Toyota je jednou z nejznámějších automobilových značek na světě. Ale kdo vlastně vyrábí tuto japonskou značku? Lifehacks Lifehacks si pro vás připravil krátký vzkaz, ve kterém vám poví o hlavních hráčích v produkci Toyota.

Toyota Motor Corporation je dlouholetý výrobce automobilů se sídlem v Toyotě v Japonsku. Tato automobilka, kterou založil Kihachiro Toyode v roce 1937, je největším výrobcem automobilů na světě. Celá řada modelů, od oblíbených Toyota Corolla až luxusní Toyota Land Cruiser, vyráběný pod značkou Toyota.

Hlavní výrobní závody Toyoty se nacházejí nejen v Japonsku, ale i v dalších zemích. Například v USA se slavné modely Toyota montují v automobilkách v Texasu, New Yorku a dalších státech. Čína je zároveň oblíbená i u japonských automobilek – Toyota má v této zemi několik montážních závodů.

Kdo vyrábí vozy Toyota?

Кто производит автомобили Тойота?

Jedním z klíčových principů Toyoty je princip „kaizen“ – neustálé zlepšování. Společnost neustále usiluje o dokonalost ve výrobě automobilů a zavádí nové technologie ke zlepšení kvality a efektivity svých vozidel.

Toyota má v současné době několik továren po celém světě, včetně Japonska, USA, Francie, Velké Británie, Ruska a dalších zemí. Továrny Toyota vyrábějí automobily různých modelů a tříd, včetně městských vozů, sedanů, crossoverů, SUV a nákladních automobilů.

Výroba v Japonsku

Производство в Японии

Jednou z největších továren Toyota v Japonsku je Toyota Motor Corporation se sídlem v prefektuře Aichi na Honšú. Vyrábí různé modely aut, včetně populárních sedanů Camry a Corolla, ale i hybridních vozů, jako je Prius.

Výroba v jiných zemích

Производство в других странах

Významnou roli ve výrobě automobilů hrají také továrny Toyota v jiných zemích. Například Toyota Motor Manufacturing ve Spojených státech vyrábí vozidla pro americký trh, včetně populárních RAV4 a Camry.

Toyota Motor Manufacturing UK ve Spojeném království vyrábí vozy pro evropský trh, včetně modelů Auris a Avensis.

Kromě toho Toyota Rusko zahrnuje výrobní komplexy v Petrohradu a Vladivostoku, kde se vyrábějí vozy pro ruský trh, včetně modelu Land Cruiser Prado.

Vozy Toyota se tedy vyrábějí v různých továrnách po celém světě, aby uspokojily poptávku po různých modelech automobilů v různých zemích. Neustálý vývoj a zlepšování výroby jsou klíčovými principy Toyoty.

Historie společnosti a značky Toyota

История компании и бренда Тойота

Společnost Toyota byla založena v roce 1937 v Japonsku. Od té doby se stal jedním z největších výrobců automobilů na světě. Značka Toyota je známá svou kvalitou, spolehlivostí a inovativními technologiemi.

ČTĚTE VÍCE
Jak získat licenci při službě v armádě - podrobný průvodce pro vojenský personál

Historie Toyoty začala malou dílnou, kde se Sakichi Toyoda, zakladatel společnosti, zabýval výrobou přímých tkalcovských stavů. Po nějaké době se však Toyoda rozhodl své podnikání rozšířit a začal vyrábět auta.

S velkým úspěchem na domácím trhu začala Toyota rozvíjet zahraniční trhy. V roce 1957 byla založena dceřiná společnost v USA a poté v dalších zemích světa. Automobily Toyota se dnes prodávají v mnoha zemích a mezi automobilovými nadšenci jsou velmi žádané.

Navzdory své historii zůstává Toyota jednou z nejinovativnějších společností v automobilovém průmyslu. Neustále vyvíjí nové technologie a snaží se vytvořit udržitelnou budoucnost. Jedním z příkladů je hybridní technologie, jejíž průkopníkem byla Toyota a která si získala široké uznání po celém světě.

Značka Toyota je známá také svými principy řízení známými jako Toyota Production System. Zahrnuje koncepty neustálého zlepšování, standardizace procesů a participace všech zaměstnanců na zvyšování kvality a efektivity práce.

Výroba vozů Toyota

Производство автомобилей Тойота

Produkční kapacita

Производственные мощности

Toyota má výrobní závody v různých zemích po celém světě. Společnost má více než 50 továren po celém světě, včetně Japonska, Spojených států, Číny, Ruska, Thajska, Indie a mnoha dalších. To umožňuje společnosti být flexibilní a efektivní při dodávání vozů na trhy v různých regionech.

Inovační proces

Инновационный процесс

Toyota je známá svým inovativním přístupem k výrobě automobilů. Společnost aktivně zkoumá a implementuje nové technologie a výrobní metody, jako jsou robotické systémy, elektronicky řízené procesy a efektivní řešení pro úsporu energie. To umožňuje společnosti vytvářet vozy, které splňují moderní požadavky na bezpečnost, komfort a efektivitu.

Kvalita a kontrola

Качество и контроль

Toyota se pyšní svou filozofií neustálého zlepšování, známou jako Toyota Production System (TPS). Zahrnuje přísnou kontrolu kvality ve všech fázích výroby, zvláštní důraz na školení zaměstnanců a systematické odstraňování nedostatků. Díky tomuto přístupu Toyota zajišťuje vysokou kvalitu svých vozů a dlouhodobý spolehlivý provoz.

Výsledky

Výroba vozů Toyota je výsledkem dlouholetých zkušeností, neustálé práce na zdokonalování technologií a také pozornosti k detailu a potřebám zákazníků. Díky tomu se Toyota stala jednou z nejuznávanějších a nejdůvěryhodnějších značek v automobilovém průmyslu.

Regionální závody a divize

Региональные заводы и подразделения

Kraj Závod/Divize
Japonsko Centrální závod Toyota (Toyota Motor Corporation)
United States Toyota Motor Manufacturing, Kentucky, Inc.
Velká Británie Toyota Manufacturing UK
Francie Toyota Motor Manufacturing France
Čína Toyota Jinan (Toyota Tsusho (Čína) Co., Ltd.)
ČTĚTE VÍCE
Při odbočování vpravo jsou možné následující skřípání!

To je jen malá část všech regionálních závodů a divizí Toyota, které vyrábějí vozidla a komponenty pro různé trhy a regiony. Společnost se snaží co nejlépe uspokojit potřeby svých zákazníků po celém světě.

Video:

Toyota dělá věci

Kdo vyrábí originální oleje pro Toyota, Honda, Nissan, Mazda atd. v Japonsku. Informace pro rok 2021.

850 koní Toyota, která dokázala roztrhat M5?