Vůně pomáhají vytvořit příjemnou a svěží vůni v domě, mají schopnost neutralizovat nepříjemné pachy a vytvořit útulnou atmosféru. Jedním z nejdostupnějších a nejjednodušších způsobů, jak vytvořit chuť, je použití jedlé sody.

Jedlá soda není jen základ pro pečení a produkt pro domácnost, ale také skvělý způsob, jak si vyrobit vlastní aroma. Jednou z hlavních výhod této příchutě je její bezpečnost: soda neobsahuje škodlivé chemikálie a nezpůsobuje alergické reakce. Soda má navíc neutrální vůni, což umožňuje její použití v různých kombinacích s éterickými oleji nebo suchými bylinkami.

K vytvoření příchuti jedlé sody budete potřebovat:

— Esenciální olej (volitelné);

— Sušené bylinky (volitelné);

Chcete-li do jedlé sody přidat chuť, můžete použít esenciální olej, který zakoupíte v lékárně nebo v obchodě s přírodní kosmetikou. Stačí přidat pár kapek oleje do sklenice jedlé sody a zamíchat. Pokud dáváte přednost přírodním surovinám, můžete použít sušené bylinky. Například levandule, máta, rozmarýn nebo heřmánek. Pokud používáte bylinky, vložte je do sklenice jedlé sody a promíchejte.

Příchuť jedlou sodou lze použít v různých místnostech vašeho domova i ve vašem autě. Směs dejte do malých látkových sáčků nebo snítek jako dekoraci a umístěte je na police, okna nebo jiná místa, kde chcete, aby se vůně šířila.

Jak vyrobit aroma ze sody?

Chcete-li začít, budete potřebovat jen několik ingrediencí: jedlou sodu, esenciální olej a nádobu na uložení vaší vůně. Můžete si vybrat jakýkoli esenciální olej, který se vám líbí – levandulový, citrusový, mátový nebo jiný, podle vašich preferencí.

Zde je návod, jak vyrobit příchuť jedlé sody:

  1. Připravte základní směs: smíchejte 1/2 šálku jedlé sody s 10-15 kapkami esenciálního oleje. Můžete přidat více nebo méně oleje podle toho, jak silnou chuť chcete.
  2. Vložte směs do nádob: zvolte malé nádoby, jako jsou skleněné dózy nebo mušelínové sáčky. Do každé nádoby vložte několik lžic směsi.
  3. Distribuujte příchutě: umístěte své vůně po celém domě – ve skříních, zásuvkách, v autě, na poličkách a na dalších místech, kde chcete příjemnou vůni.
  4. Aktualizujte svou vůni: Nádoby s vůní protřepejte nebo každých pár týdnů přidejte trochu nové směsi, aby vůně zůstala svěží.
ČTĚTE VÍCE
Proč není potřeba antikorozní prostředek smývat? Odpověď odborníků

Nyní víte, jak vyrobit aroma ze sody. Vyzkoušejte různé kombinace esenciálních olejů a vytvořte si své vlastní jedinečné vůně. Užijte si svěžest a příjemnou vůni u vás doma!

Jednoduché recepty

Простые рецепты

Recept 1: Ochucení jedlou sodou a esenciálními oleji

Na přípravu jedlé sody budete potřebovat:

  • 2 polévkové lžíce sody;
  • 3-4 kapky esenciálního oleje (dle vašeho výběru);
  • skleněná nádoba pro uchování aroma.

Nejprve v nádobě smíchejte jedlou sodu s esenciálním olejem. Umístěte vůni do místnosti, kde chcete, aby se vůně šířila. V případě potřeby přidejte po několika dnech další kapky oleje.

Recept 2: Soda Citrusové aroma

K výrobě sody a citrusového aroma budete potřebovat:

  • 2 polévkové lžíce sody;
  • několik kusů citrusových plodů (citron, pomeranč, grapefruit);
  • skleněná nádoba pro uchování aroma.

Nejprve nakrájejte citrusové plody na tenké plátky. Poté vložte jedlou sodu a citrusové plody do nádoby a střídejte vrstvy. Umístěte generátor vůní do interiéru, abyste rozptýlili svěží citrusovou vůni.

Srovnání receptů:

Recept Výhody Omezení
Aroma vyrobené z jedlé sody a esenciálních olejů Jednoduchá příprava, široký výběr příchutí Olej je třeba pravidelně doplňovat
Soda a citrusové aroma Přírodní a svěží vůně, snadná příprava Citrusové plody je třeba po nějaké době vyměnit.

Oblíbené příchutě

Популярные ароматы

Sodové příchutě lze vytvořit pomocí různých chuťových přísad. Zde jsou některé oblíbené příchutě, které si můžete snadno vyrobit doma:

1. Citronová vůně

Smíchejte šťávu z půlky citronu s 1 lžící jedlé sody. Pro zvýraznění vůně přidejte pár kapek citronového esenciálního oleje.

2. Vanilkové aroma

Přidejte 1 lžičku vanilkového extraktu do 1 lžíce jedlé sody. Pokud chcete přidat ještě více sladkosti, přidejte trochu cukru.

3. Citrusové aroma

Smíchejte šťávu z jednoho pomeranče, šťávu z půlky citronu a 1 lžíci sody. Pro zvýraznění vůně přidejte pár kapek pomerančového vonného oleje.

4. Levandulová vůně

Přidejte 1 lžičku sušené levandule do 1 lžíce jedlé sody. Pamatujte, že sušená levandule má výrazné aroma, takže začněte s malým množstvím a přidávejte podle chuti.

5. Ovocná vůně

Smíchejte 1 lžíci jedlé sody s 1 lžící libovolné ovocné šťávy (jablečná, broskvová, třešňová atd.). Přidejte několik kapek vonného oleje odpovídajícího ovoce pro zvýraznění vůně.

ČTĚTE VÍCE
Proč jsou světlomety automobilů neúčinné a mohou být nebezpečné pro povědomí o silnici - problémy a řešení

Vyrobit si vlastní vůni jedlé sody vám umožní vychutnat si podmanivé vůně ve vaší domácnosti. Vyberte si svou oblíbenou vůni nebo zkuste několik smícháním vytvořit jedinečný buket vůní. Nebojte se experimentovat, jen abyste si užili nádherné vůně u vás doma!

Jak používat dochucovadla jedlá soda?

1. Aromatizace vzduchu v místnostech.

Prvním způsobem je použití sodových dochucovadel, které dodají vzduchu v místnostech svěžest a příjemnou vůni. K tomu budete potřebovat misku nebo malou nádobku, ve které smícháte jedlou sodu a nějaký váš oblíbený esenciální olej, jako je levandule nebo růže. Misku s vůní pak umístěte do místnosti tak, aby neustále vydávala příjemnou vůni.

2. Odstranění nepříjemných pachů v lednici.

K odstranění nepříjemných pachů v chladničce lze použít také příchutě z jedlé sody. Chcete-li to provést, nasypte malé množství jedlé sody do víka nebo nádoby a vložte ji do chladničky. Jedlá soda pohlcuje nepříjemné pachy a poskytuje svěží a čisté prostředí ve vaší chladničce.

3. Obnovení aroma ve skříních nebo autech.

Vůně z jedlé sody můžete také použít k osvěžení vůně vašich skříní nebo auta. Můžete například naplnit ponožkový nebo látkový sáček jedlou sodou a umístit jej do skříně nebo pod autosedačku. Jedlá soda postupně uvolňuje příjemnou vůni, osvěží vzduch a eliminuje nepříjemné pachy.

Ароматизатор из соды для комнат Ароматизатор из соды для холодильника Ароматизатор из соды для шкафов
Soda aroma pro pokoje Sodová příchuť do lednice Soda Flavor pro skříně

4. Aromatizace nádobí.

Nakonec můžete použít příchutě z jedlé sody, které dodají vašemu nádobí příjemnou vůni. K tomu stačí přidat trochu jedlé sody do dřezu s horkou vodou a umýt nádobí jako obvykle. Jedlá soda pomůže odstranit nepříjemné pachy a pokrmy budou mít svěží vůni.

Nyní znáte několik zajímavých a užitečných způsobů použití jedlé sody dochucovadel. Vyzkoušejte je doma a užijte si svěží a příjemné vůně u vás doma!

Video:

Každý se ptá na recept! Nádherná vůně po celém bytě. Osvěžovač už nekupuji, vyrábím si ho sám

Přidávám jedlou sodu do prostředku na mytí nádobí a zaznamenal jsem neuvěřitelné výsledky a úspory.

Co se stane, když smícháte jedlou sodu a aviváž? A jak to může být užitečné?