Moderní vozy s automatickou převodovkou nabízejí mnoho výhod, jako je snadné ovládání a plynulá jízda. Někdy však řidiči mohou potřebovat odpovědět na otázku, proč auto při použití automatické převodovky začne škubat. V tomto článku se podíváme na hlavní příčiny tohoto problému a možné způsoby, jak jej opravit.

Jedním z hlavních důvodů, proč může auto v automatické převodovce trhat, je nesprávná volba převodového stupně. Pokud řidič zařadí rychlostní stupeň příliš pozdě nebo příliš brzy, vůz může začít cukat. V tomto případě se doporučuje volit převodové stupně opatrněji a pumpovat nohu, aby nedošlo k náhlému řazení.

Také škubání vozu na automatické převodovce může být spojeno s následujícími důvody: problémy se spojkou, opotřebení nebo oslabení pryžových prvků v pohonu převodovky, vadné senzory, problémy s elektronikou atd. Pokud dojde k škubání, doporučuje se kontaktovat kvalifikovaný autoservis pro diagnostiku a opravu.

Proč auto škube na automatu?

Почему дергается машина на автомате?

Mnoho majitelů automobilů s automatickou převodovkou se potýká s problémem trhajícího auta. Zejména při jízdě po dálnici nebo v městském provozu to může být značně nepříjemné a nebezpečné.

Důvody škubání auta na automatické převodovce mohou být různé. Jedním z nejčastějších problémů je porucha spojky. Pokud je spojka v automatické převodovce opotřebovaná nebo zlomená, může auto začít prudce škubat. V takovém případě musíte kontaktovat odborníka, aby opravil nebo vyměnil spojku.

Problém škubácího auta může být také způsoben nesprávným provozem měniče točivého momentu. Měnič točivého momentu je zařízení zodpovědné za přenos točivého momentu z motoru na kola automobilu. Pokud měnič točivého momentu nefunguje správně, vozidlo může nepravidelně zrychlovat nebo zpomalovat. V této situaci musíte kontaktovat odborníka, aby provedl diagnostiku a opravu měniče točivého momentu.

Možný důvod rozhodnutí
Opotřebení spojky Výměna spojky
Porucha měniče točivého momentu Diagnostika a opravy měniče momentu
Problémy s elektronikou Kontrola a obnova elektrického obvodu

Automatické cukání vozu může být navíc způsobeno problémy s elektronikou. Nesprávná činnost snímačů nebo poruchy v elektrickém obvodu mohou vést k nesprávné funkci převodovky a v důsledku toho k škubání vozu. V tomto případě je nutné zkontrolovat stav elektrického obvodu a případně obnovit jeho funkčnost.

Obecně může být několik důvodů, proč auto automaticky škubne, a nelze je vždy určit nezávisle. Pokud k takovému problému dojde, doporučujeme kontaktovat kvalifikovaného technika, který provede diagnostiku a určí příčinu škubání stroje na stroji. Nezávislý zásah do provozu automatické převodovky bez dostatečných znalostí a zkušeností může zase vést k ještě závažnějším poruchám a zvýšeným nákladům na opravy.

ČTĚTE VÍCE
Musím při kontrole hladiny oleje v automatické převodovce vypnout motor?

Možné příčiny

Возможные причины

Trhání auta s automatickou převodovkou může být způsobeno řadou různých důvodů:

1. Nesprávná funkce převodovky

1. Неправильная работа трансмиссии

Trhání auta je často způsobeno poruchami převodovky. Špatně seřízené nebo prasklé elektromagnety, problémy s měničem momentu nebo planetovou převodovkou mohou způsobit nepříjemné cukání za jízdy.

2. Změna převodového stupně

2. Переключение передач

Škubání vozu na automatické převodovce může být způsobeno nesprávným řazením. Pokud převodovka nevolí převody plynule a plynule, ale dělá to škubáním, může to znamenat závady v mechanismu řazení nebo chyby v řídicím softwaru převodovky.

Možným důvodem takového škubání jsou opotřebované spojky, problémy se spojkami a kotoučovými spojkami.

Jak problém vyřešit?

Pokud vaše auto automaticky trhne, existuje několik způsobů, jak tento problém vyřešit:

1. Zkontrolujte hladinu převodového oleje

Nízká hladina oleje může být jedním z důvodů, proč auto automaticky cuká. Zkontrolujte hladinu převodového oleje a v případě potřeby olej doplňte na doporučenou hladinu.

2. Poraďte se s odborníkem

2. Обратитесь к специалисту

Pokud problém s škubáním stroje po kontrole hladiny oleje automaticky nezmizí, doporučujeme kontaktovat kvalifikovaného technika. Bude schopen diagnostikovat převodovku a identifikovat jakékoli další problémy, které mohou způsobovat škubání. Některé díly může být nutné vyměnit nebo opravit.

3. Zkontrolujte nastavení jízdního režimu

3. Проверьте настройки режима езды

Zkontrolujte, zda jste ve správném jízdním režimu. Některé automatické převodovky mají různé režimy (např. „economy“ a „sport“), které mohou ovlivnit chování vozidla. Přepněte do režimu, který lépe vyhovuje vašemu stylu jízdy.

Celkově může být řešení problému s automatickým trhnutím auta sami obtížné a nebezpečné. Proto, pokud si nejste jisti svými dovednostmi, je lepší obrátit se na profesionály.

Video:

Proč automatická převodovka kope, cuká nebo tlačí? Při přepínání

PROČ PO VÝMĚNĚ OLEJE PŘESTANE AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA NORMÁLNĚ FUNGOVAT? Příčiny úderů a kopanců v mrazu.

Automatická převodovka kopne na semaforu v poloze D ♣♣♣ DRIVE je zapnutá a je stisknuta BRZDA •◘○