Zima je obdobím, kdy se průhlednost čelního skla automobilu stává kritickou. Drahé čističe skla z obchodu však ne vždy stojí za to, zvláště když jsou jejich náklady vysoké.

Ať už jste litovali každého mililitru, který jste použili, nebo si jen chcete vyzkoušet vlastní mytí obličeje, jsme tu, abychom vám pomohli! V tomto článku vám řekneme, jak si vyrobit vlastní domácí kapalinu do ostřikovačů.

Než začnete, musíte pochopit základní součásti kapaliny do ostřikovačů čelního skla. V první řadě budete potřebovat čisticí složku, která účinně odstraní nečistoty. Nemrznoucí směs chrání před mrazem v chladném období a ethylalkohol pomáhá při zamrzání)

Jak správně připravit roztok ostřikovače čelního skla?

Как правильно приготовить раствор для омывания лобового стекла?

Ostřikovač čelního skla je důležitý pro udržení dobré viditelnosti na silnici, zejména za suchého nebo prašného počasí. Vyrobit si vlastní kapalinu do ostřikovačů je docela jednoduché a možná už máte doma všechny potřebné ingredience. Podle těchto jednoduchých pokynů můžete rychle a snadno namíchat roztok na čištění skla, který vám pomůže udržet vynikající viditelnost a čistotu.

Zde je několik kroků, které vám pomohou připravit řešení ostřikovače čelního skla:

 1. Najděte vhodnou nádobu. Musíte si vybrat plastovou nádobu nebo láhev, která dobře zadrží tekutinu.
 2. Změřte vodu. Naplňte nádobu asi z 80 % běžnou vodou o pokojové teplotě.
 3. Přidejte čistič skla. Budete potřebovat speciální čistič skla, který lze zakoupit v obchodech s automobily nebo online. Myčku doporučujeme míchat podle návodu na obalu, protože koncentrace se může lišit v závislosti na výrobci.
 4. Zkontrolujte mrazuvzdornost. Pokud očekáváte nízké teploty, ujistěte se, že čisticí prostředek na sklo, který používáte, má požadovanou mrazuvzdornost. Pokud ne, přidejte trochu isopropylalkoholu, abyste zabránili zamrznutí kapaliny.
 5. Roztok dobře promíchejte. Pomocí tyčinky nebo lžíce roztok dobře promíchejte, dokud se všechny přísady nespojí.
 6. Zkontrolujte konzistenci. Pokud je roztok příliš hustý, přidejte trochu vody. Pokud je příliš řídké, přidejte trochu čističe skla.

Připravený roztok ostřikovače skla lze skladovat v plastové láhvi nebo láhvi pro skladování kapalin v automobilech. Ujistěte se, že je nádoba těsně uzavřena, aby se kapalina nevypařila.

ČTĚTE VÍCE
Jaké značky automobilů se vyrábějí v Koreji?

Nyní máte vlastní řešení ostřikovačů čelního skla. Použijte jej k udržení čistého skla a zajištění bezpečné jízdy na silnici.

Vyberte si správné ingredience

Выберите подходящие ингредиенты

K přípravě kapaliny do ostřikovačů budete potřebovat několik základních ingrediencí:

1. Water. Základem každé mycí kapaliny je samozřejmě voda. Je vhodnější použít destilovanou vodu, aby se zabránilo šmouhám na skle po vysušení.

2. Umyjte základnu. Jednou ze základních variant může být běžné tekuté mýdlo, které má nemastné složení a nezanechává na skle film. Můžete také použít speciální čistič skel a zrcadel.

3. Rozpouštědla. Pro zlepšení vlastností kapaliny do ostřikovačů můžete přidat některá rozpouštědla. Například isopropylalkohol nebo metylalkohol mohou pomoci odstranit mastnotu a mastnotu ze skla.

4. Nemrznoucí směs. Pokud žijete v chladném klimatu, přidejte do kapaliny do ostřikovačů nemrznoucí kapalinu. To pomůže zabránit zamrznutí kapaliny v nádržce ostřikovače během chladného počasí.

5. Příchutě (volitelné). Pokud chcete, aby vaše auto vonělo citrusy nebo jinou příjemnou vůní, můžete do myčky přidat pár kapek esenciálního oleje.

Tyto přísady použijte v daném poměru a důkladně je promíchejte, dokud nezískáte hladkou tekutinu. Pamatujte, že správné používání a skladování kapaliny do ostřikovačů jsou klíčem k vaší bezpečnosti na silnici.

Smíchejte všechny přísady v požadovaných poměrech

Смешайте все компоненты в нужной пропорции

K přípravě kapaliny do ostřikovačů budete potřebovat různé komponenty, které je třeba smíchat v určitém poměru. Pro získání účinné a bezpečné směsi je důležité dodržet správný poměr.

Než začnete vařit, ujistěte se, že máte všechny potřebné ingredience:

 • voda – 1 litr;
 • alkohol/isopropylalkohol – 200 mililitrů;
 • prostředek na mytí nádobí – 20 gramů;
 • amoniak – 5 gramů;
 • esenciální olej (dle vašeho výběru) – několik kapek;
 • barvivo (volitelné).

Poté, co jste shromáždili všechny komponenty, pokračujte v přípravě kapaliny následovně:

 1. Ve velké nádobě smíchejte 1 litr vody a 200 mililitrů alkoholu. To bude základ pro vaši tekutinu.
 2. Přidejte 20 gramů prostředku na mytí nádobí. Pomůže lépe vyčistit sklo od nečistot a plaku.
 3. Přidejte 5 gramů amoniaku. Zachovává průzračnost skla a odstraňuje mastné skvrny.
 4. Přidejte pár kapek esenciálního oleje. To vaší tekutině dodá příjemnou vůni.
 5. Pokud chcete tekutině přidat barvu, přidejte trochu barviva. Ale pamatujte, že může zanechat skvrny na skle, takže byste jej měli používat opatrně.
ČTĚTE VÍCE
Tragická událost na Krymském mostě 16. července 2023 - výbuch úlomku mostu a smrt desítek lidí

Všechny ingredience důkladně promícháme, aby se spolu dobře promíchaly. Výsledná kapalina je připravena k použití.

Nalijte kapalinu do příslušné nádrže automobilu a v případě potřeby ji použijte k mytí čelního skla. Pamatujte, že tato kapalina může zamrznout při nízkých teplotách, takže se ujistěte, že je vhodná pro zimní podmínky.

Nalijte výslednou kapalinu do nádržky ostřikovače

Налейте полученную жидкость в бачок омывателя

Umístění nádržky ostřikovače se může lišit v závislosti na modelu a značce vozu. Nádrž je obvykle umístěna v motorovém prostoru automobilu a má průhledné stěny pro snadné sledování hladiny kapaliny.

Před naléváním kapaliny zkontrolujte hladinu kapaliny do ostřikovačů v nádržce. Pokud je hladina pod značkou doporučeného naplnění, přidejte dostatek kapaliny, aby hladina dosáhla této značky.

Tekutinu nalévejte pomalu a opatrně, aby nedošlo k rozlití nebo kapání. Pro snadnější nalévání použijte trychtýř nebo trysku.

Po dokončení nalévání kapaliny uzavřete nádržku ostřikovače víčkem, aby se kapalina nevypařovala a cizí částice nevnikly dovnitř.

Nezapomeňte pravidelně kontrolovat a doplňovat kapalinu do ostřikovačů, abyste se vyhnuli nepříjemnostem na silnici a zajistili si dobrou viditelnost při jízdě.

Video:

PROTI DEŠTI – ZA PENCI. Vlastníma rukama! Tajný vzorec!

POKUD TO UDĚLÁTE, SKLO SE PŘESTANE POTIT

Udělej si sám nemrznoucí