Kavitace neboli ultrazvuková liposukce se stala v kosmetologii velmi oblíbenou procedurou. Umožňuje zmenšit objem těla a bojovat s celulitidou bez operace. Ne všichni lidé však mohou tento proces bezpečně podstoupit. Existují určité kontraindikace, které je třeba vzít v úvahu před zahájením kavitačního kurzu.

Mezi hlavní kategorie pacientů, kteří by se měli vyhnout kavitačním procedurám, patří těhotné a kojící ženy. Ultrazvukové vlny mohou nepříznivě ovlivnit zdraví plodu nebo kojence. Pokud jste tedy v této pozici, vyplatí se kavitaci odložit na vhodnější okamžik.

Také se kavitace nedoporučuje v případě závažných onemocnění, jako je rakovina, kardiovaskulární onemocnění, epilepsie, cukrovka a další chronické zdravotní stavy. V takových případech je nutné poradit se s lékařem, aby se zjistila proveditelnost postupu a jeho bezpečnost pro tělo.

Kdo neumí kavitaci? [Recenze Recenze]

Před zahájením kavitačních sezení se doporučuje konzultovat s kvalifikovaným odborníkem. Ten posoudí stav vašeho těla a řekne vám, zda můžete kavitaci dělat nebo ne.

Hlavní lékařské kontraindikace kavitačních procedur:

  • Těhotenství a kojení. Kavitace může mít negativní vliv na dětský organismus. Během těhotenství může postup způsobit předčasné kontrakce a další problémy. Během kojení mohou aktivní složky kavitace vstupovat do těla dítěte mlékem.
  • Porušení integrity kůže. Pokud má kůže rány, praskliny, vředy nebo jiná poškození, může kavitační procedura způsobit infekci a zhoršit onemocnění.
  • Onkologické onemocnění. Kavitace je kontraindikována v přítomnosti nádorů, rakoviny nebo predispozice k nim. Aktivace krevního oběhu a metabolických procesů může vést k aktivaci maligních buněk a rychlému šíření rakoviny.
  • Nemoci kardiovaskulárního systému. Lidé se zvláště citlivým srdcem na účinky ultrazvuku nebo magnetických polí by se měli zdržet kavitace, aby nedošlo k poškození těla.
  • Onemocnění střev. Kavitace může zvýšit střevní motilitu, což způsobuje bolest a nepohodlí. Při onemocněních trávicího traktu je proto lepší kavitaci odložit až do úplného uzdravení.

Je důležité si uvědomit, že tyto kontraindikace platí jak pro klasickou kavitaci, tak pro jiné kavitační metody.

Pokud existuje alespoň jedna z výše uvedených kontraindikací, kavitační procedury by měly být odloženy. Nejlepší je poradit se s lékařem a zvolit jiný způsob korekce těla nebo se ho zeptat, zda lze kavitaci provést ve vašich individuálních podmínkách.

ČTĚTE VÍCE
Jaké jsou náklady na kompletní renovaci celého vozu?

Kavitace: komu se tento postup nedoporučuje?

Těhotenství a laktemie

Během těhotenství a kojení byste se měli zdržet kavitační procedury. Není dostatek výzkumů o vlivu kavitace na vývoj plodu a stav dítěte během kojení. Proto, aby se předešlo možným negativním důsledkům, je lepší odložit postup až do konce laktace nebo do konce těhotenství.

Onkologická onemocnění

Pokud máte rakovinu, zejména v aktivní fázi, může být kavitační procedura nebezpečná a nežádoucí. V takovém případě byste se měli poradit se svým lékařem a probrat možnost zákroku.

kožní nemoci

Přestože kavitační procedura může být prospěšná pro napnutí pokožky a zlepšení textury, nedoporučuje se, pokud máte aktivní kožní onemocnění, jako je ekzém, lupénka a dermatitida. V tomto případě je možná exacerbace onemocnění a zhoršení stavu kůže.

Před provedením kavitačního postupu je třeba vzít v úvahu takové kontraindikace. V případě pochybností nebo přítomnosti jiných chronických onemocnění je nutné konzultovat lékaře, který může dát doporučení a posoudit možná rizika a přínosy zákroku.

Kontraindikace kavitace

1. Onkologická onemocnění

1. Онкологические заболевания

Kavitace je kontraindikována v přítomnosti maligních nádorů. Je to dáno tím, že při ošetření tkání ultrazvukem může docházet k mikrotraumatům a poškozením, která mohou přispívat k šíření rakovinných buněk.

2. Těhotenství a kojení

Během těhotenství a kojení se kavitace nedoporučuje. V tomto případě je to kvůli možnosti vystavení plodu a dětí ultrazvukovým vlnám.

Kontraindikace kavitace:
onkologických onemocnění
těhotenství a kojení
porušení integrity kůže nebo infekčních onemocnění
přítomnost kovových implantátů v oblasti vlivu
onemocnění jater a ledvin

Také je třeba poznamenat, že kavitace se nedoporučuje, pokud je poškozena celistvost kůže v postižené oblasti, stejně jako v případě infekčních onemocnění.

Přítomnost kovových implantátů (protézy, dlahy atd.) v oblasti expozice ultrazvukovým vlnám je také kontraindikací kavitace, protože to může ovlivnit jejich integritu a funkčnost.

Lidé s onemocněním jater a ledvin se také nedoporučuje podstupovat kavitaci, protože mohou být citlivější na účinky ultrazvuku.

Jaký druh lidí neumí kavitaci?

Za prvé, kavitace se nedoporučuje těhotným ženám. Během těhotenství dochází v těle k výrazným změnám souvisejícím s vývojem plodu a kavitace může mít negativní dopad na zdraví nastávající matky a dítěte.

Za druhé, kavitaci byste se měli vyhnout, pokud máte kožní onemocnění, jako je ekzém nebo lupénka. Tato onemocnění se mohou po zákroku zhoršit a způsobit nepohodlí a podráždění pokožky.

ČTĚTE VÍCE
Proč se na stropě objevují žluté skvrny - hlavní důvody a řešení

Vyplatí se také opustit kavitaci v případě zánětů a infekcí v těle. Kavitace může přispět k šíření infekce a špatnému zdraví.

A konečně, lidé s vážnými zdravotními problémy, jako je rakovina nebo srdeční onemocnění, by se měli před podstoupením kavitace poradit s lékařem. Lékař bude mít možnost posoudit stav pacienta a rozhodnout, zda je postup vhodný.

Je důležité si uvědomit, že před provedením kavitace se musíte vždy poradit s kvalifikovaným odborníkem.

Video:

Kdo by neměl mít zubní implantáty?

Specialistka Alina na postup vakuové kavitace

KAVITACE. VŠE O KAVITACE. CO TO JE?. VÝHODY A ZÁPORY KAVITACE