Trysky – Jedná se o zařízení, která jsou zodpovědná za dodávku paliva do spalovacího motoru. Skládají se z drobných otvorů, kterými prochází hořlavá směs. Pro zkapalněný plyn existují speciální trysky, které zajišťují správný poměr vzduchu a plynu.

Vozidla na zkapalněný plyn jsou zpravidla vybavena tryskami, které jsou schopny zpracovávat plyn pod tlakem ve válci. To je velmi důležité, protože plyn se může odpařit až k bodu varu. Správně zvolené trysky tedy zajišťují normální přísun plynu do motoru bez problémů s jeho odpařováním.

LPG trysky jsou k dispozici v různých velikostech a různých výrobců. Volba trysek závisí na specifikách motoru a požadavcích na dodávku plynu. Někteří automobiloví nadšenci raději používají originální trysky, protože jsou vytvořeny speciálně pro konkrétní model automobilu. Zároveň existují i ​​další výrobci, kteří nabízejí vlastní trysky určené pro určité vlastnosti motoru a provozní podmínky.

Nesmíme zapomínat, že správně zvolené trysky na zkapalněný plyn zaručují vynikající výkon motoru a zvýšenou účinnost vozidla. Při výběru trysek se vyplatí zvážit typ zkapalněného plynu, kterým bude vůz poháněn. Je také důležité poradit se s profesionály, kteří dokážou vybrat optimální trysky pro konkrétní vůz a zohlednit všechny vlastnosti jeho provozu.

Typy trysek na zkapalněný plyn

Виды жиклеров для сжиженного газа

Existuje několik typů trysek, které se používají pro různé účely:

ČTĚTE VÍCE
Proč nosit nosič, když existují tyto alternativy pro pohodlné procházky se psy?