Klíče s imobilizérem jsou každým rokem stále častější u vozů různých značek a modelů. Jejich hlavním úkolem je zajistit bezpečnost vozidla a chránit jej před neoprávněným přístupem. Co když jste ztratili klíč k imobilizéru nebo potřebujete duplikát?

Možnost duplikovat klíč pomocí imobilizéru závisí na konkrétním systému a výrobci vozidla. Některé společnosti poskytují možnost vytvořit duplikát klíče prostřednictvím svých oficiálních servisních středisek. Tento proces však může být poměrně drahý a nějakou dobu trvat.

Existují i ​​specializované dílny, které vyrábějí duplikáty klíčů s imobilizérem. Mají potřebné vybavení a zkušenosti pro práci s různými zabezpečovacími systémy. Než se však na takovou dílnu obrátíte, měli byste se ujistit o její pověsti a profesionalitě, abyste předešli případným problémům a neoprávněnému přístupu k vašemu vozu.

Duplicitní klíče s imobilizérem: Life hacks

Дубликаты ключей с иммобилайзером: лайфхаки

Přesnou kopii klíče s imobilizérem si můžete vytvořit pouze u autorizovaného prodejce. Existují však některé životní hacky, které vám mohou pomoci ušetřit čas a peníze.

  1. Uložte kód imobilizéru. U mnoha vozů lze kód imobilizéru nalézt v dokumentaci nebo na speciálním štítku nalepeném na motorovém prostoru nebo pod dveřmi řidiče. Zapište si tento kód a uschovejte jej na bezpečném místě. Pokud klíč ztratíte, můžete kontaktovat autoservis s kódem a objednat duplikát klíče s imobilizérem.
  2. Použijte univerzální imobilizér. Někteří výrobci vyrábějí univerzální imobilizéry, které lze instalovat na systémy ochrany proti krádeži různých automobilů. Obraťte se na specializovaný autoservis a zjistěte, zda je takový imobilizér vhodný pro váš vůz.
  3. Obraťte se na firmu, která se specializuje na autoalarmy. Některé společnosti nabízejí službu výroby duplikátů klíčů s imobilizérem. Vybaví vás speciálním zařízením, které rozpozná váš klíč a nastartuje motor.

Je důležité si uvědomit, že použití jakýchkoliv life hacků nezaručuje 100% výsledky a může s sebou nést určitá rizika. Pokud si nejste jisti svými dovednostmi nebo zkušenostmi, doporučuje se kontaktovat odborníka, abyste se vyhnuli nepříjemným následkům.

Jak si sami vyrobit duplikát klíče s imobilizérem

Как сделать дубликат ключа с иммобилайзером самому

Získání duplikátu klíče s imobilizérem může vyžadovat určité znalosti, dovednosti a specializované vybavení. Ve většině případů je třeba kontaktovat autoservis nebo prodejce, který se specializuje na poskytování služeb výroby duplikátů klíčů s imobilizérem.

ČTĚTE VÍCE
Co zahrnuje proces výměny podvozku automobilu?

Důvodem je skutečnost, že imobilizéry používají různé šifrovací algoritmy, které chrání auta před neoprávněným přístupem. Bez specializovaného vybavení a softwaru nakonfigurovaného pro konkrétní model vozu je téměř nemožné duplikovat klíč s imobilizérem sami.

Proces krok za krokem

Поэтапный процесс

Pokud se přesto rozhodnete zkusit duplikovat klíč imobilizéru sami, budete potřebovat následující nástroje a materiály:

  • Specializované zařízení pro programování imobilizérů;
  • Nový klíč, kterému bude nutné přidělit přístup k systému imobilizéru;
  • Příslušná dokumentace (klíčové programovací pokyny) od výrobce vozu.

Jakmile připravíte veškeré potřebné vybavení a materiály, můžete přistoupit k následujícím krokům:

  1. Připojte specializované zařízení pro programování imobilizérů k systému vozidla.
  2. Postupujte podle pokynů pro programování klíčů poskytnutých výrobcem vozidla.
  3. Vložte nový klíč do zapalování a počkejte, až jej systém imobilizéru rozpozná.
  4. Po úspěšném naprogramování nového klíče otestujte, zda funguje správně a má přístup k systému imobilizéru.

Je však třeba poznamenat, že tento postup může být složitý a vyžaduje specializované dovednosti. Abyste předešli případným problémům a poškozením, doporučuje se obrátit se na odborníky, kteří mají zkušenosti s prací s klíči imobilizéru a jejich programovacím vybavením.

Kde mohu duplikovat klíč s imobilizérem?

Где можно сделать дубликат ключа с иммобилайзером

Jednou z nejspolehlivějších možností je kontaktovat autoservis oficiálního prodejce vaší značky vozu. Tito specialisté mají přístup k originálním klíčům a softwaru, což jim umožňuje přesně kopírovat vaše imobilizéry. Je však třeba vzít v úvahu, že náklady na služby v takových autoservisech mohou být vyšší než v jiných servisech.

Další možností je kontaktovat specializované autoservisy, které s autoelektronikou pracují. Takoví mistři mají potřebné vybavení a znalosti k výrobě duplikátu klíče s imobilizérem. Obvykle jsou náklady na takové služby nižší než u oficiálních prodejců.

Můžete také kontaktovat obchody s autodoplňky, které nabízejí klíčové duplicitní služby. Specialisté v takových obchodech většinou vědí, jak různé imobilizéry fungují a mohou vám pomoci vytvořit kopii klíče.

Bez ohledu na zvolenou možnost je před zhotovením duplikátu klíče s imobilizérem důležité ujistit se, že technici mají potřebné znalosti a zkušenosti s prací s takovými bezpečnostními systémy. To pomůže vyhnout se chybám a potenciálním problémům v budoucnu.

Jak vybrat spolehlivé místo pro výrobu duplikátu klíče s imobilizérem

Как выбрать надежное место для изготовления дубликата ключа с иммобилайзером

1. Zkontrolujte pověst mistra nebo společnosti

1. Проверьте репутацию мастера или компании

Než pověříte zámečníka nebo firmu zhotovením duplikátu klíče, doporučuje se provést průzkum. Prostudujte si recenze a hodnocení na webových stránkách věnovaných klíčovým duplikačním službám. Dbejte na zkušenosti a kvalifikaci řemeslníků, stejně jako na použité vybavení a technologie.

ČTĚTE VÍCE
Na jakou vzdálenost funguje kamera dopravní policie a zaznamenává přestupky?

2. Zkontrolujte dostupnost potřebného vybavení a softwaru

2. Уточните наличие необходимого оборудования и программного обеспечения

K vytvoření duplikátu klíče s imobilizérem je zapotřebí speciální vybavení a software. Ujistěte se, že technik nebo společnost, které důvěřujete, má vše, co k tomu potřebujete. Přítomnost moderního vybavení zvyšuje pravděpodobnost úspěšné výroby duplikátu klíče.

3. Věnujte pozornost zárukám a podmínkám

3. Обратите внимание на гарантии и условия

Spolehlivé místo pro zhotovení duplikátu klíče s imobilizérem Vám poskytne záruky na provedené práce. Zjistěte, jaké záruční podmínky jsou nabízeny a jak dlouho nás musíte v případě problémů kontaktovat. Důležité je také ujasnění cen za služby a možnost rychlého vyřízení objednávky.

V důsledku toho, abyste si vybrali spolehlivé místo pro výrobu duplikátu klíče s imobilizérem, musíte provést průzkum, zjistit pověst, zkušenosti a kvalifikaci řemeslníků a také dostupnost potřebného vybavení a softwaru. . Záruky, podmínky a ceny jsou také důležitými faktory při výběru místa pro zhotovení duplikátu klíče.

Video:

Ztratil jsem svůj poslední klíč od auta – CO DĚLAT? // Praktické rady od služby Billprime

NEJLEPŠÍ ZPŮSOBY VYJMUTÍ KLÍČE ZE ZÁMKU

Jak dostat čip z klíče od auta a nastartuje auto poté?