Torque je pohodlná mobilní aplikace určená pro diagnostiku vozidel přes rozhraní OBD-II. Umožňuje vám v reálném čase přistupovat k různým datům a parametrům vozidla a také analyzovat a testovat systémy vozidla.

Chcete-li začít používat aplikaci Torque, budete potřebovat kompatibilní vozidlo, které podporuje protokol OBD-II, a speciální adaptér OBD-II, který budete potřebovat pro připojení k vozidlu.

Připojení adaptéru OBD-II k vozidlu se obvykle provádí zasunutím adaptéru do diagnostického konektoru OBD-II vozidla. Tento konektor je obvykle umístěn pod palubní deskou vozidla nebo v blízkosti sloupku řízení. Po připojení adaptéru k autu budete muset zapnout zapalování auta.

Po úspěšném připojení OBD-II adaptéru do auta si budete muset stáhnout a nainstalovat aplikaci Torque do svého chytrého telefonu nebo tabletu. Aplikace je dostupná v obchodě s aplikacemi Google Play. Po instalaci aplikaci spusťte a podle pokynů spárujte svůj smartphone nebo tablet s adaptérem OBD-II. Ke spárování budete obvykle muset použít bezdrátové připojení Bluetooth.

Po úspěšném spárování vašeho zařízení s adaptérem OBD-II můžete začít používat aplikaci Torque k diagnostice vašeho vozidla. Umožňuje zobrazit různé údaje a parametry vozidla, jako je rychlost, otáčky motoru, teplota chladicí kapaliny, spotřeba paliva a mnoho dalšího. Můžete také analyzovat systémy vozidla a přijímat upozornění na možné problémy nebo chyby v provozu vozidla.

Jak nainstalovat aplikaci Torque do vašeho zařízení

Как установить приложение Torque на ваше устройство

Instalace aplikace Torque do vašeho zařízení je velmi jednoduchý proces. Chcete-li začít využívat všechny jeho funkce, postupujte podle těchto kroků:

1. Otevřete na svém zařízení Google Play.

2. Do vyhledávacího pole zadejte „Torque“ a stiskněte Enter. Zobrazí se seznam výsledků vyhledávání.

3. Najděte aplikaci Torque a klikněte na její ikonu.

4. Klikněte na tlačítko „Instalovat“.

5. Počkejte, než se aplikace stáhne a nainstaluje do vašeho zařízení. To může trvat několik minut v závislosti na rychlosti vašeho internetového připojení.

6. Po dokončení instalace klikněte na tlačítko „Otevřít“ pro spuštění aplikace Torque.

Aplikace Torque je nyní nainstalována na vašem zařízení a připravena k použití! Pomocí něj můžete začít připojovat senzory a sledovat stav vašeho vozu. Šťastnou cestu!

Klíčové kroky:

Ключевые шаги:

Krok 1: Ujistěte se, že vaše zařízení Android podporuje aplikaci Torque. Kompatibilitu si můžete ověřit na oficiálních stránkách Google Play.

ČTĚTE VÍCE
Jak překonat strach a dosáhnout sebedůvěry za volantem - tipy a úleva od úzkosti

Krok 2: Přejděte na Google Play a vyhledejte aplikaci Torque. Klepnutím na tlačítko Instalovat jej stáhnete a nainstalujete do svého zařízení.

Krok 3: Po instalaci otevřete na svém zařízení Android aplikaci Torque.

Krok 4: Připojte adaptér OBD-II k portu OBD-II ve vašem autě. Porty OBD-II jsou obvykle umístěny pod volantem nebo palubní deskou.

Krok 5: Zapněte zapalování auta, abyste navázali komunikaci mezi adaptérem a vaším zařízením Android.

Krok 6: V aplikaci Torque zapněte Bluetooth a vyhledejte dostupná zařízení. Vyberte adaptér OBD-II, který by se měl objevit v seznamu.

Krok 7: Po úspěšném připojení budete připraveni používat všechny funkce a schopnosti Torque. To zahrnuje čtení a mazání chybových kódů, sledování parametrů vozidla a dokonce záznam a analýzu dat vozidla.

Pokud narazíte na nějaké problémy s vaším vozidlem, nezapomeňte zkontrolovat výsledky Torque s profesionálem.

Co dělat po instalaci

Что делать после установки

Po instalaci aplikace Torque do zařízení Android budete muset provést několik jednoduchých kroků, abyste ji mohli začít používat. Co dělat:

Krok 1: Otevřete na svém zařízení aplikaci Torque. Při prvním spuštění budete požádáni o udělení oprávnění k přístupu k vaší poloze a nastavení jako výchozí aplikace pro zařízení OBD-II. Aby aplikace správně fungovala, přijměte tato nastavení.
Krok 2: Připojte adaptér OBD-II k diagnostickému portu vašeho vozidla. Pokud ještě adaptér OBD-II nemáte, budete si jej muset zakoupit. Ujistěte se, že je adaptér kompatibilní s vaším vozidlem.
Krok 3: Nastartujte motor svého auta. Aplikace Torque by měla automaticky detekovat a komunikovat s vaším připojeným zařízením OBD-II.
Krok 4: Upravte nastavení aplikace Torque tak, aby vyhovovala vašim preferencím. Můžete si vybrat, která měřidla se zobrazí, vytvořit rozvržení řídicího panelu a přizpůsobit oznámení. Pohrajte si s nastavením, abyste z aplikace vytěžili maximum.
Krok 5: Užijte si funkce aplikace Torque! Nyní můžete sledovat parametry svého vozidla v reálném čase, získávat diagnostické chybové kódy, analyzovat data a mnoho dalšího.

Dodržováním těchto jednoduchých pokynů můžete rychle začít používat aplikaci Torque a získat maximum ze svého adaptéru OBD-II.

Požadovaná nastavení:

Обязательные настройки:

Před použitím aplikace Torque je třeba provést několik požadovaných nastavení, abyste zajistili, že bude správně fungovat.

ČTĚTE VÍCE
Zbavte se zápachu výparů - účinné lidové prostředky, které okamžitě pomohou!

1. Připojení k autu:

1. Подключение к автомобилю:

Nejprve musíte připojit zařízení OBD-II (On-Board Diagnostics) k diagnostickému portu vozidla. Obvykle je tento port umístěn na přístrojové desce nebo pod sloupkem řízení. Po připojení se ujistěte, že je zařízení zapnuté a připravené k použití.

2. Připojte se k aplikaci:

2. Подключение к приложению:

Poté si musíte stáhnout a nainstalovat aplikaci Torque do svého mobilního zařízení. Po instalaci spusťte aplikaci a projděte procesem registrace nebo se přihlaste, pokud již máte účet. Zadejte požadované údaje pro registraci do aplikace.

Poté aplikace automaticky rozpozná připojené zařízení OBD-II. Pokud není zařízení detekováno, ujistěte se, že je správně připojeno a zapnuto.

Nyní, když jste nastavili aplikaci a připojili své zařízení OBD-II, jste připraveni používat Torque k monitorování a diagnostice vašeho vozidla. Postupujte podle pokynů v aplikaci pro přístup k různým funkcím a nastavením, které Torque poskytuje.

Vezměte prosím na vědomí: Než začnete používat aplikaci Torque, přečtěte si uživatelskou příručku a seznamte se se základními principy ovládání vašeho zařízení OBD-II.

Jak používat aplikaci Torque

Как пользоваться приложением Torque

Krok 1: Instalace a nastavení

Шаг 1: Установка и настройка

Nejprve je třeba nainstalovat aplikaci Torque do smartphonu nebo tabletu. Po instalaci spusťte aplikaci a projděte procesem nastavení. Zadejte požadované informace o svém vozidle, jako je značka, model a rok. Měli byste také uvést typ motoru, palivo a objem.

Krok 2: Připojte se k autu

Шаг 2: Подключение к автомобилю

Proces připojení k vašemu vozidlu se může lišit v závislosti na modelu a typu. Ve většině případů budete potřebovat adaptér OBD-II, který se připojí k diagnostické zásuvce vozidla. Připojte adaptér ke konektoru a umístěte jej do pracovní polohy.

Krok 3: Spusťte a použijte

Шаг 3: Запуск и использование

Po úspěšném připojení přejděte do nabídky aplikace Torque a vyberte možnosti, které chcete zobrazit. Můžete si vybrat různé metriky, jako je rychlost, otáčky motoru, teplota a další, v závislosti na podporovaných senzorech vašeho vozidla.

Kromě toho má aplikace možnost zaznamenávat data během cesty a po cestě je také prohlížet a analyzovat. Můžete ukládat a porovnávat data napříč různými cestami, což vám umožní sledovat změny a identifikovat jakékoli problémy s vaším vozidlem.

Je důležité si uvědomit, že při používání aplikace Torque musíte dodržovat pravidla bezpečnosti silničního provozu. Vyhněte se roztržitému řízení a nepoužívejte aplikaci při řízení.

ČTĚTE VÍCE
Kolik stojí výměna třmenu auta a jak si na tuto práci vybrat spolehlivého technika?

Video:

Nastavení ELM 327 Torque Scenic 3 Megan 3 dci1.5

Torque Lite & Bluetooth OBD skener: Připojení – OBD4Everyone Ep. 1

Jak nastavit skener ELM327