brzdové kotouče důkladně vyčištěny a vysušeny. Používejte speciální čističe brzdových kotoučů, které neobsahují abraziva. Naneste přípravek na disk a otřete jej měkkým hadříkem nebo štětcem. Před uskladněním se ujistěte, že je disk zcela suchý, abyste zabránili korozi.

Skladování v suchu

Jedním z klíčů k tomu, aby brzdové kotouče nezrezivěly, je skladovat je na suchém místě. Hlavním zdrojem rzi je vlhkost. Neskladujte brzdové kotouče ve vlhkých nebo vlhkých prostorách. Je lepší zvolit suché místo s dobrým větráním. Ke skladování brzdových rotorů můžete použít plastové sáčky nebo speciální nádoby, které je ochrání před vlhkostí.

Doporučení pro ochranu brzdových kotoučů před korozí:
Před uložením disky důkladně očistěte a osušte
Disky skladujte na suchém místě
K ukládání disků používejte plastové sáčky nebo nádoby
Před použitím zkontrolujte stav disků
ČTĚTE VÍCE
Chápeme, jaké sady nástrojů existují v mnoha oblastech činnosti

Dodržováním těchto pokynů můžete zabránit korozi brzdových kotoučů při skladování. Pravidelná kontrola stavu vašich rotorů a jejich okamžitá výměna v případě potřeby také pomůže udržet brzdový systém vašeho vozidla bezpečný a efektivní.

Správná příprava před uskladněním

Правильная подготовка перед хранением

Pokud chcete při skladování chránit brzdové kotouče před rzí, musíte je řádně připravit. Zde je několik důležitých kroků:

Očistěte disky od nečistot a prachu

Очистите диски от грязи и пыли

Před uskladněním brzdových kotoučů je nezapomeňte očistit od nečistot a prachu. K čištění brzdových kotoučů používejte měkký hadřík nebo speciální přípravky. Ujistěte se, že všechny zbývající nečistoty nebo brzdový prach jsou zcela odstraněny.

Naneste ochrannou směs

Нанесите защитный состав

Před uskladněním brzdových kotoučů se doporučuje nanést na ně ochrannou směs. To pomůže zabránit tomu, aby se disky dostaly do kontaktu se vzduchem a vlhkostí, což sníží riziko rzi. Používejte specifické produkty na ochranu proti korozi podle pokynů výrobce.

Chcete-li použít ochrannou směs, naneste ji na hadr nebo měkkou houbu a poté ji rovnoměrně rozetřete po povrchu každého brzdového kotouče. Ujistěte se, že povlak je silný a rovný.

Po nanesení ochranné hmoty nechte disky několik minut na vzduchu, aby zaschly. Poté jsou připraveny ke skladování.

Dodržováním těchto pokynů můžete chránit své brzdové kotouče před korozí a udržovat je během skladování v dobrém stavu.

Použití ochranných nátěrů

Druhy ochranných nátěrů

Existuje několik typů ochranných povlaků, které lze použít k ochraně brzdových rotorů:

Typ povlaku popis
Antikorozní nátěr Speciální složení, které vytváří na povrchu kotoučů ochrannou vrstvu zabraňující pronikání vlhkosti a kyslíku.
Voskový povlak Voskový povlak, který vytváří na povrchu disků ochranný film, který je chrání před vlivy prostředí.
Polymerní povlak Povlak z polymerního materiálu, který tvoří ochrannou vrstvu, která zabraňuje korozi kovu.

Aplikace ochranných nátěrů

Применение защитных покрытий

Před nanesením ochranného nátěru na brzdové kotouče je třeba je očistit od nečistot a rzi. Poté naneste nátěr na povrch kotoučů pomocí štětce nebo spreje podle pokynů výrobce. Poté by měly být disky uloženy na chladném a suchém místě, mimo dosah vlhkosti a přímého slunečního záření.

Použití ochranných nátěrů pomůže výrazně zvýšit životnost brzdových kotoučů a ochrání je před rzí při skladování.

ČTĚTE VÍCE
Flipper Zero - příběh o vytvoření a dosažení unikátního systému umělé inteligence

Pravidelná péče a kontrola

Регулярный уход и осмотр

Aby brzdové kotouče během skladování nerezavěly, doporučuje se pravidelná údržba a kontrola.

Uspořádání disků. Je důležité položit brzdové kotouče na povrch speciálně určený pro tento účel. Při pokládání kotoučů dbejte na jejich vystředění a správné umístění.

Čištění povrchů. Povrch disků pravidelně čistěte od nečistot a prachu. K tomu můžete použít měkký kartáč nebo hadřík. Můžete také použít speciální čisticí prostředky určené k čištění brzdových kotoučů.

Zkontrolujte, zda nedošlo k poškození. Před uskladněním byste měli brzdové kotouče zkontrolovat, zda nejsou prasklé, odštípnuté nebo jinak poškozené. Pokud je zjištěno poškození, doporučuje se kontaktovat odborníka, aby disky opravili nebo vyměnili.

Použití ochranných nátěrů. Pro další ochranu brzdových kotoučů před korozí můžete použít speciální ochranné nátěry. Pomohou udržet povrch kotoučů v perfektním stavu.

Pamatujte, že pravidelná péče a kontrola pomůže udržet vaše brzdové kotouče v dobrém stavu po celou dobu jejich skladování a prodlouží jejich životnost.

Video:

Proč se WD-40 aplikuje na poznávací značky automobilů? Jsem šokován.

Málokdo ví o této funkci BRZDOVÉHO KOTOUČE.

NIKDY NEMĚŇTE BRZDOVÉ KOTOUČE, DOKUD NEBUDETE SLEDOVAT TOTO VIDEO