Osmóza je proces odstraňování solí a nečistot z vody, jehož výsledkem je takzvaná „měkká“ voda. Mnoho myček aut používá k mytí aut osmózu, protože „měkká“ voda umožňuje efektivněji a bezchybně vyčistit povrch od nečistot a prachu.
Jedna z otázek, kterou mohou mít majitelé aut po umytí pomocí osmózy, je: musí auto po umytí otřít?
Odpověď závisí na mnoha faktorech:
1. Kvalita vody. Pokud vaše myčka používá kvalitní osmotickou vodu bez jakýchkoliv nečistot a solí, pak s největší pravděpodobností nemusíte auto sušit.
2. Povětrnostní podmínky. Pokud je venku slunečné počasí a auto po umytí kvílí, půjde to snadněji a rychleji.
3. Touha zachovat dokonalý vzhled vozu. Pokud si ceníte pěkného a čistého auta, vždy se doporučuje auto po umytí otřít, abyste odstranili zbývající kapky, které mohou způsobit skvrny a stopy po vysušení.
Osmóza v myčce: je možné auto neotírat?
Jednou z hlavních výhod osmózy je možnost neotírat auto po umytí. Voda je totiž již čistá a neobsahuje nic, co by mohlo zanechat skvrny na laku auta. To klientovi šetří čas a námahu a také zlepšuje kvalitu mytí.
Je však třeba poznamenat, že v některých případech může být vyžadována dodatečná povrchová úprava vozidla. Pokud jsou například silné nečistoty nebo skvrny od oleje nebo pryskyřice, doporučuje se k čištění povrchu použít speciální přípravky.
Za připomenutí také stojí, že po umytí osmózou může voda na povrchu vozu pomalu vysychat a zanechávat malé kapky. V tomto případě můžete použít jemné mikrovlákno nebo autovosk na otírání rukou, abyste dosáhli bezchybného lesku a hladkosti.
- Hlavní výhodou osmózy je naprostá absence skvrn na povrchu vozu po umytí.
- Potřeba otřít vůz závisí na stupni znečištění a přítomnosti skvrn na povrchu vozu.
- V případě silného znečištění nebo skvrn se doporučuje použít speciální přípravky na čištění povrchů.
- Po umytí osmózou můžete použít měkké mikrovlákno nebo autovosk, pokud je nutné ruční otření.
Princip činnosti ultrafiltračního systému
Princip činnosti ultrafiltračního systému je založen na tlaku. Voda je do membrány přiváděna pod tlakem a jejími póry mohou pronikat pouze molekuly vody, které zanechávají všechny ostatní nečistoty. Voda se tak při průchodu ultrafiltračním systémem stává čistou a bezpečnou pro pití nebo domácí použití.
Ultrafiltrační systém obvykle obsahuje několik součástí, jako jsou předfiltry, čerpadlo, membrána a postfiltr. Předfiltry jsou navrženy k odstranění velkých částic a hlavních nečistot z vody, aby chránily membránu před poškozením a prodlužovaly její životnost. Čerpadlo poskytuje potřebný tlak pro průchod vody membránou a post-filtr zlepšuje kvalitu a chuť vyčištěné vody před konzumací.
Je důležité si uvědomit, že ultrafiltrační systém zcela neodstraní z vody všechny možné nečistoty, jako jsou některé chemikálie a těžké kovy. Proto může být v některých případech vyžadováno dodatečné čištění vody pomocí jiných metod nebo systémů.
Klady a zápory neotírání auta po osmóze
výhody:
1. Ušetřete čas
Neotírání auta po osmóze vám ušetří čas. Nebudete muset trávit čas navíc utíráním a sušením auta.
2. Snížení rizika rozvodu
Otírání stroje po osmóze může způsobit, že se na povrchu objeví šmouhy. Neotírání auta se tomuto problému vyhne a má čistší povrch.
nevýhody:
1. Sušené kapky
Necháte-li svůj vůz na vzduchu přirozeně vyschnout, riskujete, že se na povrchu vozu objeví zaschlé kapky a skvrny. To může zničit celkový vzhled vašeho vozu.
2. Vystavení povětrnostním podmínkám
Necháte-li své auto vyschnout samo, vystavíte jej povětrnostním vlivům. Déšť nebo silný vítr mohou pokrýt povrch vozu různými drobnými částečkami, které znesnadní následné čištění.
Takže klady a zápory neotírání auta po osmóze závisí na vaší osobní volbě a podmínkách prostředí. Pokud však chcete mít na autě dokonale čistý povrch, doporučuje se po osmóze provést dodatečný krok otření a osušení.