mazda je japonská automobilová společnost, která je zaslouženě populární nejen v Japonsku, ale po celém světě. Kvalitu a spolehlivost vozů Mazda zná mnoho automobilových nadšenců. Ale kde přesně se tato krásná auta vyrábí?

Převážná část výroby automobilů Mazda se nachází v Rusku, Číně a Mexiku. V Rusku se vozy Mazda montují v závodě Mazda Sollers, který se nachází ve městě Vladivostok. Jedná se o jeden z nejmodernějších automobilových závodů v Rusku, kde se montují různé modely Mazda, od elegantního sedanu Mazda6 až po populární crossover Mazda CX-5.

Mazda má navíc výrobní závody v různých regionech světa. V Číně tedy existují dvě továrny, kde se montují vozy Mazda: Mazda Changchun a Mazda Nanchang. Obě továrny jsou vybaveny moderním zařízením a splňují nejvyšší standardy kvality.

Pozoruhodná je také přítomnost závodu Mazda v Mexiku, kde se vyrábí mnoho modelů Mazda pro americký a evropský trh. Závod v Mexiku je jedním z největších a nejmodernějších výrobních závodů společnosti na světě.

Místa výroby automobilů Mazda

Места производства автомобилей Mazda

Japonsko

Hlavní výrobní závod Mazdy se nachází v Hirošimě v Japonsku. Zde má společnost několik továren, které vyrábějí různé modely vozů Mazda. Sídlí zde také mateřská společnost Mazda Motor Corporation.

Čína

Mazda má společný podnik s čínskou automobilovou společností Changan Automobile ve městě Nanchang. Tato spolupráce produkuje modely Mazda pro čínský trh, jako jsou Mazda3 a Mazda CX-4.

United States

Mazda má dvě továrny ve Spojených státech, v Hills Borough, Michigan, a Salem, Mississippi. Tyto závody vyrábějí vozy Mazda pro americký trh.

Mexiko

Mazda má společný podnik s Mazdou v Mexiku, kde má dva závody – jeden ve městě Guanajuato a druhý ve městě Sanjuan. Vyrábí se zde různé modely vozů Mazda, včetně Mazda2 a Mazda3.

Thailand

V Thajsku je také závod Mazdy, který se nachází ve městě Rayong. Tento závod vyrábí Mazda2 a Mazda3 pro thajské a další trhy jihovýchodní Asie.

Rusko

V Rusku má Mazda společný podnik s ruskou společností Sollers. Závod se nachází ve městě Vladivostok a vyrábí různé modely vozů Mazda pro ruský trh.

Indie

Mazda plánuje v blízké budoucnosti postavit vlastní závod v Indii na výrobu vozů Mazda na indickém trhu.

ČTĚTE VÍCE
Jak správně zvedat stěrače auta a vyhnout se poškození skla a lišt

Výroba Mazdy v Japonsku

Производство Mazda в Японии

Výrobní závody Mazdy v Japonsku jsou rozděleny mezi několik závodů:

  • Závod v Hirošimě: Nachází se ve městě Hirošima a je sídlem společnosti. Zde se montují nejoblíbenější modely Mazda, jako jsou Mazda3, Mazda6, CX-3 a CX-5. Tento závod také vyrábí motory SkyActiv pro vozy Mazda.
  • Závod Hofu: Nachází se ve městě Hofu a je druhým největším závodem po závodě v Hirošimě. Vyrábí se zde Mazda MX-5, CX-30, CX-8 a CX-9.

Továrny Mazdy v Japonsku jsou známé svým nejmodernějším vybavením, vysoce kvalitní výrobou a přísnými normami pro bezpečnost a udržitelnost životního prostředí. Díky tomu jsou vozy Mazda vyráběné v Japonsku velmi žádané a uznávané po celém světě.

Výroba Mazdy v USA

Производство Mazda в США

Mazda zahájila výrobu ve Spojených státech koncem 1980. let. Od té doby založila několik závodů, aby uspokojila poptávku po svých vozech na americkém trhu.

Jeden z hlavních amerických závodů Mazdy se nachází v Hillsownu v Michiganu. Tento závod byl otevřen v roce 1987 a vyrábí různé modely Mazda, včetně Mazda3, Mazda6 a CX-5.

Závod v Hillsownu je jedním z největších výrobních závodů Mazdy na světě. Je vybaveno moderním vybavením a poskytuje vysokou úroveň kvality vozů.

Kromě toho má Mazda další závod ve Spojených státech, který se nachází v Salemu ve státě Illinois. Tento závod se specializuje na výrobu motorů pro vozy Mazda.

S výrobními závody v USA je Mazda schopna uspokojit poptávku po svých vozidlech v zemi a zajistit rychlé dodání a servis.

Název továrny Umístění Zahajovací rok
Hillsown rostlina Hillsown, Michigan 1987
Továrna Salem Salem, Illinois 1996

Výroba Mazdy v Číně

Производство Mazda в Китае

Pro výrobu vozů Mazda byla vytvořena společná společnost na výrobu automobilů. Changan Mazda Automobile Co., Ltd. (CMA). Byla založena v roce 2005 a je společným podnikem japonské Mazda Motor Corporation a čínské Changan Automobile Co., Ltd. CMA má několik výrobních závodů v různých oblastech Číny, včetně měst Chongqing, Chongquan a Jiangsu.

Výroba vozů Mazda v Číně úzce souvisí s národními ekonomickými zájmy a strategií rozvoje čínského automobilového průmyslu. CMA vyrábí širokou škálu modelů Mazda, včetně populárních sedanů Mazda6 a Mazda3 a také crossoverů Mazda CX-5 a Mazda CX-9. Všechny vozy jsou vyráběny pomocí pokročilých technologií a splňují vysoké standardy kvality.

ČTĚTE VÍCE
Jednoduché a efektivní způsoby, jak odmrazit zámek auta, abyste se vyhnuli problémům během chladného období

Výroba Mazdy v Číně se stala jedním z faktorů přispívajících k rozšíření přítomnosti značky na globálním trhu a posílení pozice společnosti v regionu východní Asie. Společný podnik s místními partnery umožňuje Mazdě přizpůsobit modely potřebám a preferencím čínských spotřebitelů, zajišťuje dostupnost vozidel prostřednictvím nižších cen a přispívá k rozvoji místní ekonomiky.

Video:

Syn chudého rybáře vymyslel firmu Mazda | Historie značky Mazda | Od pumpy po auta.

Takto je sestavena vaše MAZDA 6.

Ford Transit Custom pro rodinu. Vant. – složit. ve vysoce kvalitní konfiguraci a s vysokým kilometrovým výkonem.