Kia и Hyundai – dvě z nejznámějších a nejoblíbenějších automobilových značek na světě. Každý rok opustí výrobní linky miliony vozů těchto značek. Ale kde přesně se tyto továrny nacházejí a jak se auta vyrábějí?

Производитель Hyundai Společnost byla založena v roce 1967 a dnes se stala jednou z největších automobilových společností na světě. Továrny společnosti se nacházejí nejen v Koreji, ale také v mnoha dalších zemích, včetně USA, České republiky, Ruska, Číny, Brazílie a dalších. V Koreji se největší továrny nacházejí ve městech Ulsan, Asan a Suwon. Vyrábí modely jako Solaris, Accent, Santa Fe, převodovky a díly pro různé modely.

Co se týče značky Kia, byla založena v roce 1944 a stala se také jednou z největších automobilek. Továrny Kia se nacházejí v různých zemích, včetně Koreje, Slovenska, Mexika, Číny a dalších. Hlavním výrobním závodem je závod v Hwaseong v Korejské republice. Vyrábí se zde různé modely aut, včetně Rio, Sportage, Ceed, Optima a dalších.

Kia a Hyundai jsou výrobci automobilů

Kia Motors byla založena v Jižní Koreji v roce 1944. Dnes je Kia jedním z největších výrobců automobilů na světě. Továrny Kia se nacházejí nejen v Jižní Koreji, ale i v dalších zemích, jako jsou USA, Čína, Slovensko a Mexiko. Kia je známá svými spolehlivými a kvalitními vozy různých tříd, od kompaktních městských modelů až po prestižní SUV.

Hyundai, nebo Hyundai, je také jihokorejská automobilka založená v roce 1967. Hyundai vyrábí širokou škálu vozidel, včetně osobních vozů, SUV a užitkových vozů. Továrny Hyundai se nacházejí v různých zemích světa – od Jižní Koreje a USA po Indii a Rusko. Hyundai je známý pro svou inovativní technologii, moderní design a vysokou kvalitu svých produktů.

Oba výrobci – Kia i Hyundai – se snaží své vozy neustále vylepšovat a nabízet zákazníkům spolehlivé, moderní a pohodlné vozy. To z nich dělá jednu z nejoblíbenějších značek v automobilovém průmyslu, přičemž jejich modely mají významný podíl na celosvětovém trhu.

Místa výroby vozů Kia a Hyundai

Kia, vlastněná Hyundai Motor Group, má několik továren po celém světě. Jedna z největších továren Kia se nachází v Jižní Koreji, ve městě Suwon. Vyrábí se zde různé modely, včetně populárních Kia Rio, Kia Cerato a Kia Sportage.

ČTĚTE VÍCE
Jak vybrat správnou baterii do systému start-stop?

Hyundai má také své výrobní závody v různých zemích. V Jižní Koreji je hlavní výroba Hyundai soustředěna v oddělení Ulsan. Nachází se zde hlavní závod Hyundai a také závody Kia a Hyundai Motorsport. Hyundai se díky velkovýrobě a moderním technologiím stal jednou z předních automobilek na světě.

Kromě Jižní Koreje má Hyundai továrny v různých částech světa. Jedna z největších zahraničních továren Hyundai se nachází v USA, ve státě Alabama. Vyrábí se zde různé modely, včetně Hyundai Sonata a Hyundai Elantra.

Kromě USA má Hyundai výrobu v dalších zemích jako Čína, Indie, Česká republika nebo Turecko. To umožňuje společnosti dodávat svá vozidla po celém světě a uspokojovat potřeby mezinárodního trhu.

Kia a Hyundai tak nejsou jen jihokorejskými značkami automobilů, ale také světovými výrobci s výrobními závody v různých zemích. To jim umožňuje uspokojit potřeby automobilových nadšenců po celém světě a potvrdit jejich kvalitu a spolehlivost.

Servis vozů Kia a Hyundai

Обслуживание автомобилей Киа и Хендай

Pravidelná údržba

Základem správné péče o vůz je pravidelná údržba. Zahrnuje preventivní činnost, která vám umožní identifikovat možné problémy s vaším vozem a předcházet jim.

Servisní střediska

Сервисные центры

Pro servis vozů Kia a Hyundai existují oficiální servisní střediska. V těchto střediscích pracují zkušení specialisté, kteří procházejí pravidelnými školeními v údržbě a opravách vozů těchto značek. Servisní střediska používají originální náhradní díly, což zaručuje kvalitu a spolehlivost.

Hlavní typy práce v servisních střediscích jsou:

  • Výměna oleje a filtrů;
  • Kontrola a výměna brzdových destiček;
  • Diagnostika a opravy motorů;
  • Nastavení a výměna odpružení;
  • Výměna rozvodových řemenů a válečků;

Je důležité si uvědomit, že pravidelná údržba vozidel v servisních střediscích pomáhá předcházet vážným poruchám a zvyšuje bezpečnost na silnici.

Servis vozů Kia a Hyundai zajišťují kromě oficiálních servisních středisek i další autoservisy. Při výběru servisního střediska je však důležité vzít v úvahu jeho pověst a zkušenosti s prací s vozy těchto značek.

Video:

PŘIDAT ORIGINÁLNÍ OLEJE KIA HYUNDAI MOBIS (7SKU) DO WB, OZ, YM + KDO VYRÁBÍ OLEJE KIA?

Proč musí každý řidič vědět, kde a proč je ve voze tlačítko „Valet“?

Všichni majitelé Kia a Hyundai by to měli vědět