Mercedes-Benz, legendární výrobce prémiových vozů, má mnoho továren po celém světě. Hlavní a nejvýznamnější závod této slavné značky se však nachází v Německu.

Hlavní závod Mercedes-Benz se nachází ve městě Sindelfingen, které se nachází nedaleko Stuttgartu. Tento závod je symbolem dokonalé německé kvality a technické preciznosti, díky níž jsou vozy Mercedes-Benz tak atraktivní pro miliony zákazníků po celém světě.

Závod Mercedes-Benz Sindelfingen byl založen v roce 1938 a od té doby se stal největším a nejdůležitějším výrobním závodem společnosti. Vyrábí se zde všechny hlavní modely značky, včetně osobních vozů tříd S, E, C, ale i SUV a elektromobilů Mercedes-EQ.

Každý vůz, který opustí hlavní závod Mercedes-Benz, je ztělesněním moderní technologie, inovace a designu. Závod v Sindelfingenu se stává nejen kolébkou skvělých automobilů, ale také vynikajícím příkladem symbiózy lidského řemesla a pokročilé technologie.

Hlavní závod Mercedesu – informace z první ruky!

Závod v Sindelfingenu byl založen v roce 1937 a od té doby se stal epicentrem inovací a vyspělých technologií. Závod zaměstnává více než 35 000 zaměstnanců, kteří se zabývají designem, vývojem a výrobou prémiových vozidel.

Hlavní závod Mercedesu v Sindelfingenu má vysokou úroveň automatizace a vynakládá veškeré úsilí na zajištění nejvyšší kvality svých produktů. Závod je pravidelně modernizován a zavádí nejmodernější technologie pro uspokojení potřeb nejnáročnějších zákazníků.

Inovace a vývoj

Závod Mercedesu v Sindelfingenu je platformou pro vývoj a testování nových technologií, které jsou následně zaváděny do sériové výroby. Mercedes-Benz se neustále snaží vylepšovat svá vozidla zaváděním inovativních řešení v oblasti bezpečnosti, komfortu a šetrnosti k životnímu prostředí.

Závod také aktivně rozvíjí směr elektrických vozidel, spolupracuje s předními inženýry a specialisty v oblasti elektrické mobility. Díky tomu patří Mercedes-Benz mezi lídry ve výrobě špičkových elektrických vozidel.

Výroba automobilů

Vozy Mercedes-Benz se vyrábějí v hlavním závodě Mercedesu v Sindelfingenu. Montují se zde modely jako S-Class, E-Class, AMG GT, CLS-Class a další prémiové modely.

Výroba automobilů probíhá v přísném souladu s nejvyššími standardy kvality. Každé vozidlo prochází vícestupňovými kontrolami a testy, aby byla zajištěna jeho bezchybnost a spolehlivost. Každý díl, každá sestava je navržena a testována pro dosažení optimálního výkonu a pohodlí.

ČTĚTE VÍCE
Rozdíly mezi naftovými a benzínovými motory - hlavní charakteristiky, provoz, výhody a nevýhody
Rok založení umístění Počet zaměstnanců
1937 Sindelfingen, Německo více než 35 000

Umístění hlavního závodu Mercedes

Местонахождение главного завода Мерседес

Hlavní závod Mercedes-Benz se nachází v Sindelfingenu v Německu. Tento závod je považován za jeden z největších a nejmodernějších výrobních závodů v automobilovém průmyslu.

Závod v Sindelfingenu byl otevřen v roce 1960 a od té doby prošel dlouhou cestou vývoje a modernizace. Dnes se rozkládá na ploše více než 2,8 milionu metrů čtverečních a zahrnuje různé výrobní dílny: montáž, kování, barvy a laky, montáž a další.

Závod v Sindelfingenu je hlavním centrem výroby osobních vozů Mercedes-Benz. Zde se montují a vyrábějí modely jako S-Class, E-Class, C-Class, CLA a další.

Mercedes-Benz klade u svých vozidel velký důraz na kvalitu a inovace. Hlavní závod v Sindelfingenu je vybaven vyspělou technologií a vysoce přesným zařízením, které nám umožňuje dosahovat nejvyšší úrovně výroby a nepřekonatelné kvality vozů.

Závod Mercedes-Benz Sindelfingen v číslech:

  • Oblast továrny: více než 2,8 milionu metrů čtverečních
  • Počet zaměstnanců: cca 40 000 lidí
  • Výroba automobilů: více než 400 000 kusů ročně
  • Modely aut: S-class, E-class, C-class, CLA a další

Práce hlavního závodu Mercedes

Работа главного завода Мерседес

Hlavní závod Mercedesu se nachází ve městě Sindelfingen, které se nachází v jižním Německu. Tento závod vyrábí různé modely vozů Mercedes, včetně osobních a užitkových vozů.

Práce hlavního závodu Mercedes se provádějí v několika fázích. Nejprve probíhá vývoj a design nových modelů aut. Poté se rozběhne výroba, která obnáší kompletaci vozů pomocí pokročilé technologie a kvalitních materiálů. Každý detail vozu je pečlivě kontrolován, aby bylo zajištěno dodržování standardů kvality.

Vývoj a design

Před zahájením výroby nového modelu automobilu provádějí inženýři a designéři mnoho výzkumů a testů. Vyvíjejí koncepci a design vozu s ohledem na nejnovější trendy a potřeby trhu.

Výroba

Производство

Výrobní proces v hlavním závodě Mercedesu zahrnuje řadu fází. Zaměstnanci pracují s moderním vybavením a využívají pokročilé technologie k montáži a testování vozidel. Každá část vozidla je před instalací pečlivě zkontrolována, aby bylo zajištěno, že splňuje vysoké standardy kvality.

Poslední fází provozu závodu je testování a kontrola kvality. Každé vozidlo prochází přísným testováním na silnici a na testovacích tratích, aby byla zajištěna jeho bezpečnost a spolehlivost. Závod Mercedes se snaží o to, aby každý vyrobený vůz byl co nejspolehlivější a splňoval vysoké standardy kvality.

ČTĚTE VÍCE
Která manuální převodovka je lepší - 5 nebo 6 rychlostní - srovnání a výběr té optimální

Video:

Historie značky Mercedes-Benz. Od prvního auta na světě k legendám automobilového světa.

Výroba Mercedesu třídy S 2021 v továrně Mercedesu v Německu

Putin otevřel první závod Mercedes-Benz v Rusku, kam přijel v Aurusu