USB C – jedno z nejoblíbenějších rozhraní pro připojení periferních zařízení k počítači nebo smartphonu. Má neuvěřitelnou funkčnost a širokou škálu aplikací, což vám umožní přenášet data a nabíjet zařízení s vysokým výkonem. Jedním ze zajímavých využití USB C je schopnost nabíjet notebook.

Někdo řekne, že nabíjení notebooku vyžaduje speciální nabíječku, ale není tomu tak vždy. Pokud má váš notebook USB C port, pak jej s největší pravděpodobností budete moci využít k nabíjení. Je třeba zvážit několik důležitých bodů.

Za prvé, musíte se ujistit, že port USB C vašeho notebooku podporuje funkci nabíjení. Někteří výrobci bohužel omezují možnosti portu a jeho využití pro nabíjení notebooku není dostupné. Informace o podpoře nabíjení USB C získáte ve specifikacích svého notebooku nebo se obraťte na výrobce.

Za druhé, při použití portu USB C k nabíjení notebooku je potřeba použít kabel s vhodným napájením. Běžné kabely USB C používané k nabíjení smartphonů nebo jiných zařízení s nízkou spotřebou energie nemusí poskytovat dostatek energie. Pokud tedy plánujete nabíjet svůj notebook přes USB C, ujistěte se, že máte kabel, který je schopen dodat dostatek energie pro nabíjení vašeho zařízení.

Správné použití USB C k nabíjení notebooku může být životní hack, který vám umožní nabíjet vaše zařízení kdekoli, bez ohledu na to, že máte vyhrazenou nabíječku. Musíte však být opatrní a vzít v úvahu vlastnosti vašeho modelu notebooku, abyste předešli případným problémům.

Mohu nabíjet svůj notebook přes USB C?

Можно ли заряжать ноутбук через USB C?

Nejnovější modely notebooků jsou často vybaveny portem USB C, který umožňuje nejen přenášet data, ale také nabíjet zařízení. To je výhodné, protože díky tomu můžete jedním kabelem nabíjet různá zařízení.

Nabízí se však otázka: je možné nabíjet notebook přes USB C? Odpověď závisí na konkrétním modelu notebooku. Některé notebooky umožňují nabíjení přes port USB C, ale ne všechny.

Zda váš notebook podporuje nabíjení USB C, zjistíte podle jeho specifikací nebo pokynů výrobce. Můžete se také podívat, zda má notebook na těle symboly, které indikují podporu nabíjení USB C, jako je například blesk.

ČTĚTE VÍCE
Je bezpečné pokračovat v jízdě autem, když v jednotce uslyšíte křupání?

Je důležité si uvědomit, že ne všechny porty USB C jsou schopny nabíjet notebook. K tomu musí port podporovat Power Delivery (PD), standard rychlého nabíjení přes USB C. Pokud váš port USB C nepodporuje PD, nabíjení notebooku přes něj nebude fungovat.

USB C Port

USB C Power Delivery

Pokud váš notebook podporuje nabíjení USB C, budete potřebovat kabel s podporou PD. Ne všechny kabely USB C podporují PD, proto je důležité na to při nákupu dávat pozor.

Také stojí za zvážení, že nabíjení notebooku přes USB C může trvat déle než použití vyhrazené nabíječky. To je způsobeno nižším výkonem, který může port USB C přenést.

Různé způsoby nabíjení notebooku přes USB c

Различные способы заряда ноутбука через USB c

1. Nabíjení ze standardního USB adaptéru

1. Зарядка от стандартного USB Адаптера

Pokud váš notebook podporuje nabíjení USB-C, můžete k připojení použít běžný USB adaptér. Jednoduše zapojte konec USB-C do notebooku a druhý konec zapojte do standardní zásuvky. To je výhodné, pokud jste uvnitř a máte přístup k napájení.

2. Nabíjení z přenosné baterie

2. Зарядка от портативного аккумулятора

Pokud potřebujete nabíjet notebook mimo elektrickou zásuvku, můžete použít přenosnou baterii. K tomu budete potřebovat baterii, která podporuje USB-C Power Delivery (USB-C PD), což je nabíjecí standard pro zařízení s konektorem USB-C. Připojte baterii k notebooku pomocí kabelu USB-C na USB-C a zapněte nabíjení.

Upozorňujeme, že nabíjení z přenosné baterie může chvíli trvat a nemusí vždy zajistit úplné nabití. Proto se doporučuje používat takovou nabíječku při cestování nebo v případech, kdy není k dispozici zásuvka.

Možná omezení a problémy při nabíjení notebooku přes USB c

Возможные ограничения и проблемы при зарядке ноутбука через USB c

1. Nedostatečný nabíjecí výkon

1. Недостаточная мощность зарядки

Port USB C může poskytovat různé úrovně nabíjecího výkonu a ne všechny z nich mohou plně nabít notebook. Některé porty mohou poskytovat pouze relativně nízkou spotřebu energie, která nemusí stačit k udržení notebooku aktivního nebo k nabíjení jeho baterie. V důsledku toho se může notebook při používání určitých aplikací nebo funkcí nabíjet pomalu nebo se dokonce vybít.

2. Nekompatibilní s některými modely notebooků

2. Несовместимость с некоторыми моделями ноутбуков

Ne všechny modely notebooků podporují nabíjení USB C. Může to být způsobeno konstrukčními a hardwarovými omezeními. Než se tedy pokusíte nabíjet svůj notebook přes USB C, musíte se ujistit, že je kompatibilní s touto metodou nabíjení. Pokud není kompatibilita, pokus o nabíjení notebooku přes USB C může poškodit port nebo notebook jako celek.

ČTĚTE VÍCE
Kdo nabízí nejlepší cashback podmínky na čerpacích stanicích - srovnání bank

Video:

Lze notebook HP ProBook G7 430 nabíjet přes Type-C s nabíjením Baseus 65W? Na odpověď se podíváme ve videu.

Nabíjejte rychle, pohodlně a je to! Power banka Lenovo USB-C pro notebook

Co dělat, když se baterie na vašem notebooku nenabíjí Dva způsoby, POZOR.