Německo je krásná země známá svými fantastickými silnicemi, krásnou krajinou a dokonalým pořádkem na silnicích. Ale co když máte auto s pravostranným řízením?

Je důležité si uvědomit, že v Německu platí pravidlo jezdit po levé straně silnice. To znamená, že vozidla včetně volantu musí být uzpůsobena pro jízdu v levém jízdním pruhu. Existují však určité výjimky.

Pokud jste zahraniční turista, jehož pravostranné řízení neodpovídá německým silničním předpisům, budete moci řídit po zemi. Důrazně se však doporučuje mít přídavná zrcátka pro zajištění správné viditelnosti na silnici.

Buďte připraveni na to, že vaše činy na silnici mohou způsobit nespokojenost a podráždění ostatních řidičů. Proto je třeba být obzvláště obezřetní a dodržovat pravidla silničního provozu. Nezapomeňte také, že v Německu je nezákonné předjíždět zprava, takže buďte opatrní při změně jízdního pruhu.

To je otázka!

Zajímalo by mě, jestli je možné v Německu řídit auto s pravostranným řízením? Tato otázka trápí mnoho zahraničních řidičů, zejména těch, kteří jsou zvyklí jezdit vlevo. V Německu se totiž jezdí vpravo a všechna auta jsou vybavena levostranným řízením.

Řidiči, kteří jsou zvyklí řídit vozidlo po pravé straně a řídit vozidlo s řízením vpravo, se mohou při jízdě v Německu setkat s určitými obtížemi. Za prvé, viditelnost na silnici může být obtížná, protože řidič sedí na opačné straně vozovky. Za druhé, mnoho vozů je vybaveno různými systémy, tlačítky a knoflíky, které jsou umístěny pro pohodlí řidiče s levostranným řízením.

Za zvážení také stojí, že pravidla silničního provozu v Německu se mohou lišit od těch, na která jste zvyklí. Řidiči s pravostranným řízením by se měli připravit na to, že místní řidiči ne vždy dodržují předpisy a nemusí si vás všimnout, zejména při odbočování a změně jízdního pruhu.

Je však možné si v Německu na přechodný pobyt pronajmout auto s pravostranným řízením. Ale musíte si uvědomit, že to nemusí být nejpohodlnější a nejbezpečnější možnost pro jízdu v zemi.

V důsledku toho lze odpověď na otázku o možnosti řídit v Německu s pravostranným řízením formulovat následovně: technicky taková možnost existuje, ale pro řidiče zvyklé řídit vlevo a řídit může být nebezpečná a nepohodlná. vůz s levostranným řízením.

ČTĚTE VÍCE
Obnovení nabití autobaterie - účinné metody a doporučení

Dá se v Německu řídit s pravostranným řízením?

V Německu se stejně jako ve většině evropských zemí jezdí vpravo. To znamená, že auta v Německu mají levostranné řízení a jezdí po pravé straně vozovky. Vozidla s pravostranným řízením určená pro jízdu vlevo přitom v Německu zakázána nejsou.

Pokud však plánujete v Německu řídit auto s pravostranným řízením, je třeba zvážit několik důležitých bodů:

1. Další problémy při předjíždění a parkování

1. Дополнительные проблемы при обгонах и парковке

Řízení ve vozidle s pravostranným řízením může být obtížnější v situacích, kdy je vyžadováno předjíždění nebo parkování. V Německu, stejně jako ve většině zemí, kde se jezdí vpravo, dochází k předjíždění na levou stranu, což může ztížit manévrování ve vozidle s pravostranným řízením.

2. Pravidla silničního provozu

V Německu platí určitá pravidla silničního provozu, která se musí přísně dodržovat. Pokud plánujete v Německu řídit auto s pravostranným řízením, určitě se s nimi seznamte a ujistěte se, že je dokážete dodržovat.

Obecně platí, že ačkoliv řízení vozu s pravostranným řízením v Německu není zakázáno, může to představovat určité potíže a vyžaduje zvýšenou opatrnost. Proto se před cestou doporučuje pečlivě zvážit pro a proti a učinit informované rozhodnutí.

Jak se s tím vypořádat?

Pokud máte auto s pravostranným řízením a plánujete cestu do Německa, je třeba zvážit několik důležitých bodů.

1. Půjčení auta: V Německu jsou vozy s pravostranným řízením nabízeny k pronájmu velmi zřídka. Zkontrolujte si tyto informace předem, abyste předešli problémům.

2. Pravidla provozu: Německo obecně dodržuje pravidla pravostranného provozu. Pokud však máte auto s pravostranným řízením, pak je třeba dávat pozor zejména na křižovatkách a při provádění manévrů, abyste neohrozili ostatní účastníky silničního provozu.

3. Překračování hranic: Při překračování hranic vozem s pravostranným řízením mějte na paměti, že některé evropské země po vás vyžadují doklady potvrzující, že váš vůz splňuje technické požadavky (například bezpečnostní certifikát). Tyto požadavky si předem ověřte.

4. Adaptace: Pokud pravidelně řídíte auto s pravostranným řízením, budete potřebovat nějaký čas, abyste se v Německu přizpůsobili provozu s levostranným řízením. Buďte opatrní a dodržujte dopravní předpisy, abyste zajistili bezpečný výlet.

Je důležité si uvědomit, že bezpečnost je nejvyšší prioritou. Pokud si nejste jisti svou schopností řídit v Německu auto s pravostranným řízením, doporučuje se vyhledat profesionální řidiče nebo použít veřejnou dopravu.

ČTĚTE VÍCE
Jak správně odstranit zkrat v bateriové bance a zabránit vzniku nouzových situací?

Servis vozidla, které nemá pravostranné řízení

Pokud se rozhodnete pořídit si auto s levostranným řízením v Německu, je důležité, abyste věděli, že jeho údržba může vyžadovat některé speciální funkce. Navzdory tomu, že většina aut v Německu má pravostranné řízení, není těžké najít specialisty, kteří obsluhují vozy s levostranným řízením.

Při nákupu vozu s levostranným řízením v Německu je důležité vzít v úvahu, že některé náhradní díly mohou být jiného typu než pro vozy s pravostranným řízením. Proto se před zahájením servisu svého vozidla musíte ujistit, že potřebné náhradní díly budou dostupné k objednání nebo zakoupení ve vašem regionu.

Rovněž stojí za zvážení, že servis vozidla s levostranným řízením může znamenat vyšší náklady, zejména pokud je vyžadováno speciální vybavení nebo služby. Před pořízením vozu s levostranným řízením se proto doporučuje zhodnotit možné náklady na jeho servis ve vašem regionu.

Pro servis vozidla s levostranným řízením je také důležité najít spolehlivé a zkušené servisní středisko, které se specializuje na servis těchto vozidel. Při výběru servisního střediska věnujte pozornost jejich zkušenostem s prací s vozidly s levostranným řízením, dostupností potřebného vybavení a certifikátů.

Co říká zákon?

V Německu existuje zákon, který reguluje provoz na silnicích. Podle tohoto zákona musí mít všechna auta možnost řídit po pravé straně vozovky a mít levostranné řízení.

To znamená, že vozidla s pravostranným řízením, včetně těch zakoupených mimo zemi, mají v Německu zakázáno řídit po pravé straně. Výjimku tvoří vozidla registrovaná v zemích s levostranným provozem, ale dočasně umístěná v Německu.

V případě porušení tohoto zákona může být řidiči uložena pokuta a/nebo zákaz řízení vozidla s pravostranným řízením.

Video:

ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ V NĚMECKU – NOVÉ PRAVIDLO!

ROZMĚRY VOZU!☝skvěle jednoduché!Teď to budete vědět!

5 plusů a jedno obrovské mínus aut s pravostranným řízením z Japonska. Zelený koutek říjen 2022.