Začněme základními pojmy. Posunovač je způsob, jak nastartovat auto tak, že jiné auto nebo skupina lidí fyzicky tlačí vaše auto, aby se dostalo do rychlosti a nastartovalo motor. „Injektor“ je systém vstřikování paliva do válců motoru.

Pokud potřebujete nastartovat auto pomocí tlačného vstřikovače, postupujte podle následujícího algoritmu:

  1. Zařaďte neutrál. Zkontrolujte, zda je převodovka v neutrálu, aby byl umožněn volný pohyb.
  2. Připravte si pomocníka vozidlo. Najděte si jiné auto nebo skupinu lidí ochotných vám pomoci auto roztlačit.
  3. Nabrat rychlost. Požádejte podpůrné vozidlo, aby jemně zatlačilo na vaše vozidlo, aby získalo požadovanou rychlost.
  4. Zapněte spojku. Po sešlápnutí zatlačte spojku do polohy spojky, aby se motor začal otáčet.
  5. Nastartovat motor. Jakmile se motor rozběhne, zasuňte klíček do zapalování a otočte jej do polohy „Start“.

Tyto jednoduché kroky vám pomohou úspěšně nastartovat váš vůz s palivem pro tlačné tyče a vrátit se zpět na silnici.

Nastartujte auto pomocí push-pull vstřikovače

Завести машину с толкача инжектор

Pokud máte situaci, kdy auto se vstřikovacím motorem nestartuje a není možné použít startér, můžete zkusit nastartovat auto pomocí tlačné tyče. To může být užitečné, pokud je vybitá baterie nebo jsou problémy s elektřinou.

Příprava na nápor

Подготовка к толчку

Před tlačením se musíte ujistit, že je manévr bezpečný. Zařaďte neutrál, zatáhněte parkovací brzdu a vypněte zapalování. Požádejte asistenta, aby se posadil za volant a připravil se ke spuštění motoru.

Technika tlačení

Техника толчка

Když je vůz připraven k tlačení, požádejte pomocníka, aby se dal do pohybu tlačením vozu. Je důležité, aby byl zvolen první nebo druhý rychlostní stupeň. Když vůz nabere dostatečnou rychlost, požádejte asistenta, aby rychle sešlápl plynový pedál. V tuto chvíli musí řidič zapnout zapalování a plynule uvolnit spojku, aby se motor mohl sám přetočit.

Pokud je vše provedeno správně, stroj začne pracovat. Pokud selže, můžete zatlačení několikrát zopakovat podle výše uvedených kroků.

Nezapomeňte, že tlačení vozu může být nebezpečné, proto by tato technika měla být používána pouze v extrémních případech nebo pokud neexistuje jiný způsob, jak nastartovat motor. Než se rozhodnete použít push, musíte zvážit všechna možná rizika a být během procedury opatrní.

ČTĚTE VÍCE
Jak vybrat nejlepší reproduktorový systém - pódium nebo komponent? Srovnání a odborné poradenství

Příprava na výměnu baterie

Подготовка к замене аккумулятора

Pokud selže nebo dosáhne konce své životnosti, může být nutné baterii ve vašem voze vyměnit. Než začnete s výměnou baterie, je třeba provést několik přípravných kroků.

1. Vypněte zapalování a vytáhněte klíček ze spínací skříňky.

2. Umístěte vozidlo na rovný a bezpečný povrch, aby při výměně baterie neuklouzlo nebo nespadlo.

3. Ujistěte se, že je vozidlo v neutrálu (u vozidel s manuální převodovkou) nebo v poloze „P“ (u vozidel s automatickou převodovkou).

4. Při manipulaci s baterií používejte ochranné brýle a rukavice, abyste si chránili oči a pokožku před možným poškozením.

5. Otevřete kapotu vozu, vyhledejte a otevřete svorky baterie. Typicky jsou svorky zbarveny červeně (plus) a černě (mínus).

6. Pomocí klíče odšroubujte póly baterie, začněte záporným (černým) pólem. V tomto případě byste se měli držet pravidla „plus do plus, mínus do mínus“.

7. Odpojte záporný pól baterie a zakryjte jej, abyste zabránili náhodnému kontaktu s pólem nebo jinými kovovými předměty.

Nyní jste připraveni začít s výměnou baterie. Postupujte podle pokynů výrobce vozidla nebo kontaktujte kvalifikovaného technika, aby se ujistil, že je nová baterie správně nainstalována.

Technika tlačení auta

Техника толкания автомобиля

Příprava k tlačení

Подготовка к толканию

Před roztlačením vozu se ujistěte, že je uvolněná brzda a ruční brzda a vůz je zařazen neutrál. Doporučuje se také zapnout zapalování a vypnout všechny elektrické spotřebiče, jako jsou světla nebo klimatizace.

Technika tlačení

Техника толкания

Chcete-li tlačit auto, musíte najít řadu lidí, kteří mohou pomoci. Musí být připraveni plnit příkazy řidiče a jednat jednotně. Ideální počet lidí je dva až čtyři.

1. Připravte se na zahájení tlačení: postavte se za volant, zapněte si bezpečnostní pás a ujistěte se, že nikdo jiný není v nebezpečí.

2. Dejte povel k zahájení tlačení, například: „Jste připraveni? Vpřed!” To pomůže vašim asistentům být připraveni k akci.

3. Když pomocníci začnou auto tlačit, musíte současně sepnout spojku a sešlápnout plyn, abyste nastartovali motor. Je důležité to dělat jemně a plynule, aby nedošlo k náhlým otřesům nebo poškození převodovky.

4. Pokud motor naskočí, uvolněte spojku a pokračujte v jízdě. Pokud motor nenaskočí, zkuste to znovu a zastavte v bezpečné vzdálenosti, aby si vaši asistenti mohli odpočinout.

ČTĚTE VÍCE
Co je motor FSI, jeho výhody a nevýhody

5. Když se stroj spustí, dejte příkaz k zastavení, například: „Stop!“ Řidič se musí připravit na náhlé zastavení a znovu zatáhnout ruční brzdu.

Výhody Omezení
Jednoduchý a cenově dostupný způsob Nutná fyzická síla
Lze použít v případech, kdy auto nenastartuje kvůli problémům s baterií nebo zapalováním Při nesprávném použití může způsobit poškození motoru nebo převodovky

Tlačení vozu je dočasné řešení a po jeho použití se doporučuje kontaktovat odborníka, aby diagnostikoval a odstranil problém.

Spuštění vstřikovače motoru

Заведение двигателя инжектор

Spuštění motoru vstřikovacího stroje z tlačného zařízení vyžaduje určitou předběžnou přípravu a určitý sled akcí. Zde je několik kroků, které vám pomohou úspěšně nastartovat motor automobilu se vstřikováním paliva.

1. Zkontrolujte palivový systém

1. Проверьте топливную систему

Před tlačením stroje se ujistěte, že je v palivovém systému dostatek paliva. Zkontrolujte hladinu paliva v nádrži a ujistěte se, že všechna potrubí a spoje nejsou netěsné nebo poškozené.

2. Připravte motor

Před tlačením stroje se ujistěte, že je motor v neutrálu. Ujistěte se také, že jsou všechny elektrické spotřebiče (světlomety, rádio atd.) vypnuté, aby se nezatěžovala baterie.

3. Zaparkujte auto

3. Поставьте автомобиль на накат

Auto je odsunuto na prázdnou silnici nebo na bezpečné místo, kde nejsou žádná jiná vozidla. Najděte dostatek místa, abyste získali rychlost a nastartovali motor. Ujistěte se, že je zařazen neutrál.

Je důležité, aby se: Při tlačení auta buďte opatrní a pamatujte na bezpečnost!

4. Začněte tlačit

4. Начните толкание

Při tlačení auta požádejte o asistenta, který vám to usnadní. Odemkněte sloupek řízení a ujistěte se, že vůz začíná nabírat rychlost. Je důležité si uvědomit, že tlačení auta vyžaduje dostatečné úsilí a koordinaci.

5. Nastartujte motor

Když vůz nabere dostatečnou rychlost, zkuste nastartovat motor. Chcete-li to provést, zapněte zapalování a rychle uvolněte pedál spojky. Pokud je vše provedeno správně, motor naskočí a auto nastartuje.

Vezměte prosím na vědomí: Pokud motor po několika pokusech nenastartuje, mohou se vyskytnout další problémy s palivem nebo startovacím systémem. V takovém případě je lepší kontaktovat odborníka, aby provedl diagnostiku a opravu stroje.

Dodržováním těchto kroků budete moci úspěšně nastartovat motor vašeho vozu se vstřikováním paliva.

ČTĚTE VÍCE
Jak vybrat optimální celoroční pneumatiku pro váš vůz a udělat to správně, abyste zvýšili bezpečnost a ušetřili na výměnách?

Video:

Jak nastartovat auto z posunovače

Jak jsem nastartoval Toyotu Camry za studena (bez zahřívání)

Je možné STARTOVAT MOTOR “Z TLAKU”?!