Ztráta klíčenky od autoalarmu může být pořádná nepříjemnost. Co dělat, když se klíč budíku ztratí? Na odpověď na tuto otázku se podíváme v tomto článku.

Nejprve musíte pochopit, jaký druh poplašného systému je na vašem autě nainstalován. Na trhu je nyní mnoho různých modelů a každý má své vlastní vypínací funkce. Ve většině případů však existuje několik univerzálních způsobů, jak se vyrovnat se ztrátou klíčenky.

Nejprve můžete zkusit použít náhradní klíčenku, pokud ji máte. Nemusí být synchronizované s poplašným systémem, ale často jsou nastaveny na několik kláves najednou. Zkuste tuto funkci zkontrolovat a pokud je to možné, věnujte nějaký čas synchronizaci klíčenek.

Za druhé, resetování alarmu může pomoci. Chcete-li to provést, musíte najít hlavní vodič alarmu a dočasně jej odpojit. Ve většině případů se to provádí odpojením záporného pólu baterie. Po odpojení baterie počkejte několik minut, poté kabel znovu připojte a zkontrolujte, zda alarm funguje.

A nakonec, pokud vše ostatní selže, jediným řešením situace může být kontaktovat specialisty. S vypnutím alarmu bez klíčenky vám pomůže autoservis nebo zástupce servisního střediska. Při kontaktu s profesionály je důležité uvést všechny dostupné informace o alarmu, abychom specialistům co nejvíce usnadnili práci.

Vypnutí alarmu při ztrátě klíčenky: 3 efektivní způsoby

Отключение сигнализации при потере брелока: 3 эффективных способа

1. Vyžádejte si u svého prodejce náhradní klíčenku

První a nejspolehlivější metodou je vyžádat si náhradní klíčenku u prodejce, u kterého jste vůz zakoupili. K tomu budete muset doložit potřebné doklady a doklad o vlastnictví vozidla. Prodejce nahradí ztracený přívěsek na klíč za nový, který bude spárován s vaším vozidlem a starý přívěsek deaktivuje.

2. Použijte záložní klíčenku

Druhým způsobem je použití záložního přívěsku na klíče. Pokud jste si předem zaregistrovali záložní klíčenku, budete ji muset použít pouze k vypnutí alarmu. Pokud nemáte záložní přívěsek na klíče, doporučujeme se obrátit na svého prodejce a získat nový přívěsek na klíče.

3. Obraťte se na profesionály

Třetí metodou je kontaktovat profesionály, kteří mají zkušenosti a znalosti k deaktivaci alarmu bez použití klíčenky. Takové služby nabízejí specialisté, kteří provedou příslušný postup a vypnou alarm. Stojí však za zvážení, že to může být drahá možnost a zabere to čas.

ČTĚTE VÍCE
Jak bezpečně a správně objíždět dvouproudý kruhový objezd

Použití náhradního přívěsku na klíče

Использование запасного брелока

Pokud jste ztratili klíčenku od alarmu a nemůžete ji vypnout, pomůže vám náhradní klíčenka. Zde jsou kroky, které je třeba dodržet:

 1. Najděte náhradní klíčenku na alarm.
 2. Zkontrolujte funkčnost tlačítek a indikátorů a ujistěte se, že je v provozuschopném stavu.
 3. Přibližte se k vozidlu a najděte nejbližší výstražnou kontrolku. Obvykle se nachází na sloupku řízení nebo na přístrojové desce.
 4. Stiskněte tlačítko vypnutí na náhradním přívěsku klíče. Obvykle je označen ikonou „otevřeného zámku“.
 5. Zkontrolujte, zda je alarm deaktivován pohledem na kontrolky na autě. Měly by zhasnout nebo signalizovat, že je alarm vypnutý.

Použití náhradního přívěsku na klíče vám umožní ovládat poplašný systém vašeho auta, dokud nebudete moci vyměnit ztracený přívěsek nebo získat nový. Buďte opatrní a uschovejte si náhradní klíčenku na bezpečném místě, abyste ji neztratili.

Programování alarmu pro novou klíčenku

Программирование сигнализации на новый брелок

Když ztratíte bezpečnostní klíč od auta, musíte ho obvykle vyměnit za nový, abyste mohli dál používat bezpečnostní systém svého auta. Než však použijete novou klíčenku, musíte ji naprogramovat, aby fungovala s vaším poplašným systémem.

Programování nového přívěsku se může lišit v závislosti na modelu a značce alarmu, proto byste se měli řídit pokyny dodanými s vaším novým přívěskem. Pokyny uvádějí nezbytné kroky pro synchronizaci a konfiguraci klíčenky tak, aby mohla interagovat s autoalarmem.

Zde je obecný akční plán pro programování nového přívěsku na klíče:

 1. Vyhledejte pokyny dodané s vaší novou klíčenkou. Může být součástí balení nebo je k dispozici ke stažení z webu výrobce.
 2. Přečtěte si pokyny a zjistěte, která tlačítka musíte na své nové klíčence použít, abyste ji naprogramovali.
 3. Nastupte do auta a zavřete všechny dveře.
 4. Vložte klíč do zapalování a otočte jej do polohy “On”.
 5. Podle pokynů stiskněte a podržte určitá tlačítka na novém přívěsku na klíče. To obvykle vyžaduje provedení specifické sekvence stisknutí tlačítka.
 6. Po provedení správné sekvence tlačítek na nové klíčence a autoalarmu by měl potvrdit úspěšné naprogramování klíčenky například světelným nebo zvukovým signálem.

Máte-li potíže s programováním vašeho nového přívěsku na klíče, doporučujeme vám kontaktovat výrobce alarmu nebo prodejce vozidla a požádat o další pomoc nebo pokyny.

ČTĚTE VÍCE
Může být čistý elektrolyt bezpečně použit v baterii - dopad na účinnost a problémy bez rozpouštědla

Mějte na paměti, že proces programování nového přívěsku se může lišit, takže výše uvedené informace jsou obecné informace a mohou se lišit pro každý model alarmu a klíčenku.

Kontaktování specialistů na autoalarmy

Обращение к специалистам по автосигнализации

Pokud máte potíže s vypnutím alarmu po ztrátě klíčenky, doporučujeme obrátit se na specialisty na autoalarmy. Pouze zkušený technik může nabídnout nejlepší řešení problému a úspěšně deaktivovat alarm ve vašem voze.

Specialisté na autoalarmy mají potřebnou kvalifikaci a zkušenosti s prací s různými zabezpečovacími systémy automobilů. Mají znalosti o principech fungování různých modelů alarmů a vědí, jak efektivně obejít obtíže spojené se ztrátou klíčenky.

Při volání specialistů na autoalarmy je důležité být připraven poskytnout informace o vašem voze a alarmu, jako je značka a model vozu a model a výrobce alarmu.

Specialisté prohlédnou váš vůz a vyhodnotí stav poplašného systému. Budou vám také moci nabídnout různé možnosti, jak problém vyřešit, včetně výměny přívěsku na klíče, deaktivace specifické funkce alarmu nebo úplné deaktivace bezpečnostního systému.

Neměli byste riskovat svou bezpečnost a pokoušet se alarm vypnout sami, zvláště pokud v této oblasti nemáte dostatečné zkušenosti a znalosti. Kontaktujte profesionály, kteří vám pomohou problém vyřešit bezpečně a efektivně. Poznamenejte si kontaktní informace na nejbližšího specialistu na autoalarmy pro případ budoucích problémů.

Video:

Nouzové vypnutí alarmu tlačítkem Valet

Tlačítko Valet alarm / Kde se nachází tlačítko Valet, proč je potřeba a jak funguje

Jak vypnout budík VLASTNÍM RUKOU.