Vozy s pravostranným řízením s automatickou převodovkou – Jedná se o neobvyklý typ vozidla pro ty, kteří jsou zvyklí řídit auta s levostranným řízením. Řízení auta s pravostranným řízením však není tak náročné, jak se na první pohled zdá. Důležitým aspektem při řízení je umístění pedálů u vozu s pravostranným řízením s automatickou převodovkou.

Za prvé, stojí za zmínku, že v autě s pravostranným řízením jsou pedály umístěny podobně vozy s levostranným řízením. To znamená, že pedál vpravo je brzda a vlevo pedál plynu. Pro snazší ovládání stroje mají pedály také téměř stejný tvar a vzdálenost mezi nimi také zůstává nezměněna.

Jediná věc, která může způsobit zmatek, je, je umístění pedálu spojky (který u automatických strojů chybí). Místo, kde se obvykle nachází pedál spojky, zaujímá pedál ovládání plynu, sloužící k ručnímu řazení rychlostních stupňů u automatických převodovek s možností volby režimu manuální převodovky.

Struktura pedálů u vozu s automatem s pravostranným řízením

Структура педалей в праворульной машине автомат

U vozu s pravostranným řízením jsou automatické pedály umístěny stejně jako u vozu s levostranným řízením. V automatickém autě jsou celkem tři pedály:

  • Brzdový pedál: Tento pedál je umístěn vlevo od pedálu plynu a je určen k ovládání brzdového systému vozidla. Řidič používá levou nohu k sešlápnutí brzdového pedálu. Brzdový pedál je nutné sešlápnout, když je nutné vozidlo zastavit nebo zpomalit.
  • Plynový pedál: Tento pedál je umístěn vpravo od brzdového pedálu a slouží ke zvýšení rychlosti vozidla. K jeho stlačení slouží pravá noha řidiče. Stisknutím plynového pedálu můžete zvýšit otáčky motoru a podle toho zrychlit vůz.
  • Spojkový pedál: V autě s pravostranným řízením není automatická převodovka, protože automatická převodovka umožňuje řadit rychlostní stupně bez použití spojky. Místo spojkového pedálu je ovládání řazení na volantu nebo na středové konzole vozu.

Pedály v automobilu s automatickým řízením na pravé straně jsou tedy umístěny podobně jako pedály v automobilu s automatickým řízením na levé straně: pedál brzdy je vlevo, pedál plynu je vpravo a v systému nejsou žádné spojkové pedály. auto s automatickým řízením na pravé straně.

Umístění pedálů

Размещение педалей

V autě s pravostranným řízením jsou automatické pedály umístěny stejně jako v každém jiném voze. Umístění pedálů se však může mírně lišit v závislosti na konkrétním modelu a značce.

ČTĚTE VÍCE
Je možné obnovit poškozená alu kola automobilu a ušetřit na jejich výměně?

Plynový pedál je umístěn vpravo od sedadla řidiče a slouží ke zvýšení rychlosti vozu. Obvykle se vyrábí ve formě pedálu, který je třeba stisknout nohou. Brzdový pedál je umístěn vlevo od plynového pedálu a používá se ke zpomalení nebo zastavení vozidla. Je to také pedál, který stisknete nohou.

Některé modely s automatickým pravostranným řízením mohou přidat pedál spojky a pedál parkovací brzdy. Pedál spojky se používá k řazení převodových stupňů v automatické převodovce a pedál parkovací brzdy slouží k zajištění vozidla, když není v pohybu.

Pedály ve voze s automatickou převodovkou s pravostranným řízením jsou tak pro řidiče umístěny pohodlně a splňují stanovené bezpečnostní normy a požadavky.

Údržba pedálů

Обслуживание педалей

Pedály v automatu s pravostranným řízením také vyžadují pravidelnou údržbu pro zajištění bezpečnosti a správné funkce řídicího systému vozidla. Zde jsou některé důležité činnosti údržby pedálů:

1. Kontrola stavu pedálů

Pravidelně kontrolujte stav pedálů, zda nejsou poškozené nebo opotřebované. Ujistěte se, že jsou pedály bezpečně upevněny a nepohybují se.

2. Čištění a čištění

Očistěte pedály od všech nečistot, prachu nebo jiných nečistot, které se na nich mohly nahromadit. Použijte měkkou houbu nebo kartáč a speciální čisticí prostředek na auta.

3. Namažte pedálový mechanismus

Pravidelně mažte pedálový mechanismus automobilovým mazivem. To pomůže udržet pedály v pohybu hladce a snadno.

4. Kontrola činnosti pedálů

Pravidelně kontrolujte funkci pedálů. Ujistěte se, že pedály lze snadno a hladce stisknout a že při jejich používání nedochází k potížím nebo skřípání.

Pozor: Před servisem pedálů si přečtěte návod k obsluze vozidla a nezapomeňte vypnout zapalování.

Pravidelná údržba pedálů vám pomůže udržet bezpečnost a pohodlí při řízení automatu s pravostranným řízením.

Video:

Vyplatí se kupovat auta s pravostranným řízením? Všechny výhody a nevýhody aut pro praváky!

Jak řídit auto s automatickou převodovkou. Výhody Zápory

Jak začít řídit auto s automatickou převodovkou? Jak si neplést pedály?