Zima je roční období, kdy naše auto potřebuje speciální ochranu. Sněhobílá přikrývka padající z nebe dokáže z našeho transportního „kusu železa“ udělat pořádnou závěj na kolech. Abychom se vyhnuli podobným potížím, je nutné přijmout řadu opatření, která ochrání naše auto před nežádoucím sněhem.

Nejprve si musíme uvědomit, že nejjednodušší a nejúčinnější způsob je použití autoplachty. Tento nátěr slouží jako spolehlivá ochrana před nepříznivými povětrnostními podmínkami, zabraňuje hromadění sněhu na karoserii a chrání před korozí. Důležité je vybrat správnou velikost potahu, aby těsně obešel auto a zabránil vnikání sněhu dovnitř.

Dodatečnou ochranu lze zajistit pokrytím autoskel a zrcátek speciálními ochrannými fóliemi. Vyhnete se tak problémům s táním, kdy led a sníh začnou tát a pronikat dovnitř vozu. Můžete také nainstalovat výztužné plechy na přední a zadní nárazník, abyste zabránili poškození sněhem a ledem.

Ochrana vašeho auta před sněhem: 3 efektivní způsoby

V tomto článku se podíváme na tři účinné způsoby, jak pomoci chránit váš vůz před sněhem a ledem během zimy:

1. Nainstalujte automatickou ochranu proti sněhu.

Automatická ochrana proti sněhu je speciální příslušenství, které se instaluje na přední část vozu a zabraňuje hromadění sněhu na karoserii. Obvykle se skládá z průhledného plastového panelu připevněného k rámu. Automatická sněhová zábrana pomáhá zkrátit čas strávený odklízením sněhu z vašeho těla a zabraňuje poškození exteriéru vašeho vozidla.

2. Přikryjte auto dekou.

Pokud se vám nedaří nainstalovat sněhovou zábranu do auta, můžete auto před sněhem a ledem ochránit autoplachtou. Kryt musí být dostatečně velký, aby zcela zakryl vozidlo a je určen pro venkovní použití. Pomůže zabránit hromadění sněhu na karoserii a ochrání vůz před negativními vlivy prostředí.

3. Připravte si garáž nebo parkoviště.

Pokud máte garáž nebo parkoviště, můžete si je připravit, abyste ochránili své auto před sněhem. Vybavte svou garáž teplými podlahovými podložkami, abyste zabránili tvorbě ledu. K odstranění sněhu ze střechy a čelního skla vašeho auta můžete také použít taviče sněhu.

Zakrytím a ochranou vašeho vozidla před sněhem a ledem můžete prodloužit jeho životnost a zvýšit bezpečnost na silnici. Zvažte tyto tři účinné metody a vyberte si tu, která vám nejlépe vyhovuje.

ČTĚTE VÍCE
Důležitým bodem v péči o ruce je, kdy je čas vyměnit odvzdušňovač?

Použití automobilové markýzy

Использование автомобильного тентa

Před instalací markýzy musíte auto důkladně očistit od nečistot, sněhu a ledu. Poté markýzu narovnejte a opatrně ji přetáhněte přes horní část vozu tak, aby zcela zakryla karoserii.

Upozorňujeme, že automarkýza musí být vyrobena z kvalitních a odolných materiálů, které odolá sněhu, dešti i větru. Všechny švy by měly být pevně sešity, aby se zabránilo pronikání vlhkosti. Důležitý je také výběr správné velikosti markýzy, aby zcela zakrývala auto.

Při správné instalaci automarkýza spolehlivě ochrání váš vůz před nepřízní počasí po celou zimní sezónu. Použití markýzy navíc pomůže zachovat vzhled vozu, ochrání jej před poškrábáním a poškozením způsobeným sněhem, bahnem a krupobitím.

Je však třeba pamatovat na to, že automarkýza je pouze dočasným řešením ochrany před nepřízní počasí. Máte-li možnost, doporučuje se skladovat vozidlo uvnitř, aby se zvýšila jeho životnost.

Použití autoplachty je tedy skvělý způsob, jak ochránit své auto před sněhem a jinými nepříznivými povětrnostními podmínkami. Chrání vůz před srážkami, zabraňuje tvorbě ledu a sněhu na karoserii a také zachovává jeho vzhled.

Pamatujte, že správné používání autopotahu pomáhá prodloužit životnost vašeho vozu a udržet jeho vzhled po dlouhé zimní měsíce.

Instalace speciálního pláště na přední sklo

Před instalací krytu se doporučuje důkladně očistit přední sklo od sněhu a ledu. Poté byste měli plášť rozložit tak, aby zcela zakrýval přední sklo a byl umístěn na horní hraně kapoty automobilu.

Krok 1: Upevnění pláštěnky

Pomocí vestavěných elastických pásků nebo speciálních přísavek je třeba pláštěnku bezpečně upevnit na přední sklo. Doporučuje se několikrát zkontrolovat fixaci, aby nedošlo k pádu pláště během pohybu.

Krok 2: Připojení k zrcadlům

Pro spolehlivější fixaci pláště se doporučuje připevnit jej k bočním zrcátkům vozu. Za tímto účelem mohou být na plášti speciální smyčky nebo elastické pásky, které by měly být složeny a připevněny k zrcadlům.

Po instalaci krytu se musíte ujistit, že je bezpečně upevněn a nevytváří překážky pro řidiče. Pokud se kryt pohne nebo zakryje viditelnost, bude nutné jej znovu nainstalovat nebo upravit.

ČTĚTE VÍCE
Jak připojit vodič k tachometru a proč je to potřeba?

Instalace speciálního pláště na přední okno je jednoduchý a účinný způsob, jak ochránit svůj vůz před sněhem a ledem v chladných zimních dnech. Tímto jednoduchým opatřením můžete ušetřit spoustu času a úsilí při každodenním čištění auta.

Použití sněhových záchytných sítí na střeše

Применение снегозадерживающих сеток на крыше

Použití sněhových záchytných sítí pomáhá chránit střechu před poškozením, které může způsobit silné sněžení. Velké množství sněhu na střeše může způsobit dodatečné namáhání konstrukce a způsobit prověšení, praskliny nebo dokonce kolaps střechy. Síť pro zadržování sněhu pomáhá rovnoměrně rozložit zátěž a zamezit vypadávání velkého množství sněhu.

Sněhové sítě mohou být také užitečné pro zajištění bezpečnosti v okolí budovy. Tající sníh může představovat nebezpečí pro lidi pod střechou nebo v okolních oblastech. Instalace sítí zabraňuje pádu sněhu, což minimalizuje riziko zranění.

Výběr sněhových zádržných sítí závisí na typu střechy, klimatických podmínkách a předpokládané zátěži. Existují různé modely a velikosti pletiva, které lze vybrat tak, aby vyhovovaly konkrétním požadavkům.

Sněhové záchytné sítě jsou účinným a cenově dostupným prostředkem k ochraně Vaší střechy před sněhem. Jejich použití pomáhá udržovat střechu v dobrém stavu a zajišťuje bezpečnost v areálu.

Video:

KARTÁČ PŘI ČIŠTĚNÍ SNĚHU POŠKRÁBÁ NA KAROSERII

AŽ TO VĚDĚTE, SVÉ AUTO UŽ UŽ NIKDY NEZAKRÝVÁTE CARVALOVÝM POTAHEM

Nemrznoucí potah na auto, kryt na čelní sklo proti slunci v létě.