Lotus je britská automobilová společnost specializující se na výrobu sportovních vozů a automobilové závody. Lotus, založený v roce 1952 Colinem Chapmanem a jeho partnerem, si rychle získal oblibu pro svou inovativní technologii a atraktivní design svých vozů.

Během své více než 60leté existence Lotus několikrát změnil majitele. V roce 1996 společnost získala německá automobilová skupina Proton, kterou zase v roce 2017 získala čínská společnost Geely Holding Group. V důsledku této transakce se Lotus stal dceřinou společností Geely a nadále fungoval pod jejím vedením.

Geely Holding Group, založená v roce 1986, je jednou z největších automobilových společností v Číně. Vlastní několik dalších výrobců automobilů, včetně Volvo a Polestar, a investuje do nových technologií, jako jsou elektrická vozidla a bezpečnost vozidel. Akvizice Lotusu byla součástí strategie Geely rozšířit svou přítomnost na mezinárodním automobilovém trhu.

Kdo vlastní Lotus?

Кому принадлежит Lotus?

V současné době je Lotus Cars dceřinou společností skupiny Lotus Advanced Engineering a je vlastněna čínským automobilovým koncernem Geely Holding Group, který vlastní také značky Volvo, Proton a Lynk & Co.

Historie původu

История происхождения

Lotus byl založen v roce 1982 v USA.

Společnost založili Mitch Kapor a Jonathan Sachs. Jejich cílem bylo vytvořit inovativní software pro osobní počítače.

V roce 1983 společnost vydala svůj první produkt, softwarovou aplikaci Lotus 1-2-3. Tento produkt se stal extrémně populárním a široce uznávaným pro své schopnosti analýzy dat a vytváření tabulek. Lotus 1-2-3 byla první softwarová aplikace, která proměnila osobní počítače v užitečné obchodní nástroje.

Lotus a IBM

Lotus и IBM

V roce 1995 Lotus koupila IBM. Následovalo několik let produktivní spolupráce mezi oběma společnostmi. Akvizice Lotusu umožnila IBM výrazně rozšířit možnosti vývoje softwaru a posílit svou pozici na trhu.

Od té doby se Lotus stal klíčovou divizí IBM a vyrábí různé softwarové produkty, jako je platforma pro vývoj aplikací Lotus Notes a pracovní prostor IBM SmartCloud pro spolupráci.

Důsledky pro IT průmysl

Lotus sehrál významnou roli v rozvoji IT průmyslu. Softwarové produkty, které vytvořila, se staly inovativním řešením a umožnily mnoha společnostem zvýšit efektivitu jejich práce.

Dnes Lotus pokračuje ve vývoji inovativních softwarových produktů a zůstává předním vývojářem ve svém oboru.

ČTĚTE VÍCE
Srovnávací analýza - Jaký lepicí materiál zvolit - lepidlo nebo oboustrannou pásku? Výhody a nevýhody

Současní vlastníci

Текущие владельцы

V současné době je Lotus ve vlastnictví Geely Holding Group. Geli Li Shufu, zakladatel a předseda Geely, získal Lotus v roce 2017. Po akvizici společnost Geely do společnosti významně investovala s cílem aktualizovat její řadu a vrátit ji zpět na trh.

Geely je jednou z nejúspěšnějších čínských automobilových holdingových společností, která také vlastní společnosti jako Volvo a Lynk & Co.

Plány do budoucna

Budoucnost Lotusu slibuje, že bude vzrušující a inovativní. Společnost plánuje pokračovat ve vývoji a výrobě lehkých a sportovních vozů, které zůstanou věrné své tradici vysokého výkonu a designu.

Lotus se také zavázal stát se lídrem v oblasti elektrických vozidel. Společnost aktivně vyvíjí nové technologie a inovace, aby svým zákazníkům nabídla moderní elektromobily s vysokým výkonem a jedinečným designem.

Kromě toho se Lotus zaměřuje na rozšíření své přítomnosti na globálním trhu. Cílem společnosti je rozšířit svou dealerskou síť a nabídnout svým zákazníkům širší výběr modelů a služeb.

Celkově jde Lotus s dobou a snaží se zůstat jednou z nejinovativnějších a nejprogresivnějších automobilových značek na světě.

Video:

Lotus představil konkurenta BMW X6M a Lamborghini Urus

Lotus – Evoluce (1952 – 2019)! Markův příběh!

Lotosová vzpoura, Němci pláčou. Recenze nového crossoveru Lotus Eletre #car #testdrive #car