Mytí auta je důležitým postupem, jak zachovat jeho vzhled a chránit jej před různými vnějšími vlivy. Málokdo si však myslí, že mytí se neomezuje pouze na mytí těla. Neméně důležitým krokem v procesu mytí je také otření těla po dokončení procedury.

Tělo se otírá měkkým hadříkem nebo mikrovláknem. Umožňuje vám odstranit zbytkovou vodu, která se na povrchu vozu může stát zdrojem problémů: výskyt kapek a skvrn, stejně jako tvorba skvrn a nepříjemný zápach. Povrch karoserie musí být zcela suchý, aby se zabránilo vzniku problematického pásu škrábanců a koroze.

Důležité je také poznamenat, že otření karoserie pomáhá udržovat lesk a barvu vozu. Očištěním povrchu od zbytkové vody a saponátů vylepšíte nejen vzhled svého vozu, ale také prodloužíte jeho životnost. To je důležité zejména v regionech s nepříznivými klimatickými podmínkami, kde je častý déšť a sníh a sůl a písek na silnicích může drhnout povrch karoserie a způsobit korozi.

Proč potřebujete otřít karoserii po umytí auta

Za prvé, otření těla pomáhá předcházet skvrnám a šmouhám. Když voda na karoserii samovolně zasychá, mohou se tvořit různé usazeniny, jako jsou malé kapky vody, minerální soli nebo detergent. Když tyto usazeniny zaschnou, zanechají stopy, které mohou být na těle viditelné ve formě skvrn nebo pruhů. Abyste tomu zabránili, je nutné po umytí karoserii otřít, odstranit vlhkost a zabránit tvorbě šmouh.

Za druhé, otření karoserie pomáhá předcházet korozi. Voda, zvláště s přídavkem saponátu, je dobrým vodičem elektrického proudu. To znamená, že pokud na těle zůstane vlhkost, může to zvýšit pravděpodobnost koroze, zejména na kovových površích. Otření karoserie po umytí pomáhá odstranit vlhkost a zabraňuje hromadění vlhkosti na těžko dostupných místech, což pomáhá udržovat karoserii v dobrém stavu.

Za třetí, otírání těla pomáhá udržovat jeho lesk. Když voda zaschne sama o sobě, může na karoserii zanechat nevzhledné vodní skvrny, které zhoršují vzhled vozidla. Otření těla po umytí umožňuje odstranit vodu z povrchu těla, zachovat jeho lesk a estetickou přitažlivost.

Takže výsledky otírání karoserie po umytí auta jsou zřejmé. Budete potěšeni leskem a čistotou svého vozu a také prodloužíte jeho životnost tím, že zabráníte vzniku skvrn, šmouh a koroze.

ČTĚTE VÍCE
Jak přihlásit auto pro důchodce bez řidičáku - podrobný návod

Zachování vzhledu a barvy karoserie

Po každém mytí auta se doporučuje otřít karoserii suchým a čistým hadříkem nebo mikrovláknem. Tím se odstraní zbývající voda a zabrání se skvrnám, které mohou časem vést ke korozi a poškození laku.

Kromě toho je důležité pravidelně používat ochranné leštidla nebo vosky pro zachování barvy karoserie. Na povrchu karoserie vytvoří neviditelný ochranný film, který ji ochrání před působením agresivních faktorů prostředí, jako je sluneční záření, ptačí trus, dehet a silniční nečistoty.

Také se doporučuje pravidelně leštit tělo. To pomůže obnovit a vyleštit povrch vozu, stejně jako odstranit drobné škrábance a stopy hmyzu.

Nesmíme zapomenout ani na zimní období. Soli a chemikálie používané k ošetření vozovek mohou být pro karoserii auta extrémně agresivní. Proto se doporučuje pravidelně umývat spodní část, aby se odstranila všechna činidla a zabránilo se korozi.

Tipy pro péči o tělo:
Po každém mytí otřete tělo suchým a čistým hadříkem.
Pro zachování barvy karoserie používejte ochranné leštidla a vosky
Pravidelně leštěte, abyste dodali lesk a odstranili škrábance
V zimě umyjte spodní část těla, abyste odstranili činidla

Prevence vodních skvrn

Предотвращение образования водных разводов

Vodní skvrny na karoserii mohou po umytí vozu zanechat nepříjemné stopy, které jej zbarvují šedobílými pruhy. Mohou se tvořit v důsledku odtékající vody obsahující detergenty a nečistoty, které se obtížně odstraňují.

Zabránění vzniku takových rozvodů lze dosáhnout následujícími způsoby:

Použití speciálních sušicích přípravků

Sušení auta po umytí je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zabránit tvorbě vodních stop. K tomuto účelu je lepší použít speciální měkké hadry z mikrovlákna nebo fén do auta, který karoserii rychle vysuší. Při stírání je důležité se vyvarovat použití hrubých materiálů nebo síly, aby nedošlo k poškrábání laku.

Použití odvlhčovače

Odvlhčovač je skvělý způsob, jak zabránit tvorbě vodních skvrn. Pomůže odstranit zbývající vlhkost z těla a jeho těžko dostupných míst, jako jsou praskliny a záhyby. Chcete-li to provést, nainstalujte do auta přes noc nebo několik hodin po umytí odvlhčovač.

Dodržováním těchto jednoduchých doporučení udržíte karoserii vozu v perfektním stavu a zabráníte tvorbě vodních skvrn po umytí.

ČTĚTE VÍCE
Je bezpečné táhnout auto s automatickou převodovkou? Odborná odpověď!

Prevence poškození mrazem a solí na vozovkách

Zimní období je doprovázeno nízkými teplotami a také používáním soli na silnicích pro boj se sněhem a ledem. Tyto faktory mohou způsobit vážné poškození karoserie vašeho vozidla, pokud nepřijmete správná opatření. Proto je velmi důležité tělo po umytí otřít, zvláště v zimě.

Frost – To je jedna z hlavních hrozeb pro karoserii auta. Když voda zbývající na těle po umytí zamrzne, může to vést k tvorbě ledových špuntů v pláštích dveří, oknech a dalších otvorech. Poškození ledem může způsobit problémy s otevíráním a zavíráním dveří a může poškodit povrchovou úpravu a lak vašeho vozu.

SůlNebezpečným faktorem je také použití na silnicích. Sůl může zůstat na karoserii vozu po jízdě po slané vozovce a vést ke korozi a poškození povrchové úpravy. Sůl ovlivňuje především spodek karoserie, kde se může hromadit a vést k rezivění. Sůl ale může poškodit i lak a další povrchy vozu.

Aby nedošlo k poškození mrazem a solí, je nutné auto během zimy pravidelně mýt. Po umytí byste měli tělo důkladně opláchnout a osušit, zejména věnujte pozornost otvorům a spodní části těla. Zabránění poškození organismu mrazem a solí může pomoci i použití neutralizačních prostředků nebo ochranných nátěrů.

Pamatujte, že správná péče a ochrana karoserie vašeho vozu v zimním období pomůže udržet jej ve výborném stavu a prodloužit jeho životnost.

Video:

Voskování auta v samoobslužné myčce. Proč a jak správně?

Jak rychle a snadno umýt černé auto bez skvrn a šmouh

NIKDY NENANÁŠEJTE VOSK NA KAROSÉRIU VOZU