Nákup ojetého vozu může být nebezpečný, pokud si nejste jisti jeho historií. Existuje však několik způsobů, které vám umožní zkontrolovat majitele vozu a získat úplnější informace o jeho předchozím životě. V tomto článku se podíváme na několik metod, které vám pomohou zjistit, zda auto mělo vážnou nehodu, jaké má opravy a kdo je jeho současným vlastníkem.

První a nejjednodušší způsob, jak zkontrolovat majitele vozu, je kontaktovat dopravní policii. V Rusku si můžete vyžádat certifikát z databáze dopravní policie, který obsahuje informace o předchozích majitelích a také fakta o žádostech u dopravní policie a minulých dopravních nehodách. K získání těchto informací budete potřebovat znát registrační značku vozidla a vyplnit nějaké papíry.

Kromě toho existují online služby a aplikace, které poskytují informace o předchozích majitelích a historii vozu. Tyto služby můžete využít zadáním státní registrační značky vozidla nebo čísla VIN. Mohou vám nabídnout podrobné informace o opravách, údržbě, ujetých kilometrech a celkové historii vozidla. Některé z těchto služeb mohou dokonce zkontrolovat, zda vozidlo nemá kriminální minulost nebo zástavní práva.

Kontrola majitele vozu vám může pomoci učinit informovaný výběr při nákupu vašeho dalšího vozu. Pomocí těchto metod získáte co nejvíce informací a budete si jisti svým výběrem.

Jak zjistit informace o majiteli vozu?

Как узнать информацию о владельце автомобиля?

Informace o majiteli vozu můžete zjistit různými způsoby. Některé z nich jsou dostupné běžným uživatelům, jiné vyžadují speciální oprávnění nebo oprávnění.

1. Kontaktování dopravní policie

1. Обращение в ГИБДД

Nejspolehlivějším a nejoficiálnějším způsobem, jak získat informace o majiteli automobilu, je kontaktovat Státní inspekci bezpečnosti silničního provozu (STSI). K tomu je potřeba uvést nějaké údaje o voze (státní registrační značka, VIN) a musíte být zájemcem (například v případě nehody).

2. Specializované online služby

2. Специализированные онлайн-сервисы

Existují specializované online služby, které poskytují možnost zjistit informace o majiteli automobilu podle jeho státní poznávací značky. Tyto služby fungují na základě údajů, které byly získány z různých zdrojů (například od dopravní policie), a ve většině případů vyžadují platbu za poskytnuté informace.

Je důležité si uvědomit, že pro získání přístupu k údajům o majiteli automobilu prostřednictvím specializovaných online služeb mohou být vyžadovány také některé údaje o automobilu samotném a také o osobě, která je požaduje.

ČTĚTE VÍCE
Bezkontaktní mytí těla - principy fungování, výhody a doporučení pro výběr

Způsoby, jak získat informace o majiteli automobilu

Способы получить информацию о владельце авто

Když potřebujete získat informace o majiteli auta, existuje několik způsobů, jak to udělat. V tomto článku se podíváme na nejoblíbenější a nejúčinnější způsoby získávání takových informací.

1. Registrovaný požadavek na dopravní policii

Jedním z nejspolehlivějších způsobů, jak zjistit informace o majiteli automobilu, je registrovaná žádost na Státní inspekci bezpečnosti silničního provozu (STSI).

K tomu budete muset znát státní poznávací značku (GRP) automobilu a vyplnit příslušný formulář žádosti na oficiálních stránkách dopravní policie.

2. Právní poradenství

2. Консультация юриста

Pokud nemůžete požádat dopravní policii nebo informace nejsou k dispozici, můžete se obrátit na právníka specializujícího se na automobilovou problematiku. Automobiloví právníci vám mohou poskytnout informace o majiteli vozu na základě databází a oficiálních zdrojů informací, které mají k dispozici.

3. Internetové vyhledávání

3. Поиск в интернете

Kromě toho můžete na internetu vyhledávat pomocí různých online služeb a stránek, které poskytují informace o majitelích automobilů na základě otevřených zdrojů nebo jejich vlastních databází.

Je však třeba poznamenat, že takové informace mohou být neúplné nebo neaktuální, proto se doporučuje zkontrolovat jejich správnost a v případě potřeby doplnit o další zdroje.

Online služby pro kontrolu majitele vozu

Онлайн-сервисы для проверки автомобиля на владельца

V současné době existuje mnoho online služeb, které vám umožňují zkontrolovat informace o majiteli automobilu. Díky těmto službám můžete zjistit, kdo je vlastníkem vozu, jeho vlastnickou historii a také získat další užitečné informace.

Jednou z těchto služeb je Gosuslugi. Na oficiálních stránkách portálu Gosuslugi se můžete zaregistrovat a získat přístup k různým vládním službám, včetně kontroly informací o majiteli vozu. K tomu je potřeba zadat údaje o vozidle a výsledek obdržet ve formě výpisu z registru.

Další oblíbenou službou je Avto.ru. Na webu Avto.ru najdete podrobné informace o konkrétním voze podle jeho SPZ. V rámci této služby můžete zjistit informace o majiteli, historii provozu vozu a také získat informace o sepsání kupní a prodejní smlouvy.

Za zmínku stojí také služba Carfax, která poskytuje služby pro kontrolu historie vozu. Pomocí Carfaxu můžete zjistit informace o všech předchozích majitelích, servisní historii a také informace o nehodách či jiných vážných událostech souvisejících s vozem.

Je důležité si uvědomit, že přístup k některým online službám může vyžadovat platbu nebo registraci na platformě. Měli byste být také opatrní při kontrole přesnosti informací, které obdržíte prostřednictvím online služeb, protože mohou někdy obsahovat chyby nebo zastaralé informace.

ČTĚTE VÍCE
Nejčastější důvody, proč se auto ve vysokých rychlostech zastaví

Sečteno a podtrženo, používání online služeb k ověření vlastníka vozidla může být užitečné pro kupující ojetých vozů, aby získali více informací a snížili riziko nákupu problémového vozidla. Je však třeba si uvědomit, že nejspolehlivější informace o majitelích vozu jsou obsaženy v oficiálním dokumentu – PTS.

Video:

Jak získat číslo auta? Vyhledejte vlastníka podle státu číslo | Zjistěte jméno majitele vozu

AUTO JIŽ NENÍ POTŘEBNÉ! Jak ZKONTROLOVAT AUTO pomocí databáze ZDARMA!!

NIKDY TO NEDĚLEJTE při smlouvání / Jak správně smlouvat při koupi auta