Placení za parkování pomocí terminálu je běžnou praxí mnoha motoristů. Co však dělat, když terminál nefunguje a parkovací místo nelze zaplatit? V tomto článku vám řekneme několik jednoduchých způsobů, jak tento problém vyřešit a úspěšně zaplatit za parkování.

Nejprve věnujte pozornost svému okolí. V bezprostřední blízkosti parkoviště mohou být další terminály nebo platební místa. Projděte se trochu a věnujte pozornost okolním budovám nebo obchodům. Často jsou v nich instalovány terminály pro pohodlí návštěvníků. Pokud se takový terminál najde, postupujte podle pokynů na obrazovce a zaplaťte za parkování.

V případě, že okolí nenabízí alternativní způsoby platby, můžete kontaktovat obsluhu parkoviště a nahlásit problém s terminálem. Mohou vám nabídnout jiné způsoby platby, jako je hotovost nebo manuální bankovní karta.

Pokud všechny ostatní možnosti nefungují, můžete po obnovení terminálu zaplatit za parkování. V takovém případě zanechte poznámku s kontaktními údaji a vyčkejte na upozornění z parkoviště o nutnosti platby. Obvykle v takových situacích parkování poskytuje několik dní na zaplacení.

Jak platit za parkování

Pokud nefunguje parkovací platební terminál, existují alternativní způsoby platby:

  • Použijte mobilní aplikaci, pokud je k dispozici. Mnoho parkovacích služeb nabízí vlastní aplikace pro chytré telefony, jejichž prostřednictvím můžete platit za parkování online.
  • Použijte SMS platbu. V některých případech můžete odeslat SMS zprávu na zadané číslo s uvedením potřebných informací, jako je číslo parkovacího místa nebo platební zóny.
  • Pro hotovostní platby používejte speciální terminály. V některých městech a na parkovištích jsou speciální terminály, kde můžete za parkování platit hotově.
  • Kontaktujte parkovacího inspektora. Pokud terminál nefunguje, můžete zkusit vyhledat parkovacího inspektora nebo bezpečnostní službu, aby je na problém upozornil a zaplatil za parkování přímo.

Bez ohledu na způsob, který zvolíte, je důležité být připraven na možné nepříjemnosti a předem si prozkoumat dostupné platební možnosti za parkování na vámi požadovaném místě.

Platba za parkování v případě poruchy terminálu

1. Mobilní aplikace

Mnoho parkovacích služeb má své vlastní mobilní aplikace, které umožňují řidičům za parkování platit. Nainstalujte si předem jednu z těchto aplikací na svůj smartphone a v případě problémů s terminálem ji použijte. Aplikace obvykle nabízí platbu kreditní kartou a může poskytovat i další funkce, jako je upozornění na časovač nebo možnost prodloužit dobu parkování.

ČTĚTE VÍCE
Výhody a nevýhody nízkoprofilových pneumatik pro kola automobilů - jak zvolit optimální parametry pro zlepšení bezpečnosti silničního provozu a jízdního komfortu

2. SMS platba

2. SMS-оплата

Pokud se vám nedaří nainstalovat aplikaci nebo byste preferovali jednodušší způsob platby, můžete za parkování vždy použít platbu SMS. Na zadané číslo je zpravidla zaslána textová zpráva s informacemi o vašem voze a době parkování, po které bude z vašeho mobilního telefonu stržena odpovídající částka. Podrobné pokyny k platbě SMS jsou obvykle vyvěšeny vedle terminálu.

3. Parkovací pokladna

Pokud nejsou k dispozici všechny ostatní způsoby platby, můžete se kdykoli obrátit na pokladnu. Informujte se u pracovníků ostrahy nebo parkoviště, kde se nachází pokladna. Poskytněte jim potřebné informace o svém voze a době parkování a poté zaplaťte za parkování v hotovosti nebo kreditní kartou. Výdejna parkovacích lístků se obvykle nachází v budově, kde najdete více informací o samotném parkovišti.

I když parkovací platební terminál nefunguje, vždy můžete najít alternativní způsoby platby. Hlavní je nepropadat panice, být na takové situace připraven a seznámit se s možnými možnostmi platby za parkování předem, abyste předešli problémům.

Pokyny k platbě za parkování, když terminál nefunguje

Инструкции по оплате парковки при неработающем терминале

Pokud váš platební terminál nefunguje, budete muset pro úspěšné zaplacení parkovacího místa postupovat podle určitých pokynů. Několik jednoduchých kroků vám pomůže vyhnout se problémům a přestupkům při parkování.

Krok 1: Zkontrolujte další platební metody

Než se budete bát, že terminál nefunguje, podívejte se na další možnosti platby za parkování. Některá parkoviště nabízejí alternativní způsoby platby, jako jsou mobilní aplikace, SMS zprávy nebo online služby. Dostupné možnosti platby najdete na cedulích nebo informačních tabulích.

Krok 2: Kontaktujte komorníka nebo zákaznický servis

Pokud neexistují jiné způsoby platby nebo vám nevyhovují, kontaktujte prosím obsluhu parkoviště nebo zákaznický servis. Obsluha parkoviště vám může navrhnout jiné způsoby platby nebo vám pomoci najít alternativní parkovací místo. Tým podpory vám také může poskytnout informace o nejbližších funkčních terminálech nebo vyřešit váš problém po telefonu.

Nezapomeňte být zdvořilí a trpěliví při jednání s parkovacím personálem. Pracují na zajištění vašeho pohodlí a bezpečí a jsou připraveni vám pomoci v každé situaci.

Postupujte podle těchto pokynů a platba za parkování bude snadný a bezpečný proces, i když terminál nefunguje.

ČTĚTE VÍCE
Proč je zakázáno skladovat benzín v plastových kanystrech - nebezpečí pro život a životní prostředí

Jak správně platit za parkování, když terminál nefunguje

1. Přerozdělení parkovacího místa

1. Перераспределение места парковки

Pokud terminál na parkovišti nefunguje, je prvním krokem kontaktovat správu parkování nebo podpůrnou službu, pokud existuje. Ověřte si u nich, zda je nutné předělit parkovací místo nebo nechat auto na stávajícím místě. Mohou být schopni poskytnout určitý druh dočasného platebního ujednání, abyste nemuseli čelit pokutě.

2. Použití alternativních platebních metod

Mnoho měst má alternativní způsoby platby za parkování kromě terminálů. Pomocí mobilních aplikací můžete například platit za parkování, SMS služby nebo internetové portály. Informujte se předem o dostupnosti a možnosti použití takových platebních metod.

Je důležité, aby se: Před cestou na parkoviště si předem ověřte dostupnost a funkčnost alternativních platebních metod, abyste se nedostali do svízelné situace.

Pokud stále nemůžete zaplatit za parkování různými způsoby nebo nejsou informace o možných alternativách, doporučuje se zanechat zřetelnou poznámku o problému s terminálem na viditelném místě ve voze a písemně nebo telefonicky oznámit správě parkoviště o situaci.

Připomenutí: Pokud terminál na parkovišti nefunguje, je důležité být při placení za parkování obezřetný a maximálně poctivý. Vyhýbání se platbě může mít negativní důsledky, jako je pokuta nebo odtah vozu.

Video:

nedostatek ŘIDIČŮ TAXI. Ceny za OSGOP. Taxi novinky. vousatý muž

Jak zaplatit za parkování přes SBER pro auto v Petrohradě v aplikaci

Podvod při platbě přes POS terminál