Silniční vlak je sbírka několika vozů spojených do jednoho řetězce a ovládaných současně. Jsou určeny pro přepravu velkých nákladů nebo velkého počtu cestujících. Silniční vlaky jsou široce používány v logistice, dopravě a nákladní dopravě po celém světě.

Délka silničního vlaku se může lišit v závislosti na jeho účelu a předpisech v různých zemích. Ve většině případů je délka silničního vlaku omezena zákonem a je stanovena v mezích bezpečnosti a snadnosti pohybu. Omezení se mohou týkat maximální délky jednoho vozidla nebo celkové délky celého silničního vlaku.

Například v Rusku je maximální délka jednoho vozu 18,75 metru a celková délka silničního vlaku může dosáhnout 27 metrů. V USA je omezena i délka silničního vlaku – maximální délka je asi 23 metrů.

Omezení délky silničního vlaku jsou dána nejen bezpečností silničního provozu, ale také infrastrukturními vlastnostmi – velikostí a nosností mostů, tunelů, omezením rychlosti a nákladu na silnicích. Tato omezení přispívají k harmonickému fungování dopravního systému a zajišťují bezpečnost všech účastníků silničního provozu.

Cvičení na procvičení zádových svalů

Упражнения для тренировки мышц спины

1. Vertikální lis s činkou

1. Жим штанги в вертикальном положении

Toto cvičení je zaměřeno na rozvoj dorzálního flexoru. Než začnete, ujistěte se, že jste zvolili vhodnou zátěž a proveďte zahřátí zad. Nastavte činku do vhodné výšky, uchopte ji nadhmatem a narovnejte záda. Zvedněte činku, dokud nejsou vaše paže zcela natažené, a poté ji pomalu spouštějte do výchozí polohy. Opakujte cvičení 10-12krát pro 3-4 přístupy.

2. Široké úchopové přítahy

2. Подтягивания в широком хвате

Přítahy jsou jedním z nejúčinnějších cviků na záda. Chcete-li provádět přítahy se širokým úchopem, zavěste se na tyč tak, aby dlaně směřovaly ven a směřovaly nahoru. Poté pokrčte lokty a napněte záda a vytáhněte se nahoru, dokud nebude brada nad tyčí. Pomalu se spusťte dolů do výchozí polohy. Opakujte cvičení 8-10krát pro 3-4 přístupy.

3. Hyperextension

Hyperextenze jsou skvělým cvikem na spodní část zad. Lehněte si na stroj nebo na šikmou lavici v poloze tak, aby vaše boky byly podepřeny a horní část těla visela volně dolů. Ohněte tělo v dolní části zad, poté je pomalu narovnejte a zvedněte se do vodorovné polohy nebo mírně výše. Vraťte se dolů do výchozí pozice. Opakujte cvičení 12-15krát pro 3-4 přístupy.

ČTĚTE VÍCE
Volíme optimální způsob proplachování motoru pro maximální účinnost a životnost vozu

4. Lišta

4. Планка

Plank je efektivní cvičení pro procvičení zádových a středových svalů. Lehněte si na podlahu a opřete si lokty a chodidla tak, aby bylo vaše tělo rovnoběžné s podlahou. Držte tuto pozici, stáhněte záda a jádro, po dobu 30 až 60 sekund. Postupně prodlužujte dobu, po kterou držíte prkno.

Pamatujte, že před zahájením fyzické aktivity se musíte poradit se svým lékařem a získat jeho souhlas. Vyberte si cvičení, která odpovídají vaší kondici a zdraví.

Jaká cvičení vodního aerobiku se doporučují na záda?

Какие упражнения из аквааэробики для спины рекомендованы?

1. Protažení zad ve vodě

Začněte jednoduchým cvikem – protažením zad ve vodě. Postavte se do hluboké vody tak, aby vám voda sahala k hrudi. Pevně ​​stiskněte lopatky a protáhněte záda. Poté pomalu uvolněte lopatky a cvik několikrát opakujte. Protažení zad pomůže uvolnit svaly a zmírnit napětí.

2. Torzo se ve vodě otáčí

2. Развороты туловища в воде

Postavte se do hluboké polohy s nohama mírně od sebe na šířku ramen. Roztáhněte ruce do stran na úrovni ramen. Pomalu otočte horní část těla doprava a poté doleva. Tuto sekvenci několikrát opakujte. Toto cvičení vám umožní zahřát a protáhnout boční zádové svaly.

3. Znak

Plavání na zádech je skvělý způsob, jak posílit zádové svaly. Vleže na vodě uvolněte ramena, rozpažte ruce na šířku ramen a pomalu posouvejte nohy dopředu. Znak protahuje a posiluje vaše zádové svaly a také zlepšuje držení těla.

Pamatujte, že než začnete cvičit ve vodě, určitě se poraďte se svým lékařem nebo instruktorem vodního aerobiku, abyste vybrali cvičení, která jsou pro vás to pravé.

Tajemství krásného držení těla: cvičení pro záda

Krásné držení těla vždy přitahuje pozornost a dodává sebevědomí. V moderní společnosti však mnoho lidí, kteří tráví většinu času v sedě, trpí problémy se zády a držením těla. Chcete-li udržet správné držení těla a vyhnout se bolesti, musíte provádět speciální cvičení pro záda.

1. Ohýbání zpět

Postavte se rovně s nohama mírně od sebe, na šířku ramen. Položte ruce na spodní část zad nebo je překřižte na hrudi. Zhluboka se nadechněte a pomalu se začněte naklánět dozadu, ohýbejte se v pase. Snažte se udržovat rovnoměrné napětí po celé délce páteře. Poté se pomalu vraťte do výchozí polohy.

ČTĚTE VÍCE
Jak vypočítat odpisy automobilu a určit náklady na jeho opotřebení

2. Protažení zad

Lehněte si na podlahu s pokrčenými koleny. Natáhněte ruce podél těla. Při výdechu pomalu zvedněte horní část těla z podlahy a snažte se zvednout hlavu a ramena co nejvýše. Poté se pomalu spusťte na podlahu a vraťte se do výchozí polohy.

Kromě těchto cviků je také důležité dbát na polohu těla v každodenních situacích. Když stojíte nebo sedíte, měli byste mít záda rovná, neprohýbat se ani zakulacovat. Měli byste také dělat pravidelné přestávky a protahovat se, zejména při dlouhém sezení.

Ohýbání dozadu Protažení zad
1. Postavte se rovně, ruce na spodní části zad nebo je zkřížte na hrudi. 1. Lehněte si na podlahu s pokrčenými koleny a rukama podél těla.
2. Zhluboka se nadechněte a začněte se opírat, ohýbejte se v pase. 2. Při výdechu zvedněte horní část těla z podlahy, zvedněte hlavu a ramena.
3. Vraťte se do výchozí pozice. 3. Pomalu se spusťte na podlahu a vraťte se do výchozí polohy.

Video:

ZÁKLADNÍ PRINCIPY OVLÁDNOSTI SILNIČNÍHO VLAKU!#silniční autoškola#silniční vlak

Kolik tun nákladu uveze kamion | Jak nepřetěžovat kamion

Zatížení nápravy. Jaké je maximum a jak jej uplatnit?