Mytí vozidel je nedílnou součástí péče o auto. Umožňuje vám zbavit se nečistot, prachu a soli, které se mohou hromadit na povrchu stroje. Po umytí byste však měli věnovat zvláštní pozornost stavu brzdových kotoučů, protože tyto díly jsou klíčové pro bezpečnost a účinnost brzdění.

Rez na brzdových kotoučích se může objevit v důsledku nechráněných kovových povrchů, které jsou vystaveny vlhkosti a kyselým sloučeninám. Pokud disky zůstanou po umytí mokré, voda může proniknout do kovu a způsobit korozi. Kromě toho mohou ke vzniku rzi přispívat i chemikálie používané během procesu čištění.

Aby se zabránilo korozi brzdových kotoučů po umytí, doporučuje se je vysušit a chránit. Po umytí opatrně otřete disky měkkým suchým hadříkem, abyste odstranili zbývající vlhkost. Poté pomocí speciálního přípravku, který najdete v prodejnách automobilů, ošetřete povrch disků, abyste je ochránili před korozí.

Nezapomeňte, že pravidelná údržba a péče o vaše brzdové kotouče je důležitou součástí bezpečného a důsledného brzdění vašeho vozidla. Správné čištění a ochrana proti korozi vám pomohou prodloužit životnost vašeho brzdového systému a zajistit, aby vaše rotory fungovaly při maximálním výkonu za všech podmínek.

Jak udržet brzdové kotouče po umytí před rzí? [Motorový motor]

Как сохранить тормозные диски от ржавчины после мойки? [Двигатель Двигатель]

Po umytí auta je důležité podniknout kroky k zamezení rzi na brzdových kotoučích. Rez může negativně ovlivnit výkon brzdového systému, zhoršit brzdný výkon a ovlivnit celkovou bezpečnost jízdy. V této části pokryjeme několik metod, které vám pomohou udržet vaše brzdové kotouče v dobrém stavu.

1. Po umytí otřete brzdové kotouče

1. Протрите тормозные диски после мойки

Po umytí vozu se doporučuje otřít brzdové kotouče suchým hadříkem nebo papírovou utěrkou. Tím se odstraní veškerá zbývající vlhkost, která může přispívat k tvorbě rzi. Můžete také použít speciální čističe brzdových kotoučů, které pomohou odstranit nečistoty a chránit povrch před korozí.

2. Aplikace ochranné kompozice

2. Применение защитного состава

Pro spolehlivější ochranu brzdových kotoučů před korozí můžete použít ochrannou směs. Tento produkt se nanáší na povrch disku a vytváří ochranný film, který zabraňuje pronikání vlhkosti a vzduchu do kovu. Ochranný prostředek může také pomoci zlepšit brzdný výkon a snížit opotřebení a hluk brzd.

ČTĚTE VÍCE
Dvouhmotová spojka a jednohmotová spojka - hlavní rozdíly, principy činnosti a výhody

3. Pravidelné používání vozu

Pravidelné používání vašeho vozu také pomáhá udržovat brzdové kotouče bez rzi. Při častém používání vozidla se brzdové kotouče zahřívají a vysychají, což pomáhá předcházet tvorbě rzi. Pokud vůz stojí delší dobu bez použití, doporučuje se provést krátké rolování, aby se aktivoval brzdový systém.

Je důležité pamatovat na to, že preventivní opatření je třeba používat ve spojení se správnou údržbou brzdového systému vašeho vozidla. Pravidelná kontrola a výměna brzdových destiček, stejně jako kontrola jejich prasklin a deformací, pomůže udržet váš brzdový kotouč v dobrém stavu.

Abychom to shrnuli, pro zamezení rzi na brzdových kotoučích po umytí se doporučuje otřít je suchým hadříkem, použít ochrannou směs a snažit se udržovat auto pravidelně. Dodržování těchto doporučení pomůže udržet brzdové kotouče v perfektním stavu a zajistí dlouhý a bezpečný provoz vozu.

Příprava před mytím

Подготовка перед мойкой

Než začnete čistit své brzdové kotouče, existuje několik jednoduchých kroků, které můžete provést, abyste je ochránili před korozí a zachovali si jejich výkon.

1. Parkování na rovné ploše

1. Парковка на плоской поверхности

Před mytím se ujistěte, že vaše auto stojí na rovném povrchu. To pomůže zabránit nežádoucímu pohybu vozidla během mytí a zajistí vaši bezpečnost.

2. Očištění brzdových kotoučů od nečistot

2. Очистка тормозных дисков от грязи

Aby bylo mytí brzdových kotoučů účinné, je nutné z povrchu kotoučů odstranit nahromaděné nečistoty a prach. K jejich jemnému čištění použijte měkký kartáč nebo hadřík.

Rada: Při čištění je důležité nepoškodit povrch disků. Proto nepoužívejte tvrdý kartáč nebo abrazivní prostředky, aby nedošlo k poškrábání a poškození.

3. Ochrana proti vnikání vlhkosti

Nedoporučuje se mýt brzdové kotouče přímo vodou, protože by mohly poškodit brzdový systém vašeho vozu. Před mytím brzdových kotoučů se proto doporučuje natřít je směsí odpuzující vlhkost nebo použít speciální ochranné kryty, které zabrání vniknutí vody do brzdových mechanismů.

Poznámka: Vždy dodržujte pokyny výrobce, abyste správně chránili brzdové kotouče u svého vozidla.

Příprava vašeho vozidla před mytím brzdových kotoučů vám pomůže chránit je před korozí a zachovat funkčnost vašeho brzdového systému.

Správné používání čisticích prostředků

Правильное применение моющих средств

Při mytí brzdových kotoučů je důležité vybrat a používat správné čisticí prostředky, které je ochrání před korozí.

ČTĚTE VÍCE
Okamžiky, kdy je správné zařadit 6. rychlostní stupeň – hlavní kritéria pro rozhodování

Nejprve byste měli používat speciální přípravky určené speciálně pro mytí aut. Mají šetrné složení, které účinně čistí povrch brzdových kotoučů bez poškození kovového povrchu.

Za druhé, před použitím čisticího prostředku se doporučuje navlhčit povrch brzdových kotoučů vodou. To pomůže uvolnit nečistoty a odstranit většinu usazenin, které mohou být na povrchu kotoučů.

Poté je třeba nanést čisticí prostředek na speciální kartáč nebo houbu na mytí automobilů a jemně otřít povrch brzdových kotoučů. V tomto případě je vhodné zapracovat na obou stranách kotoučů, abyste zcela odstranili veškeré nečistoty.

Jakmile je povrch brzdových kotoučů zcela čistý, doporučujeme je opláchnout čistou vodou, aby se odstranily zbytky čisticího prostředku. Poté by měly být disky důkladně vysušeny měkkým hadříkem.

Je důležité si uvědomit, že po umytí mohou brzdové kotouče klouzat, proto se před prvním použitím vozu po umytí doporučuje několikrát zabrzdit při nízké rychlosti, aby se z povrchu kotoučů odstranila vlhkost.

Dodržování těchto pravidel vám pomůže správně používat mycí prostředky při mytí brzdových kotoučů a zabrání jejich rezivění.

Následná péče a ochrana proti korozi

Последующий уход и защита от ржавчины

Po umytí a vyčištění brzdových kotoučů od nečistot a prachu je důležité zajistit jejich následnou péči a ochranu před korozí. Zde je několik užitečných tipů, které vám pomohou udržet disky v dobrém stavu.

1. Snažte se zabránit vniknutí vlhkosti na brzdové kotouče

1. Постарайтесь избегать попадания влаги на тормозные диски

Voda je hlavní příčinou rzi na brzdových kotoučích, proto se ji snažte držet dál od povrchu kotouče. Při mytí auta používejte speciální rohože nebo fólie na ochranu kol. Také se vyhněte parkování vozidla ve vlhkých oblastech nebo v deštivém počasí, abyste minimalizovali vystavení ráfků vlhkosti.

2. Pravidelně kontrolujte a čistěte brzdové kotouče

2. Регулярно осматривайте и чистите тормозные диски

Sledujte stav brzdových kotoučů a v případě potřeby je opravte. Pravidelně kontrolujte povrch kotoučů, zda nejsou zrezivělé nebo jinak poškozeny. Pokud zaznamenáte známky rzi, okamžitě očistěte povrch ráfků a naneste ochranný nátěr.

K čištění brzdových kotoučů můžete použít speciální přípravky nebo běžný isopropylalkohol. Očistěte povrch disků měkkým hadříkem nebo vatovým tamponem. Poté je otřete, dokud nebudou úplně suché, abyste odstranili veškerou vlhkost.

ČTĚTE VÍCE
Musím kvůli lakování demontovat nárazník? Podrobný přehled metod a výhod odstraňování a nanášení barvy bez odlakování, aby se předešlo dodatečným nákladům a časovým ztrátám

Vezměte prosím na vědomí: K čištění brzdových kotoučů nepoužívejte odlakovač na nehty ani jiné agresivní chemikálie, protože mohou poškodit povrch a zhoršit brzdné vlastnosti kotoučů.

3. Naneste ochranný nátěr na povrch disků

3. Нанесите защитное покрытие на поверхность дисков

Po očištění a vysušení brzdových kotoučů se doporučuje nanést na jejich povrch speciální ochranný nátěr. Pomůže zabránit tvorbě rzi a ochrání disky před vlivy prostředí. Naneste nátěr rovnoměrně na povrch kotoučů a nechte zaschnout podle pokynů výrobce.

Pamatujte: Správná péče a pravidelná ochrana proti korozi pomůže prodloužit životnost vašich brzdových kotoučů a zachovat jejich výkon.

Video:

POKUD TO UDĚLÁTE, BRZDOVÉ KOTOUČE NEBUDOU REZIZOVAT

Tak ten kyj je aspoň 20cm

Pomědění částí motoru v důsledku toho vzrostl výkon a zastavilo se opotřebení!