Startování auta z tlačné tyče je jednou z důležitých dovedností řidiče. Případy, kdy auto nenastartuje v důsledku vybité baterie nebo jiné poruchy, se totiž mohou stát v tu nejméně vhodnou chvíli. Vědět, jak správně nastartovat auto pomocí tlačného zařízení, ušetříte čas a předejdete zbytečným problémům.

V první řadě je třeba počítat s tím, že auto můžete nastartovat z odstrkovadla pouze v případě, že máte automatickou převodovku a výrobce tuto možnost poskytuje. V opačném případě může pokus o roztlačení vozu vést k vážnému poškození a nesprávné funkci převodovky.

Pokud váš vůz splňuje všechny požadavky na továrnu na tlačné tyče, pokračujte dalšími kroky. Je důležité si uvědomit, že bezpečnost je hlavním pravidlem startování auta z tlačného zařízení. Ujistěte se, že je dostatek prostoru pro pohyb a žádné překážky, které by mohly narušovat bezpečný proces.

Jak rychle nastartovat auto pomocí tlačníku

Как быстро запустить автомобиль с помощью толкача

Občas se stane, že auto nenastartuje na první pokus nebo nenastartuje vůbec, zvláště v chladném období nebo po dlouhé době parkování. V takových případech je užitečné vědět, jak můžete nastartovat auto pomocí tlačného zařízení.

Při startování auta z tlačného zařízení je důležité dodržovat určitou posloupnost akcí:

1. Příprava vozidla: Ujistěte se, že je vůz v neutrálu (zařazený neutrál) a uvolněte ruční brzdu. Zkontrolujte, zda je volant volný a není zajištěný.

2. Umístění posunovače: Vyberte místo s mírným sklonem a dostatečným prostorem před vozem k tlačení.

3. Školení řidičů: Ujistěte se, že řidič, který bude vozidlo vypouštět, má dostatečné zkušenosti a znalosti bezpečnostních pravidel. Zapněte si bezpečnostní pás a ujistěte se, že jsou připoutáni i všichni cestující ve vozidle.

4. Startování auta: Řidič musí zařadit první rychlostní stupeň a postupně uvolňovat spojku, čímž zajistí hladký rozjezd vozu. Když se vůz rozjede, jemně sešlápněte plynový pedál, abyste přidali plyn.

5. Řízení auta: Po nastartování motoru musí řidič řídit vůz opatrně, zejména při zatáčení a zastavování, aby se vyhnul nebezpečným situacím na silnici.

Startování auta tlačkou byste neměli přetěžovat, protože to může negativně ovlivnit stav spojky a motoru. Pokud vaše auto často nestartuje, je nejlepší kontaktovat odborníka, aby diagnostikoval a odstranil problém.

ČTĚTE VÍCE
Kvalifikace poruch vedoucích k zákazu dalšího pohybu vozidla za deště nebo sněžení

Příprava na spuštění

Подготовка к запуску

Než nastartujete auto, musíte provést několik přípravných kroků.

1. Zkontrolujte hladinu paliva v nádrži. Ujistěte se, že máte dostatek paliva ke startu a cestování na další vzdálenosti.

2. Zkontrolujte parkovací brzdu a ujistěte se, že je zatažená. Zabráníte tak nechtěnému pohybu stroje při spouštění.

3. Umístěte řadicí páku do neutrálu. To umožní autu se volně pohybovat, když na něj začnete tlačit.

4. V případě potřeby se ujistěte, že je baterie nabitá a v dobrém stavu. To vám pomůže efektivně nastartovat motor a vyhnout se problémům během procesu.

5. Zkontrolujte, zda v přední a zadní části stroje nejsou překážky. Ujistěte se, že zde nejsou žádné překážky, které by mohly bránit stroji v tlačení a bezpečném nastartování.

Správná příprava na start push vám pomůže úspěšně nastartovat vůz a pokračovat v cestě.

Správná technika tlačení

Техника правильного толчка

Tlačit auto správnou technikou může být pro řidiče velmi užitečná dovednost. Je důležité pochopit, jak správně tlačit auto, aby to bylo bezpečné a efektivní.

Než začnete tlačit, ujistěte se, že je ruční brzda auta uvolněná a že je zařazen neutrál. Důležité je také dbát na to, abyste se mohli volně pohybovat a tlačit auto bez překážek.

Až budete připraveni začít tlačit, dojděte k přední části auta a postavte se vedle předního nárazníku. Položte nohu na zem, abyste se ustálili, a druhou nohu umístěte blíže k autu, abyste mohli použít sílu a tlačit na ni.

Až budete připraveni, předkloňte se a položte ruce na přední nárazník. Zaujměte dobrou pozici s rovnými zády a chodidly na šířku ramen.

Začněte tlačit auto tím, že se zvednete na nohy a přesunete váhu těla dopředu. Použijte sílu svých nohou a hýždí k pohybu vpřed a tlačení auta.

Nezapomeňte správně dýchat a nezapomeňte odpočívat, pokud se unavíte. Vůz, který je obtížné nebo bolestivé tlačit, může být příznakem problémů s vozem a může vyžadovat další pozornost.

Je také důležité pamatovat na bezpečnost. Ujistěte se, že jste viditelní pro ostatní řidiče a kolemjdoucí. Noste světlé oblečení a použijte signální trojúhelník k upozornění ostatních na vaši přítomnost.

Nastartujte své auto s jistotou, ale nezapomínejte na bezpečnost a svou pohodu.

ČTĚTE VÍCE
Který motor je lepší - TSI nebo TFSI? Vše, co potřebujete vědět

Po úspěšném spuštění

После успешного запуска

Jakmile je vůz úspěšně odsunut, je třeba dodržet několik kroků, abyste mohli pokračovat v bezpečné cestě.

1. Zahřejte motor

Po nastartování motoru z tlačné tyče mu musíte dát nějaký čas, aby se zahřál. Doporučuje se několik minut udržovat otáčky motoru na střední úrovni, aby olej a další kapaliny dosáhly provozní teploty.

2. Zkontrolujte kontrolky na přístrojové desce

Ujistěte se, že všechny kontrolky na přístrojové desce ukazují normální hodnoty. Zvláštní pozornost je třeba věnovat ukazatelům tlaku oleje a teploty motoru. Pokud některý z indikátorů indikuje problém, měli byste okamžitě kontaktovat odborníka.

3. Zkontrolujte si brzdy

3. Проверьте тормоза

Po nastartování tlakem zkontrolujte funkci brzd opakovaným sešlápnutím brzdového pedálu. Ujistěte se, že brzdové destičky mají správný kontakt s brzdovým rotorem nebo bubnem. Pokud brzdový systém vykazuje neobvyklé zvuky nebo chování, obraťte se znovu na odborníka.

4. Udržujte správný tlak v pneumatikách

4. Поддерживайте правильное давление в шинах

Než budete pokračovat v cestě, zkontrolujte tlaky v pneumatikách, abyste se ujistili, že odpovídají doporučeným tlakům pneumatikám uvedeným v návodu k obsluze vašeho vozidla. Nesprávný tlak v pneumatikách může negativně ovlivnit ovladatelnost a bezpečnost vaší jízdy.

Po dokončení všech výše uvedených kroků a ujištění se, že je vše v pořádku, jste připraveni pokračovat v cestě autem.

Video:

Jak nastartovat auto z tlačného nebo vlečného?

Jak nastartovat auto z vleku?

Top 8 chyb při ovládání turbodieselu! Nikdy je nepouštějte dovnitř!